Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Scripter omak istiyorum!!!!

yvz5

Öne çıkan mesajlar

Bak Şimdi,

Scp Öğrenmenin En Mantıklısı Ve En Kolay Yolu Senin Açından Şudur;

Scp Öğrenmeyi Gerçekten İstemen,
Ayrıca Sitedeki Dökümanları Gayet İyi Şekilde Okuman,
Değişik Scriptler İndirip Onlar Üzerinde Değişiklik Yapman,

Bu Şekilde Denersen Kendini Geliştirir Ve Öğrenirsin.[signature][hline]Uo Changing Everyday | Anatolia Coming Soon >>
Sosyal ağlarda paylaş

dialog ; diyalog demek.
Oyunda açılan menüler dialoga örnek olarak gösterilebilir ..
Scripter olmak istiyosan!!!! , http://www.paticik.com/scripts
( sağ üst köşede çıkan adresin ta kendisi ) adresine girerek , baggionun derlediği tutoriallardan başlayabilirsin öğrenmeye.
Forumlarda da S.S.S. topicinde birçok tutorial var.
Yani kısacası öğrenmek için kimseye muhtaç değilsin , sadece zaman ayırman gerekiyor , herşeyi hazır beklememen gerekiyor.

Gerçi bence bu saatten sonra öğrenmeye de gerek yok da sen bilirsin tabi[signature][hline]The Last Sunrise - Günbatımı Diyarı , Online MUD
Paticik StarCraft Forumları

The acceleration is the time derivative of velocity. The velocity is the time derivative of displacement. So acceleration is the second derivative of displacement. If acceleration is a ..
a = dv/dt = d^2X/d^2t ..

The reason of the derivative can be discussed geometrically. The slope of the displacement - time graph gives velocity.
And the slope of the graph is the derivative of the function.
If we want to find the instant velocity , we should find the tangent line at the instant we want at the X-t graph..

Devamı gelecek ..

Sosyal ağlarda paylaş

Scriptle ilgilenen bir sürü kişi var piyasada , zira çoğu senden önce başladığı ve uzun zaman uğraştığı için senin çok önünde ve sen ilerlerken armut toplamayacak onlar da..
O yüzden her zaman geriden takip edeceksin , ve daha az tercih edileceksin. Bunların yanısıra Ultima Online devrini yavaş yavaş kapatıyor zaten , 3-5 sene önce başlayanların çoğu bıraktı .. Bundan 1-2 sene sonra da şimdi oynayanlar bırakacak büyük bir ihtimalle . Yani kariyerinin doruğundayken çoğu kimse bu oyunu bırakmış olacak büyük ihtimalle.
Ha buna ayıracağın zamanı bir programlama dili öğrenmek için ayırırsan sana çok daha faydalı olur sphere scriptingden.[signature][hline]The Last Sunrise - Günbatımı Diyarı , Online MUD

The acceleration is the time derivative of velocity. The velocity is the time derivative of displacement. So acceleration is the second derivative of displacement. If acceleration is a ..
a = dv/dt = d^2X/d^2t ..

The reason of the derivative can be discussed geometrically. The slope of the displacement - time graph gives velocity.
If we want to find the instant velocity , we should find the tangent line at the instant we want at the X-t graph..

Devamı gelecek ..

Sosyal ağlarda paylaş

Bence Öğrenme İsteği Gayet Doğal Hatta Bu Saaten Sonrada Öğrensin Hiç Bir Zararı Olmaz Sadece Vakit Kaybeder.

Öğrenmekte Bi Kusur Yoktur Herşey Öğrenilebilir

Ne Demişler Öğren Ama Yapma. İlerde Bir Gün Lazım Olabilir.
Buda Benim Görüşüm.[signature][hline]Uo Changing Everyday | Anatolia Coming Soon >>
Sosyal ağlarda paylaş

Sphere scripting hemen hemen hicbir dile benzemeyen, baska bir program tarafindan kullanilmayan bir dil. Bu saatten sonra UO ile, hele hele Turkiye'de yeterince cok olan free shardlar ile ugrasmak zaten gereksiz Heren'in dedigi gibi; ha illa UO uzerine zaman harcanacaksa da POL veya RunUO ile ugrasilir, ileride program dilleri ogrenirken insana yardimi olur, hem duzgun gelistirildiginde Sphere'den cok daha iyi is cikarabilen emulatorler bunlar.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
Iki kisinin cektigi, tombala degildir.
Sosyal ağlarda paylaş

bence yanlış düşünyosun. uoyu bırakanların yanı sıra başlayanlarda olacaktır mutlaka. Ben saten başka programlar kullandığım için yeni bir scp görünce işin aslını öğrenmek istedim bana bi zararı olacağınıda hiç düşünmüyorum.önemli olan inanmak bakıyorumda sen coktan kaybetmişsin inancını[signature][hline]Forever Rock
Sosyal ağlarda paylaş

Yvz5 İnanç Kaybetmek Gibi Bir Durum Söz Konusu Değil. Sana Uo Nun Şuandaki Durumundan Bahsedildi Geri Kalan Fikir Sana Ait.
İnancı Kalmamış bir İnsan Patide Takılmaz buda Başka Bi Ayrıcalık. Ama Benim Görüşümle Öğrenmekte Yarar Vardır. İster Bu Scp Dilini İsterse Başka Programlama Dillerini. Karar Sana Kalıyor Burada Sadece Görüş, Öneri Bilgi Paylaşımı Olur.[signature][hline]Uo Changing Everyday | Anatolia Coming Soon >>
Sosyal ağlarda paylaş

said:
yvz5, 22 Kasım 2004 15:51 tarihinde demiş ki:
bence yanlış düşünyosun. uoyu bırakanların yanı sıra başlayanlarda olacaktır mutlaka. Ben saten başka programlar kullandığım için yeni bir scp görünce işin aslını öğrenmek istedim bana bi zararı olacağınıda hiç düşünmüyorum.önemli olan inanmak bakıyorumda sen coktan kaybetmişsin inancını

Evet şu anda senin dediğin denge var zaten , #Bırakanlar = # Başlayanlar ..
Ama yavaş yavaş #Bırakanlar > #Başlayanlar olacak.
İnanç işi değil mantık işi bu. Hevesini kırmışız ; eğer daha yararlı bir iş için , gerçek bir programlama dili için ayıracaksan bu zamanı iyi de etmiş ne güzel de olmuş. Ama bir işe yaramayacaksa o zaman , kendimizi boşuna yormuşuz demektir.
Ha bildiğim kadarıyla yine de isteyorsan veya öğrenmek isteyen kimseler varsa yardım etmeye çalışırım , ama önce fikrimi söyledim[signature][hline]The Last Sunrise - Günbatımı Diyarı , Online MUD

a = dv/dt = d^2X/d^2t ..

Devamı gelecek ..

Sosyal ağlarda paylaş

Neredeyse hicbirsey bilmeyen birine tutup tek tek dialoglardaki ne nedir anlatmaya kalkacak halimiz yok sanirim, anlatilmis bin tane sitenin linki ve yazilmis birsuru tutorial/topic varken. Scripting sitesi, Sticky'lerdeki linkler ve Arama yeterince yardimci olacaktir ogrenmek istedigin seylere, verdigim link de en kapsamli Sphere scripting ogrenilebilecek yerlerden biri.

UO ve freeshardlarin bugunku durumundan bahsettik, daha yararli islere vaktini ayirmani onerdik, dinlemeyeceksen hevesin kirilmaz ve ugrasirsin zaten, mantikli geldiyse de hevesin kirilir evet, ama gidip duzgun bir programlama dili ogrenir veya RunUO ile ugrasirsan ileride faydasini gorur ve hak verirsin zaten.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Herseyi Karşındaki İnsandan Beklememelisin. Baggio Arkadaşımızda Sana Link Vermiş Öğrenmek İstiyorsan Gir Siteye Oku,Uygula Bişeyler Yapmaya Çalış.

Ama Şunuda Belirtmek İsterimki Karşındaki İnsan Senin Yararına Birşey anlatmak İstiyorsa Ona Karşı Terbiyesizlik Değil Teşekkür Etmelisin.[signature][hline]Uo Changing Everyday | Anatolia Coming Soon >>
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kaybetmedim, ama zamanında popüler bir oyundu ve geleceği parlaktı ..
3-5 sene önce ..[signature][hline]The Last Sunrise - Günbatımı Diyarı , Online MUD

a = dv/dt = d^2X/d^2t ..

Devamı gelecek ..

Sosyal ağlarda paylaş

peki "artık" gereksiz ise neden hala uğrasıosunuz?

Madem bir şey attınız ortaya dediniz artık gereksiz o zaman benim gibi çömezlere neden yardım etmeye çalışıyorsunuz onlarıda bu vakit kaybına mı sürükleyeceksiniz?[signature][hline]Forever Rock
Sosyal ağlarda paylaş

Vasatin oldukca uzerinde olduguna inandigim scripting bilgimi, Nebula'dan ayrildigimdan beri bir ise yaramadigi icin (Bruenor'un Aegis-fang'i yaptiktan sonra bir daha ocagin basina gecmemesi gibi birseydi sanirim, isciliginin doruklarina ciktiktan sonra insan doyuma ulasiyor, ne adminlik ne playerlikla ugrastim Nebula'dan sonra), boyle bir ortamda millete yardim ederek kullanmayi dusundum, ama bunu ogut verdigimiz comezler gelip saygisizlik etsin, bicimsiz sorular sorsun diye de yapmadim pektabii, istemeyene zorla yardim etmek gibi bir gayemiz yok hicbirimizin. Bundan sonra rahatsiz etmeyiz umarim seni.

Kolay gelsin.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...