Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amatör ilk albümüm huzurlarınızda

JFAMAP

Öne çıkan mesajlar

Korax said:

Iyide olsa kötude olsa saygi sinirlarini zorlamadan mesajlar atin arkadaslar.

Şikayetim yok benim, sorun yok yani. Öyle aman aman küfür eden yok zaten, herkes hasar peşinde bazılarından yaratıcı şeyler çıkıyor şunun gibi

BabacumMostors said:

arkadaşlar ofisdeyim, dosyayı indirdim kurdum bütün şirket virüslendik şimdi hepimizin bilgisayarında ölüm metali çalıyor :/ memurumuzdan CEO muza kadar maduruz her yerimiz bürütal oldu :(

:)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
moncici said:

abi daha tekniğini oturtmadan, müzik teorisi bilmeden ALBÜM yapmışsın. şarkıların ismini de spiritless, burning rose falan koymuşsun. nasıl bir eleştiri bekliyorsun tam olarak? dünyanın ilk amatör arabesk-progresif rock albümü olmuş tebrikler.

Mesela mantıklı bir eleştiri olabilir. Tekniğim ve müzik teorisi ile ilgili mantıklı bişeyler diyip hem eleştirecek hemde yardımcı olabilecek birileri varsa (henüz görmedim) iyi olur
Sosyal ağlarda paylaş

Ozaman hardcore elestiriye hazir ol.

-Power chordlari calarken daha dogrusu eslik calarken akordun bozuk calmissin, ona dikkat et. Kayit yaparken en önemli mevzulardan biri bu.

-Power chordlarini ve eslik calarken gitari kötu tonlamissin, hangi akordu bastigin belli olmuyo tam.

-Eslik ederken caldigin akor minör iken, ustune caldigin lead majör bi tonda. Dolayisiyla cakisiyo butun armoniler. Bolca muzik teorisi, o minörler majörler, araliklar.

-Timing.

-Album deyince birsuru diger ensturman geliyo akla. Tek gitar + davul kafasi yurume, zengin dusun.

-Kötude olsa parcalarini mixlemeye calis; http://www.youtube.com/watch?v=_hVjMJvT9B4

Kötumu? Amatör bi is icin bence degil, yapmis olman önemli. Yapa yapa ögrenilecek bi mevzu. Kimse bi anda %100 profosyonel olarak bu isi yapmaya baslamiyo. Basarilar.
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru evet bazen çünkü parça parça çalışıyorum soloyu bateriyi yapıp daha sonra ritm çalıyorum bu yüzden bazen söylediğin gibi tonlamada hata oluyor yarım ton yukarıda veya aşağıda çalabiliyorum bazı parçaları

Cubase ekranını görür görmez kan beynime sıçradı ben cubase yüzünden bateri yapma işinden soğudum bu yüzden midi tonları artık tercih ediyorum bateri hazırlarken

Mix işini hiç denemedim nasıl yapabileceğimide bilmiyorum diğer çalışmalarıma belki yaparım

Son olarak evet müzik eğitimim 0 (ciddi anlamda diyorum, hiç eğitimim yok) bu yüzden zaten bir çok yerde "kendi imkanlarım doğrultusunda" cümlesini kuruyorum çünkü iddiam yok.

Ton olarak ibanezin grg170'in 21 perdeli bir düşük modelini kullanıyorum, amfi kullanmıyorum (guitar rig + m-audio fasttrack ses kartı) bu yüzden çok ciddi bir biçimde ton sıkıntısı yaşıyorum özellikle solo tonlar

Son olarak herkes senin gibi yorum yapsa öpüp başımın üstüne koyarım
Sosyal ağlarda paylaş

JFAMAP said:

Cubase ekranını görür görmez kan beynime sıçradı ben cubase yüzünden bateri yapma işinden soğudum bu yüzden midi tonları artık tercih ediyorum bateri hazırlarken

Cubase'te de yaptigin mevzu midi zaten ayni hesap. Ya midi klavyeden calicaksin ve quantize ediceksin, ya da hazir midi dosyalarini kullandigin vstden aticaksin projeye.

JFAMAP said:

Mix işini hiç denemedim nasıl yapabileceğimide bilmiyorum diğer çalışmalarıma belki yaparım

Son olarak evet müzik eğitimim 0 (ciddi anlamda diyorum, hiç eğitimim yok) bu yüzden zaten bir çok yerde "kendi imkanlarım doğrultusunda" cümlesini kuruyorum çünkü iddiam yok.

Ton olarak ibanezin grg170'in 21 perdeli bir düşük modelini kullanıyorum, amfi kullanmıyorum (guitar rig + m-audio fasttrack ses kartı) bu yüzden çok ciddi bir biçimde ton sıkıntısı yaşıyorum özellikle solo tonlar

Mix'i kabaca ve en basit sekilde özetlersek, volume dengesi diyebiliriz simdilik. Detay olarak birsuru farkli effect var. Ne yapmak istedigine bagli olarak. Yine ton olayina gelince, sadece amfi pedal tonlamasi degil, kullandigin daw(program) uzerindende kanali tonlayabilirsin. EQ ekleyerek, compressor ekleyerek, nebiliyim, reverb delay herturlu effecti daw uzerinden ekleyip kurcalayip ortalama bisey elde edersin yine. Default koymandan iyi olur yine.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...