Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt

HellHound

Öne çıkan mesajlar

ultra'yı geçmiştim zaten high'da bile 20-30 fps verdi yer yer 10lara düştü. yıllardır ilk defa bir oyunda pc bu kadar ağladı. medium preset yaptım. sonra texture, detail ve terrain i ultra yaptım. 40-50 fps e çıkardım o şekilde. shadow vs kastırıyodur heralde. yarın detayl9ı kurcalarım yine. ama ağlatacak pc'leri haberiniz olsun =)

(7970 + [email protected] 8gb ram)
Sosyal ağlarda paylaş

abi işte pcgaming başlığında yazmıştım. bunun sebepi gameworks denen tümör yüzünden. devler programlarken bu libraryi kullanmaya başladı. nvidia da teşvik ediyor buna ve gameworks'te sadece maxwell gpulara optimize edili, eski bütün donanımları ıskartaya çıkarıyor bu sebeple

http://wccftech.com/nvidia-responds-witcher-3-gameworks-controversy/

nvidia kepler ve öncesi serileri rafa kaldırıyor yavaştan, artık yeni driverları optimize bile etmiyor. hatta eski seri gpu'ların yeni driverlar ile downgrade edildiği dedikodusu var. apple bile bu kadar ileri gitmedi :)

https://forums.geforce.com/default/topic/831639/geforce-700-600-series/nvidia-is-deliberately-downgrading-kepler-gpus-performance-in-favor-of-maxwell-/1/

benchmarklara bakarsanız gtx960, 780'den daha iyi performans veriyor. 660 falan varsa hiç oynamayın bu oyunu zaten. şu son 2 yılda ekran kartı alanlara patlayacak bu "yenilik"
Sosyal ağlarda paylaş

df said:

ultra'yı geçmiştim zaten high'da bile 20-30 fps verdi yer yer 10lara düştü. yıllardır ilk defa bir oyunda pc bu kadar ağladı. medium preset yaptım. sonra texture, detail ve terrain i ultra yaptım. 40-50 fps e çıkardım o şekilde. shadow vs kastırıyodur heralde. yarın detayl9ı kurcalarım yine. ama ağlatacak pc'leri haberiniz olsun =)

(7970 + [email protected] 8gb ram)

aynı kart bende de. 40-45 fps alıyorum

preset high'da. texture ve level of detail'i ultraya çektim. nvidia hairworks'ü kapattım. direk fps killer birşey zaten.

post processing de low'a getirdim o da rahatlattı. HBAO+'ı kapatın
Sosyal ağlarda paylaş

15-20 dakikada bir olan donma,crash ve düşük fps problemlerini geçtim . En büyük hayal kırıklığım oynanış olarak hissiyat çok kötü, karakteri hareket ettirirken olsun , savaşırken olsun. Witcher sense için mouse sağ tuşa sürekli basılı tutmak da çok sinir bozucu. Umarım alışırım cok ümitliydim bu oyundan :(
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...