Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Daggerfall

batuhan

Öne çıkan mesajlar

Daggerfall ile ilk olarak o zamanlara deli gibi okuduğum "Gameshow" dergisi sayesinde tanışmıştım. Oyun bana doğal olarak ilkten çok karışık gelmişti, çünkü türe çok uzaktım. Hatta beşiktaş'ta kamere kadar gidip oyun hakkında bilgi almaya bile yeltenmiştim. Ama pek yardım alamamıştım (alacağınız olsun :P )
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

2 tane dungeon var zaten toplamda. Bir girersin iki girersin 3 te ezberlersin hepsini

Daggerfall'da mı 2 tane dungeon var? Ana quest için girmen gereken dungeon'lardan mı bahsediyorsun?

Otomatik üretilen (Diablo gibi) 1329891 tane dungeon var. O yüzden ezberlemek gibi bir şey söz konusu değil. Aradan zilyon yıl geçtiği için detayları hatırlamıyorum. Tek aklımda kalan girdiğim her dungeon'da kaybolduğum. Saatler harcıyordum sonra kabuslarıma giriyordu dungeon'lar.

Bi de para kazanmak çok kolaydı. Gece dükkanın kapısını kırıp ne var ne yok alıyordun. Yakalanırsan reload. Bir kaç kez tekrarlayınca ne istersen alacak paran oluyordu. :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
arenayı oynadım rahat geldi, bi de daggerfall kurup onu oynuyum dedim de 3 saattir daha ilk dungeonı geçemedim.

karakter yaratma ekranıyla cebelleşip durdum ilk. bir iki kere bug oldu, canım eksilerde başladım. oyunun başındaki impi kılıçla öldüremedim bu sefer fighter/mage karakter kastım.

bazen şansıma tek vuruşta öldürüyorum düşmanları, bazen ise vuramıyorum bir türlü, düşman beni iki vuruşta öldürüyor.

save load yapa yapa ilerliyorum bir şekilde de, iskelete denk geldim ama bunu öldürmek mümkün değil. kılıç sallıyorum vurmuyor, shock büyüsü çekiyorum etkilemiyor.
onu pas geçeyim dedim bu sefer de bi fare bi yarasa bi impin aynı anda saldırdığı oda var. o da ayrı bir işkence.

bir yerde hata yapıyorum sanki ama bulamadım...

10-15 yılda bu kadar mı unutmuşum oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 yıl sonra ...
14 saat önce, Sam dedi ki:

enteresan olabilir, geçen yıl daggerfall’u güncel haliyle bir denedim ama olmadı. takibe alırım bunu.

Unity motoru üzerine D.R.E.A.M. modunu ve D.R.E.A.M.'le birlikte pek çok modu ekleyerek kurdum. Smaller dungeons diye bir tweaki var, onu da yaptım. Grafikler, oyunu sevenlerin tüm gayretlerine rağmen eski duruyor. Gönül isterdi ki daha güzelleşebilsin.

Oyunun özgürlüğü, rahatlığı, aynı eski günlerdeki gibi.

Mc_Lovin tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...