Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Web Tasarım Şirketi Önerisi

Xoo

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar,

Tasarımı hazır fakat içerik hazırlaması ve kodlamasını yaptıracağım bir web tasarım şirketi arıyorum. Kitap satışı üzerine ilanlar, üyelik vs. olacak dolayısı ile ileri seviye kodlama ihtiyacı olacaktır. Bunun dışında uzun vadede ilave kod eklenecek değişiklik desteği verebilecek güvenilir ve iyi bir şirket arıyorum.
Nasıl çalışıyor tasarım şirketleri?
Bilgisi önerisi olan var mı?

Teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

Web ajansi falan de bari sen ona, tasarim hazir ama kodlatmak icin tasarim sirketi lazim deyince garip oluyor baya. =)

Soyle guzelinden bir 10-15bin TL butce ayiramayacaksaniz firmalara gitme bence pek zira alacagin teklifler bu civarda ya da daha yuksek olacaktir.
Sosyal ağlarda paylaş

10.000TL karşılığında istediğim kodlamalar sorunsuz yapılacak ve uzun vadede update desteği alabilecek miyim? Daha önce böyle bir tecrübem olmadı, bilgi paylaşabilecek varsa iyi olur açıkcası

-tasarımda ufak değişiklikler olucak ayrıca logo tasarımıda düşündüğüm için tasarım şirketi adını kullandım
Sosyal ağlarda paylaş

Xoo said:

10.000TL karşılığında istediğim kodlamalar sorunsuz yapılacak ve uzun vadede update desteği alabilecek miyim? Daha önce böyle bir tecrübem olmadı, bilgi paylaşabilecek varsa iyi olur açıkcası

-tasarımda ufak değişiklikler olucak ayrıca logo tasarımıda düşündüğüm için tasarım şirketi adını kullandım

Uzun vadede update desteginden kastinin ne olduguna bagli esasen ama 10K'ya barindirmadan fazla destek alabilecegini pek sanmiyorum.

Bir proje planin varsa bu uzun vade isteklerini ve o isteklerin/beklentilerinin ne oldugunun aciklamasi ile birlikte gonder istersen. Guvendigim birilerine yonlendirebilirim ya da ben bir teklif sunabilirim belki.

Proje bilgilerinin paylasilmayacagini ve guvende olacagini soylememe bile gerek yok zira bu konuda kendimi taniyan tanimayan bir suru patiye coktan kanitladim diye dusunuyorum. =)
Sosyal ağlarda paylaş

Xoo said:

Merhabalar,

Tasarımı hazır fakat içerik hazırlaması ve kodlamasını yaptıracağım bir web tasarım şirketi arıyorum. Kitap satışı üzerine ilanlar, üyelik vs. olacak dolayısı ile ileri seviye kodlama ihtiyacı olacaktır. Bunun dışında uzun vadede ilave kod eklenecek değişiklik desteği verebilecek güvenilir ve iyi bir şirket arıyorum.
Nasıl çalışıyor tasarım şirketleri?
Bilgisi önerisi olan var mı?

Teşekkürler

Eger ciddiyseniz teklif gonderebilir hatta kucuk bir gorusme ayarlayip konusabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

bir ajans'a gidersen işi 10k-25k arası fiyata alırlar, sonra muhtemel bizim gibi bir yazılımcının önüne gelicektir iş, gene bizim gibi biri yapacaktır. yada onun yerine 7.5k-15k arası bir fiyata bizim gibi bir yazılımcı bulup yaptırabilirsin.

ajans'a çok para verip yaptırmayıda tercih edebilirsin, yada ben veya paticikten bir başka yazılımcı arkadaşla anlaşıp daha uygun fiyata yaptırabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Sirketlerin sana destek olabileceginden nasil emin olabiliyorsun ? Sozlesme diyeceksen hic deme zira herhangi bir kisiyle de sozlesmen olabilir. Diger yandan kisinin ortadan kaybolma olasiligi kadar sirketin de batma/kapanma olasiligi ya da bir noktadan sonra senin isinle ilgilenmeme olasiligi var.

Sirket kisiden saglamdir on yargisini biraz asip, kisilerle gorusup, konusarak tartip bicip sonrasinda karar vermende fayda var.

Bir de bahsettigin degisiklikler o kadar ufak ise kimin yapacagi cok farketmeyecektir. Illa sistemi kodlayan kisinin olmasi gerekmiyor. Kaldi ki yine bir sirket ile anlasmis olsan, 6 ay sonra senin isine ayni developer'in bakacagi bile mechul. Farkli bir kisiye yaptirmakla ayni kapiya cikiyor yine.

Neyse, uzun lafin kisasi cok takilmissin sen bu sirket olayina ama Turkiye'de sozde developerlarin coklugu kadar da sozde sirket var. Sen en guzeli sirkettir sahistir demeden gorusebildigin kadar insanla gorus, kararini bu gorusmelere gore ver.

edit : Su nick'i 4Ever olan arkadas biraz saf bu arada, semeri vuran it gibi calistiriyor, resmen senelerdir sahidim. Bagla bence sen onu. =)
Sosyal ağlarda paylaş

ben olsam hali hazırda e-ticaret paketi satan şirketleri araştırırım google'da. sonra da onların referanslarına. bir sürü hazır denenmiş pek çok kişi tarafından kullanılan sistem var. google'da da araştırırsın. zaten tasarım da büyük oranda hazır.

çok daha ucuza maaledebilirsin. ucuza mal etmesen dahi sistemi şak diye almış olacaksın çok kısa sürede çalışmaya başlayacaksın.

gider adamlarla görüşür sistemlerini de incelersin satın almadan önce. itle köpekle uğraşma derim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda di katılıyorum. Eğer çalışacağın kişiyi iyi seçersen çok daha verimli ve uzun vadeli çalışabilirsin.

İşini çok iyi yapan şirketler var onlarında fiyatları çok yüksek, sen gidip 1500 TL web sitesi yapan bir firma ile çalışıyorsan kimse alınmasın ama o firmadan hayır gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Xoo said:

@Joker

Freelance bir yazılım uzmanıyla anlaşsam, uzun vadede bana ne kadar destek sağlayabilir emin olamıyorum. Yanı sıra ufak dizayn değişikliklerinede ihtiyacım olacak.

tasarımsal değişiklikleri developer'ın yapmasına gerek yok, hatta bazı developerlar tasarım giydirme ile uğraşmamak için tanıdık arkaşlarına paslıyorlar o tip işleri. bir nevi arkadaş grubu içinde şirket gibi çalışıyorlar. istersen hiç alakasız birisine bile tasarımsal değişiklik yaptırabilirsin. bireyle çalışmanın güzelliği araya adam sokmamak ve birazda nazının geçmesi. firma ile çalıştığında senin isteğinin aynı yazılımcıya gelmesi için 2-3 kişiden geçmesi gerekebiliyor :P

birey yazılımcıya ne kadar güvenebilirim konusu tartışılmış. o konuda şirkete güven genelde ödediğin miktarla değişebiliyor. araba gibi düşün. tofaşla kaza yaptığında sağ kalma olasılığına, mercedesle kaza yaptığında sağ kalma olasılığının araba maliyeti üzerinde etkisi.

5k liraya iş yaptırırsan o iş %80 patlar. ama 100k ya iş yaptırırsan %90 güzel ve problemsiz bir iş çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar parayı gözden cıkardıysan freelancerlarla şahane şekilde çalışabilirsin. şirket dediklerinin adamı soymak icin kurulmuş. (gerçekten kurumsallaşmış yıllardır bu işte olanlar dışında)

hatta şöyle düşün freelancer berber, ajanslar kuaför.

ikisinin de iyisi iş görüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

1 yıllık reklam ajansı tecrübelerimden yola çıkarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki kesinlikle ajanslara yaptırma bu işi. Ha çok güzel yaptıkları işler var ama e-ticaret ayrı bir olay ve ajanslar çok fahiş fiyatlar çekeceklerdir ve uğraşırsın misal ürün fotoğraflarından girecekler bir dünya masraf daha çıkaracaklar. Bir avukat yardımıyla hazırlanmış sözleşme aracılığıyla ilerlemek senin yükünü azaltır.

Ankara'da ikamet ediyorsan paslayabileceğim güzel yazılımcılar mevcut aslında ben de talip olabilirdim fakat önümüzdeki 3-4 ay yoğunum. Ankara'da yüz yüze görüşmek istersen diye. Zaten henüz karar vermemişsin kime yaptıracağın konusunda ama ajans diyorsan 5 değil 10 kez araştır, referanslarını didik didik ara ondan sonra derim. Gerçi freelance için de geçerli aynı durum.

said:
5k liraya iş yaptırırsan o iş %80 patlar. ama 100k ya iş yaptırırsan %90 güzel ve problemsiz bir iş çıkar.

Öyle bir dünya yok. Marka bağımlılığından farksız bir durum bu. Çok para, iyi iş? Kesinlikle hayır. İşi tam kotaramayacak bir yazılımcı da eğer senin bu alanla ilgili bilgin yoksa o kadar çok kafanı karıştırıp ekstra kalem çıkarılabilir ya da ıvır zıvır şeyler anlatıp bu da olmalı, şu kısmı çok ağır vay efendim binlerce kişiyi taşıyabilecek bir parçalanmış paketler taşıyan bir sistem vs... bakımı şöyle olmalı vb... gibi konulardan yakalayıp kendini satabilir.

Hatta vakti zamanında yapamayacağım bir işi alıp, başkasına yaptırıp çok cüzi paralar vermişliğim de var. 100k fiyat çekip, 30k'ya yapacak çok adam bulurum e-ticaret işini. Sektörün içinde olunca değişiyor işler.

Ha çokça da iptal olup, yarıda kalıp patlayan proje biliyorum. Seçimin önemli bu yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Şahsen babam oturup bir ajansa e-ticaret sitesi yaptırmıştı ve ödeme sistemi bok gibiydi isim verip ifşa etmiyim milletin ekmeğiyle oynamiyim ama yani millet para vermeden ürün de alabiliyodu kredi kartından 4-5 kere de çekim olabiliyordu. O yüzden e-ticaret dedin mi ajanstan uzak durucan.

Eğer altından kalkabilirim ve benim projem çok özel sıradan bir e-ticaret sitesi değil diyosan profesyonel 1-2 programcı al bünyene otursun çalışsınlar sorun çıktımıydı anlık müdahele etsinler.

Ama bu bile hazır paketler kadar efektif değil. Sonuçta hazır paketler herkesin kullandığı sistemi oturmuş denenmiş görülmüş, sorunlar oluşmuş ve çözülmüş oluyor.

Ideasoft büyük gibi duruyor kendileriyle hiç çalışmadık ama referanslar boy boy duruyor sitelerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

kafamda bir şeyler canlandı fakat gene aktivitesi yoğun bir web uygulaması olur. artık kullanıcı profili değiştiğinden akıcı bir şekilde çalışmazsa "bunu mu bekleyeceğim 2 saat" şeklinde düşüncelere maruz kalıp, alternatiflerine yönelirler. ajanslar daha çok firma, ürün, hizmet vb. tanıtımı konusunda özgün tasarımlarıyla öne çıktıklarından kodlama anlamında çokta iyi personele ihtiyaç duymayabiliyorlar. dolayısıyla hazır paketler bana da mantıklı göründü de işini görecek bir paket mevcut mu bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bir dakika (van münit)

hem bir bu tarz işler yapan bir ajans da çalışıyorum, hemde freelancer olarak iş yapıyorum.

İşini cidden iyi güzel yapan firmalar var, her firma kötüdür olayı da hatalı burada. Çalıştığım ajans bu konuda çok başarılı zaten ajans demiyorum aslında bizim yaptığımız farklı bir iş ve özellikler işlerimizin büyük bir bölümü özel e-ticaret sistemleri. Özel derken private shopping değil. Müşteriye özel tasarlanmış, kurgulanmış proje.

Bu durumda e-ticaret veya yapısal olarak iyi bir proje istiyorsanız piyasayı çok çok iyi araştırmanız gerekiyor.

Birde hazır e-ticaret sistemlerinden uzak durun :) orası sizin dükkanınız ne kadar düzgün yaparsanız o kadar iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...