Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ejderha Mızrağı

GodBlessStoya

Öne çıkan mesajlar

Sonbahar kis ilkbahar
Sonra ruhdoveni
Majere kardesler serisi
Sonra su tanri olma cabasi olan seri ( unuttum adini)
İkinci nesil
Yaz

Takilinir oyle
Yazdan sonra dhamon mina( miydi amber li seri iste)
Onlar da guzel sayilir

İkinci nesile kadar olan kisimda da bi ton filler var ikinci nesil'i okumadan once o fillerlar da okunabilir guzel bi cogu ozellikle sonbahardan onceki backgroundu veren kitaplari

Ha bi de ejderan kurallari mi ne ( kang'in alayi serisi galiba) o da basariliydi (zaman yolculugu olanlarini yani legendsdi galiba ( ikizlerin savasi kitabini barindiran seri))

Edit:
Bonepartin dedigi gibi iste ama bence ruhdoveni ve majeteleri legendsdan once oku
Sosyal ağlarda paylaş

Okuduğun kitaplara bakınca en güzel seçim Ruhdöveni olarak duruyor. O dönemle ilgili özellikle merak ettiğin bir karakter falan varsa onların kendi kitaplarını da araya sıkıştırabilirsin. Bunlardan sonra mevsimleri bağlamak için Yaz'ı okuman lazım. Eğer ilgini çekerse Amber serisi falan geliyor ondan sonra. Pek gerekli değiller ama olabilir yani.

Lord Soth'un ravenloftta(böyle mi yazılıyordu ya?) geçen iki kitabı da ilginçtir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

GodBlessStoya said:

Bide şöyle bi sıralama gördüm şimdi ;

http://www.kayiprihtim.org/portal/kitaplar/ejderha-mizragi-serisi/ejderha-mizragi-okuma-rehberi/

üstteki liste iyi sadece ben bunları daha önce okumayı tavsiye ederim

Raistlin Tarihçeleri

- Ruhdöveni
- Silah Kardeşliği

Başlangıçlar Serisi

- Karanlık ve Işık
- Kenderyurdu
- Majere Kardeşler

Tanışmalar Serisi

- Eş Ruhlar
- Yol Tutkusu
- Kara Yürek
- Yemin ve Ölçü

Kayıp Efsaneler Serisi

- Vinas Solamnus
- Fistandantilus Yeniden Doğuş

efsaneler üçlemesine geçmeden önce okunması çok güzel olur
Sosyal ağlarda paylaş

GodBlessStoya said:

aslında tüm DL yi tamamlamayı düşünüyorum sonra yarım bıraktığım büyücüyü bitirip gediksavaşları ardındanı bitiricem

Diger yazarlarin kitaplarina bulasmana gerek yok hic, baya boslar. Raistlin'i anlatmasina ragmen Hourglass Mage de baya dandik. Belki bi Kara Dalamar okunur aralarindan.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

GodBlessStoya said:

aslında tüm DL yi tamamlamayı düşünüyorum sonra yarım bıraktığım büyücüyü bitirip gediksavaşları ardındanı bitiricem

Diger yazarlarin kitaplarina bulasmana gerek yok hic, baya boslar. Raistlin'i anlatmasina ragmen Hourglass Mage de baya dandik. Belki bi Kara Dalamar okunur aralarindan.

Büyücünün 1. kitabını bitirip 2. yi yarıda bırakmıştım oldukça güzeldi aslında.
David Edding belgariad+malloryon 2şer kere bitirdim epey güzeldi.
Ejderha mızrağı da güzel :)
Şimdi karaelf üçlemesine başladım. bu bitince büyücüye devam edicem, drizzt efsanesine baktım 13 kitap mı ne abov dedim belki ona başlarım çok sonra
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...