Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Exeloria UO (RunUO)

Exeloria

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Sene oldu 2013 ve biz hala şu oyundan kopamadık. 3 senedir ne oynayan gördüm, ne de oynadım. Fakat sürekli takip ettim ve görüyorum ki WOU'dan sonra yavaş yavaş TR'de kaybolmalar başladı.

Kimlik vermeyeceğim fakat, desteğinizle bir sunucu açıyorum. Patiyi de, UO sunucularını da sık sık takip eden biriyim. Çoğu oyuncunun isteklerini biliyorum; edit yok, lag yok, uzun süre garantisi, güzel sistemler vb.

Bunları sağlayabilicek durumdayım, gerek teknik, gerek maddi. Edit konusundaysa kendimden başka birine güvenemeyeceğimden başka kimseyi almadım.

Bukadar işin arasında, 15 gündür script yazıyorum. Oyuncunun dilinden anlayacak makara bir sunucu olsun da istiyorum. :)-D

Eğer varsa içinizde hala bir uo özlemi, bana destek verin; boşa gitmeyecek söz veriyorum.

Eğer istediğiniz bir güvence varsa; olanaklar dahilinde yerine getirmeye çalışırım. İnternet sitesini sıfırdan kodluyorum, kodlama bittikten sonra 2 uo sitesine reklam vereceğim. Ardından hosting firmasıyla bir anlaşma imzalayacak onu da koyacağım.

Emeğimi boşa çıkarmayacağınızı umut ediyorum.

http://exeloria.com
Sosyal ağlarda paylaş

GodBlessStoya said:

DargarthUO kıvamı birşey olursa oynarım ben

Dargarth kıvamı derken herhalde ML olursa diyorsun, gerçekten oyuncu konusunda ciddi çekincelerim var. RunUO 2.0 kullandığımdan dolayı istediğim an ML packiyle beraber o tarz bir sürüme geçirebilirim ama bunu zamanla yapsak daha doğru olur diye düşündüm.

Yine de senin gibi düşünen bir kitle varsa, neden olmasın ^^
Sosyal ağlarda paylaş

GodBlessStoya said:

Nabzı yoklamak senin işin, ben ML ve Tokunodan çooook memnundum :)

Dediğim gibi olurda öyle bir nabız eğer varsa, başlangıçta da yapabilirim. Eğer yoksa zaten bu düşünce planlarımın arasında var. AOS de yapılacak çok şey var, nezaman rutine dönmeye başlar o an Tokunoda bulursun kendini :)
Sosyal ağlarda paylaş

runuo 2.0 üzerinden aos oynandığı zaman cast timelar falan hep piç oluyor yalnız öncelikle onları düzenleyip aç lütfen

ayrıca nickini falan vermezsen kim niye güvensin?

Raincloud said:

Hedef kitle türk oyuncu olduğu sürece ml tutmaz. Yetemiyor gençler idrak sorunları yaşıyorlar. Yoksa ml cok tatlı ^^

10 yılda aos'yi zar zor öğrenince MLden çekiniyorlar tabi sdfasdsdf
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

runuo 2.0 üzerinden aos oynandığı zaman cast timelar falan hep piç oluyor yalnız öncelikle onları düzenleyip aç lütfen

ayrıca nickini falan vermezsen kim niye güvensin?

Raincloud said:

Hedef kitle türk oyuncu olduğu sürece ml tutmaz. Yetemiyor gençler idrak sorunları yaşıyorlar. Yoksa ml cok tatlı ^^

10 yılda aos'yi zar zor öğrenince MLden çekiniyorlar tabi sdfasdsdf

Bunun için bir çok fikir var, örnek olarak; zaten tek staff olduğumdan çok fazla yere koşamayabilirim. Bu nedenle şöyle bir çözüm düşünüyorum.

Bir oyuncu komitesi tarzında bu oyuna senelerini vermiş, bugları, olması gerekenleri bilen 10-15 kişilik bir oyuncu grubunu seçmek, ardından onların dediklerini oy birliğiyle kararlaştırıp uygulamak. Eğer bu konuda bilgine güveniyorsan benimle irtibata geçebilirsin.

Nick konusuna gelince, çok fazla bilindik biri değilim. Hayatım boyunca guildlerden reskill yedim ve yine de bir guilde girmedim (ailelerde dahil), nickimi açıklamam demek bazılarına göre "yakın arkadaşı istese edit basar" demek anlamına geliyor. Bir kaç oyuncuyu bu konuda dinledim.

Ondan dolayı istemiyorum bu konuda bilgi vermek. Ama bu negatif düşünceler oluşturursa, seve seve paylaşırım t.c'me kadar bir sakıncası yok benim için :)

yorumlar harika, teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam çok serverda bunun tartışması falan döndü. Hani türk oyunculardan bilgili geçinenlerin bildikleri bodcu kasıp pvp yapmaktan ibaret. O 15 kişinin oylamasına kalacak olursanız age of shadows dex 180 bandaj 1 saniye tadında kantır strayk haritası elde edersiniz. Hoş güzel bir server açarsan da türk oyunculardan talep olmaz. Şimdiye kadar açılan ml temalıların hepsi çöktü gitti. Onun yerine demise gibi böyle türk oyuncular dışındakilere de hitap edecek bir yer olsa player sorunu da çözülebilir belki.
Sosyal ağlarda paylaş

Raincloud said:

Hocam çok serverda bunun tartışması falan döndü. Hani türk oyunculardan bilgili geçinenlerin bildikleri bodcu kasıp pvp yapmaktan ibaret. O 15 kişinin oylamasına kalacak olursanız age of shadows dex 180 bandaj 1 saniye tadında kantır strayk haritası elde edersiniz. Hoş güzel bir server açarsan da türk oyunculardan talep olmaz. Şimdiye kadar açılan ml temalıların hepsi çöktü gitti. Onun yerine demise gibi böyle türk oyuncular dışındakilere de hitap edecek bir yer olsa player sorunu da çözülebilir belki.

O 15 kişiyi doğru seçmeyle alakalı bir durum, dediğim gibi bir OSI, bir ML, KR, SA sunucusu tecrübeleriniz olduysa benimle irtibata geçip şimdiden bu 15 kişiden 1 garanti oy çıkartabilirsiniz.

Bunun yanında; ben kesinlikle ML'ye geçmeme fikrini desteklemiyorum, sadece etap etap olmalı kanısındayım. Kabaca da olsa dediğiniz gibi; 10 senede AOS kavranıldı, ML için bir 10 sene daha lazım.. Süreyi okadar abartmasak da ML'yi direk açınca bir doping etkisi yaratabilir; ama etap etap o problem çözülür
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Şuan runuo sunucusu yok piyasada. Bu aralar açtın açtın geçe kalırsan ve öncesinde açan olursa kalabalığı kapar.

bir dost

Şu an tepkilere bakıyorum myshkin, şu söz ettiğin kalabalık nerde gerçekten merak ettim :) Bana bir kişi dese ki guildimle beraber iyi günde kötü günde editlikte sağlıkta :P ordayız, yarın açarım sunucuyu.
Sosyal ağlarda paylaş

SmBg said:

LVL sistemi olacakmı? HG tadında bir server olmadı gitti

Cevabını özel mesaj ile gönderdim, buradan da açıklayabilirim; level sistemi ilerleyen zamanlarda petler için düşünüyorum fakat ilk etapta olmayacak. Raidler, Questler oturmalı önce böyle bir sistem için..

İnternet sitesi kısmen de olsa açıldı arkadaşlar; http://exeloria.com
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

gerçekten üzülüyorum şurada harcanan emeğe, zamana, paraya, hüsranla son bulacak heyecanına.

umarım ben yanılım da güzel, uzun soluklu, kalabalık bi server olur.

Ben üzülmüyorum, inan bunu bir insan zevk almadan yapamaz. Yani şöyle söyliyim; bunu bir ödev/iş olarak gören birinin bu tür bir olayı ücretsiz yapması imkansız değil para vermek..

Oyuncusu olsa da olmasa da zevkli..

Yanılma konusuna gelince, mümkünse herkesten istediğim gibi senden de bir şans istiyorum ve açılışa davet ediyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

hacut forumları açtıktan 2-3 hafta sonra aç sunucuyu. millet duysun gelsin falan o arada piyasa yapmaya çalış. açılış önemli guildler sonradan başlamak istemez sunucuya herkes kastı diye

Yarın forumları açıcağım. 20 Ocakdan 27 sine veya 3 Şubat a çekilebilir süre, Ultima-strike ile reklam işinin görüştükten sonra forumları açıcağım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana kalsa High Seas de isterim. Öbür türlü şey gibi geliyor bana, Raincloud dışında (onu da tanıdığım için) başkası katılır mı bilmem de;

World of Warcraft'ı ele alalım. Official serverda bir çok şey varken tutup da neden, halk tabiriyle, çakma serverda oynayayım? Ben bunu düşünüyorum. Demise'ı hariç tutarak Türk ya da yabancı Ultima Online serverları için de bu geçerli bence. stratics'e girdiğim zaman karşıma tonlarca değişik, eğlenceli, farklı şey çıkarken oynadığım, güvendiğim, emek harcadığım sunucuda o sistemleri görememek beni bazen soğutabiliyor. Benim gibi düşünenler olabilir. Türkiye çapındaki oyuncu kitlesini düşünürken bence bu konuda biraz daha dikkatli olunmalı. Donation sistemidir, official questlerdir, özellikli itemlardır, peerlessıdır, named creaturedır, farklı gemilerdir, gemilerle yapılabilecek tonlarca şeydir filan bunları görmek istiyorum şahsen ben.

Benim gözümde Ultima Online için Türkiye'deki oyuncu kitlesinde bir dönüm noktası var. Tutup da şu serverdan sonra, bu tarihten itibaren, şu yaştan küçük olanlar gibi bir kişisel fikir belirtmemin ne bana ne da bu yazıyı okuyan bir başkasına bir yararı olmayacak. O yüzden bundan kaçınıyorum. Ama herkes farketmiştir ki; Bodcu denilen şeye abanıp, Luna'da afk bırakan kitle ile ben ve benim gibi olanlar aynı yerde değiliz ve bu (kimse yanlış anlamasın) bir alt-kültür UO'su tadında geliyor bana.

Benim için en çok zevk aldığım sunucuları sorsalar kesinlikle tereddütsüz sıralayabileceğim bir kaç yer var bunları söylemek istiyorum. Ama bu cümlelerim, rica ederek söylüyorum, lütfen sunucu tartışması konseptini ortaya çıkarmasın Exeloria UO konu başlığının altında. Lütfen.
-SNN: Yeniydik hepimiz, yeni bir şeyler öğrenmenin verdiği zevk vardı. Oyuncular şimdiye nazaran daha samimi, daha insandı. Tuzağıdır, altına bomba dizmesidir filan bunlar farklı tatlardı. Yardımlaşma ve saygı vardı.
-Elan Realms: Adam akıllı bu oyunu oynayabiliyorum dediğim ilk sunucu. Roleplay vardı çok şahane bir şekilde. Ama Roleplay yapmayan da tutup Roleplayerlara küfür, hakaret, rahatsızlık verme gibi yaklaşımlara girmiyordu. Roleplay yapmıyorsa ağzını açmıyordu bir kısmı, bazen de elinden geldiğince roleplay yaparak yaklaşıyordu. Staff kadrosu tarafından yönetilen büyüklü küçüklü questler vardı. Özgün bir şekilde hazırlanmış ve oyun içindeki questlerle ilerleyen bir hikaye zinciri vardı.
-Nova World: Saygı vardı oyuncular arasında. Roleplay açısından da oyuncular bazında oldukça zengindi. Sonraları Staff kadrosu da Roleplaye yönelik bir şeyler yapmıştı.
-Quaxis: Smooth diye nitelendirebileceğim bir işleyiş vardı sunucuda. Hani ekstra bir şey yoktu diye hatırlıyorum ama sunucunun sadeliği, oyuncunun saygılı yaklaşımları, staffın ilgililiği ve oyun içerisindeki tanımlayamayacağım bir sıcaklık çok fazla tat almamı sağladı. Roleplay de cabası.

Sunucuların isimleri kapanıp açıldıktan sonra verilen versiyon numaralarını da kapsamaktadır. (Quaxis II, Elan Realms III gibi) Quaxis'ten sonra da farklı isimli bir sunucuda aynı zevkleri ya da fazlasını aldığımı hatırlamıyorum açıkçası. Her sunucuda tek tük rp yapan oyuncularla arkadaşlık kurdum falan filan. Ha farkındayım bu saydıklarımın hepsi sphere tabanlı sunucular. RunUO'dan roleplay namına çok fazla bir şey göremedim oyuncu kitlesinin bakış açısından ve yönetici kadrosunun bu konuya yönelmemesinden dolayı. Raincloud'la bir RunUO sunucusunda tanıştık ama ismini bile hatırlamıyorum. Demek istediğim konu şu; RunUO'da roleplay beklentim olamaz, evet, kabul ediyorum. Ama oyun içerisinde etkileşim göstereceğim yaratıkların da eşyaların da mekanların da güncel olması bana, ve eminim ki benim gibi düşünen insanlara, büyük zevk verecektir.

Bu gereksiz uzunluktaki WoT'imin en başında da dediğim gibi; bence High Seas olsun güzel olsun. Güncel güncel oynayalım. O kadar güncellikte elbet bi sorun çıkar derseniz de Türkiye çapında denenen ve gayet güzel işletilebilinen Mondain's Legacy ile devam edelim. Belki ileride, daha sonraları Stygian Abyss ve High Seas'e de geçeriz zamanla. Ama şahsi kanaatim ML olarak açılmasından yana. Niye bu kadar uzun yazdım bilmiyorum da, çok dolmuşum demekki :D
Sosyal ağlarda paylaş

Silmarwen said:

Bana kalsa High Seas de isterim. Öbür türlü şey gibi geliyor bana, Raincloud dışında (onu da tanıdığım için) başkası katılır mı bilmem de;

World of Warcraft'ı ele alalım. Official serverda bir çok şey varken tutup da neden, halk tabiriyle, çakma serverda oynayayım? Ben bunu düşünüyorum. Demise'ı hariç tutarak Türk ya da yabancı Ultima Online serverları için de bu geçerli bence. stratics'e girdiğim zaman karşıma tonlarca değişik, eğlenceli, farklı şey çıkarken oynadığım, güvendiğim, emek harcadığım sunucuda o sistemleri görememek beni bazen soğutabiliyor. Benim gibi düşünenler olabilir. Türkiye çapındaki oyuncu kitlesini düşünürken bence bu konuda biraz daha dikkatli olunmalı. Donation sistemidir, official questlerdir, özellikli itemlardır, peerlessıdır, named creaturedır, farklı gemilerdir, gemilerle yapılabilecek tonlarca şeydir filan bunları görmek istiyorum şahsen ben.

Benim gözümde Ultima Online için Türkiye'deki oyuncu kitlesinde bir dönüm noktası var. Tutup da şu serverdan sonra, bu tarihten itibaren, şu yaştan küçük olanlar gibi bir kişisel fikir belirtmemin ne bana ne da bu yazıyı okuyan bir başkasına bir yararı olmayacak. O yüzden bundan kaçınıyorum. Ama herkes farketmiştir ki; Bodcu denilen şeye abanıp, Luna'da afk bırakan kitle ile ben ve benim gibi olanlar aynı yerde değiliz ve bu (kimse yanlış anlamasın) bir alt-kültür UO'su tadında geliyor bana.

Benim için en çok zevk aldığım sunucuları sorsalar kesinlikle tereddütsüz sıralayabileceğim bir kaç yer var bunları söylemek istiyorum. Ama bu cümlelerim, rica ederek söylüyorum, lütfen sunucu tartışması konseptini ortaya çıkarmasın Exeloria UO konu başlığının altında. Lütfen.
-SNN: Yeniydik hepimiz, yeni bir şeyler öğrenmenin verdiği zevk vardı. Oyuncular şimdiye nazaran daha samimi, daha insandı. Tuzağıdır, altına bomba dizmesidir filan bunlar farklı tatlardı. Yardımlaşma ve saygı vardı.
-Elan Realms: Adam akıllı bu oyunu oynayabiliyorum dediğim ilk sunucu. Roleplay vardı çok şahane bir şekilde. Ama Roleplay yapmayan da tutup Roleplayerlara küfür, hakaret, rahatsızlık verme gibi yaklaşımlara girmiyordu. Roleplay yapmıyorsa ağzını açmıyordu bir kısmı, bazen de elinden geldiğince roleplay yaparak yaklaşıyordu. Staff kadrosu tarafından yönetilen büyüklü küçüklü questler vardı. Özgün bir şekilde hazırlanmış ve oyun içindeki questlerle ilerleyen bir hikaye zinciri vardı.
-Nova World: Saygı vardı oyuncular arasında. Roleplay açısından da oyuncular bazında oldukça zengindi. Sonraları Staff kadrosu da Roleplaye yönelik bir şeyler yapmıştı.
-Quaxis: Smooth diye nitelendirebileceğim bir işleyiş vardı sunucuda. Hani ekstra bir şey yoktu diye hatırlıyorum ama sunucunun sadeliği, oyuncunun saygılı yaklaşımları, staffın ilgililiği ve oyun içerisindeki tanımlayamayacağım bir sıcaklık çok fazla tat almamı sağladı. Roleplay de cabası.

Sunucuların isimleri kapanıp açıldıktan sonra verilen versiyon numaralarını da kapsamaktadır. (Quaxis II, Elan Realms III gibi) Quaxis'ten sonra da farklı isimli bir sunucuda aynı zevkleri ya da fazlasını aldığımı hatırlamıyorum açıkçası. Her sunucuda tek tük rp yapan oyuncularla arkadaşlık kurdum falan filan. Ha farkındayım bu saydıklarımın hepsi sphere tabanlı sunucular. RunUO'dan roleplay namına çok fazla bir şey göremedim oyuncu kitlesinin bakış açısından ve yönetici kadrosunun bu konuya yönelmemesinden dolayı. Raincloud'la bir RunUO sunucusunda tanıştık ama ismini bile hatırlamıyorum. Demek istediğim konu şu; RunUO'da roleplay beklentim olamaz, evet, kabul ediyorum. Ama oyun içerisinde etkileşim göstereceğim yaratıkların da eşyaların da mekanların da güncel olması bana, ve eminim ki benim gibi düşünen insanlara, büyük zevk verecektir.

Bu gereksiz uzunluktaki WoT'imin en başında da dediğim gibi; bence High Seas olsun güzel olsun. Güncel güncel oynayalım. O kadar güncellikte elbet bi sorun çıkar derseniz de Türkiye çapında denenen ve gayet güzel işletilebilinen Mondain's Legacy ile devam edelim. Belki ileride, daha sonraları Stygian Abyss ve High Seas'e de geçeriz zamanla. Ama şahsi kanaatim ML olarak açılmasından yana. Niye bu kadar uzun yazdım bilmiyorum da, çok dolmuşum demekki :D

Çok güzel yazmışsın, Quaxis'de ki Admin Inferno, Lord Dark, William J.Crown, Seer Tiger hala aklımda :) Tadı başkaydı ama bunun sunucuyla olduğu kadar oyuncuyla da çok ilgisi var; eski oyuncular kalmadı ki eski sunucular kalsın.

Nova World de çok iyiydi.. Craft olarak en zevk aldığım karakterdi. "The Crafter's" loncası bana aitti. Ağlatıcaksın bu gidişle beni =))

Eğer gerçekten OSI standartına ilerleme amaçlı bir hevesiniz, kitleniz varsa iletişime geçin benle detaylı şekilde görüşelim facebooktan,msnden, yüzyüze ama biryerden görüşelim neler yapabiliriz konuşalım.

Şu an bu gidişle; AOS ile başlayıp, SA ardından ML paketlerini entegre etmeyi planlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...