Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oculus Rift

sabonis

Öne çıkan mesajlar

moriarty said:

abi çok gaza geliyorum şöyle yazılar gelince. ben de babama kullandırıp göstermek istiyorum. sence dk2 alayım mı su an yoksa yenisini bekleyeyim mi?

Flassh said:

bilmiyorum o kısmı, dk1 dedi arkadaş bana. bende ona göre baktım
bi ilan var mesela şu oyunu 300 liraya falan satıyor. teamviewer ile kurarım diyor.

Şu aşamada DK1 de DK2 de alınmaz az kaldı CV1'in çıkmasına biraz daha sabredin :).

300 liraya bedava demoyu satmak da müthiş bir zihniyetmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün biraz deneme şansım oldu. Kesinlikle çok keyifli, ama uzun süreli oyun tecrübesinde kullanılmasına daha var.

Özellikle simülasyon tarzı oyunlarda muhteşem. Elite Dangerous'ta kelimenin tam anlamıyla uzay gemisi kokpiti hissini veriyor.

Bir tane korku oyunu vardı, gerginlikten oynayamadım.

FPS'lerde denge ve oryantasyonu bozduğu için sersemletiyor diyorlar, bende olmadı. Ama X-Box controller'ıyla fps oynadığımdan olabilir.

Slenderman oynamak yemedi :D

Bazı oyunlarda hala ara ara stabilite problemi var. Zamanla oturacaktır.

Bir de belli oyunlarda kafayı sağa sola çok hızlı çevirince görüntü flu'laşıp sonra kafayı sabitleyince tekrar netleşiyordu yavaş yavaş. Oyundan mı kaynaklı yoksa aletten mi bilmiyorum ama zamanla düzelecektir. Her oyunda dikkatimi çekmedi zaten.

Esas olarak benim için ideal kullanımı kesinlikle simülasyon, onun da üç boyuta en uygun hali olarak uzay simülasyonu. Elite Dangerous uyarlamasını ise efsane yapmışlar. Sadece kafayı sağa sola çevirme değil, mesela boyundan ileri itince de ileri gidiyor eğiliyor kafa falan. Gemiyle giderken kafayı çevirip yandaki wingmanleri izlemek tepeden saldırana kafayı kaldırıp bakmak falan tadı damağımda kaldı ehah.

Ama fiyatlandırması çok çok saçma. O fiyatta zaten hiç rağbet görmeyecek, daha da kötüsü istenmiyor diye oyunlar da çok desteklemez, zamanla elde patlar gibi duruyor. Yarışı Sony'ninki zirvede tamamlayacak, PC'ciler de Steam'in alete yönelecek gibi duruyor şimdilik bence.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu teknolojiye kötü, tutmaz diyenlere gerçekten sormak istiyorum. çocukluğumdan beri teknolojiyle yakından ilgileniyorum, irili ufaklı bir sürü ıvır zıvır gadget'a, teknolojiye para yatırmışımdır. vr'dan daha enteresan, daha çok değişik bir teknoloji hatırlamıyorum resmen ya. yani bu ilgi çekici değilse sizin için ne ilgi çekicidir çok merak ediyorum. smartphone devrimi gibi, laptoplar gibi bir şey, ve 600 dolardan bahsediyorsun. adam sana 600 dolara ayrı bir dünya sunuyor. dandik bir telefonun 600 dolardan fazla olduğu bir ortamda ne bekliyorsunuz ki.

bence 600 dolar değil 1600 dolar edecek bir şey bu.
Sosyal ağlarda paylaş

bu sirada oculus "Oculus exclusive" dayatma yoluna gitti diyorlar bazi oyunlarda.
Misal eve oyunu sadece oculuslarda olacakmis vr olarak. Hatta twitterda boyle aciklamasi var.

http://i.imgur.com/SNqQ31D.png
(source : http://uploadvr.com/eve-valkyrie-oculus-exclusive-pre-order/)

Bu yola gitmesi cidden kotu olmus
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

abi bu teknolojiye kötü, tutmaz diyenlere gerçekten sormak istiyorum. çocukluğumdan beri teknolojiyle yakından ilgileniyorum, irili ufaklı bir sürü ıvır zıvır gadget'a, teknolojiye para yatırmışımdır. vr'dan daha enteresan, daha çok değişik bir teknoloji hatırlamıyorum resmen ya. yani bu ilgi çekici değilse sizin için ne ilgi çekicidir çok merak ediyorum. smartphone devrimi gibi, laptoplar gibi bir şey, ve 600 dolardan bahsediyorsun. adam sana 600 dolara ayrı bir dünya sunuyor. dandik bir telefonun 600 dolardan fazla olduğu bir ortamda ne bekliyorsunuz ki.

bence 600 dolar değil 1600 dolar edecek bir şey bu.

Kimsenin teknoloji kötü tutmaz dediği yok. Bu fiyatla Oculus tutmaz deniyor. Aynı teknoloji Steam'de de var PS'de de var. Muhtemelen Sony alıp yürüyecek, PC'ciler de Steam'inkine yönelecek.

600 dolar sadece aletin kendisi, yanında da dandik bi controller dışında bir şey gelmiyor.

Şu an açıklamalara göre Oculus'u çalıştıracak bir PC toplamak 2000$. GTX970'e bile burun kıvırıyor, 980 istiyor kerata. Adamlar "laptop sahipleri almasın, şu anda Alienware'ler dahil bunu çalıştıracak laptop yok" diye açıklama yapıyor. Toplam 2500 3000 dolara geliyor yani bu teknoloji. Dahası betayı 350 dolardan çıkartıp normali de 200-400 bandında sunacaz dedikten sonra 600'e yükseltince fiyatı tepki de var haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

ya piyasanin kaymagini alicak iste klasik, aksine beklemek cok iyimser olurdu :3

inceleme ile, 15dk dukkanda demo ile anlasilinicak bri alet degil bu. hype ile saticaklari icin ilk cikista kar maksimizasyonu kasmalarini yadirgamadim ben. su fiyat olayi ve sistem gereksinimleri ile daha bile reklam yapip insanlari angaje ettiler :P simdi merak etmeyen bile NE BU YA DENIYIM kafasina girdi ahaha
Sosyal ağlarda paylaş

SenariouS said:

bu sirada oculus "Oculus exclusive" dayatma yoluna gitti diyorlar bazi oyunlarda.
Misal eve oyunu sadece oculuslarda olacakmis vr olarak. Hatta twitterda boyle aciklamasi var.

http://i.imgur.com/SNqQ31D.png
(source : http://uploadvr.com/eve-valkyrie-oculus-exclusive-pre-order/)

Bu yola gitmesi cidden kotu olmus

valve hl3'ü vive only bi yaparsa bunların hepsi ağlamaya başlar exclusive içerik olmasın diye =) millet elindeki oculusu satıp vive alır.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun, controller fln koyup şişirmesinler bunlar da fiyatı. 350-400 dolar diyen oculus a bizimki daha pahalı olacak diyordu da o fiyata göre yorum yapıyorlardır umarım. 600 ü görünce biz daha da bindirelim demezler inş =) 600 dolar yapıp o fiyattan tr'ye yollarsa düşünürüm. yarısını abim verecek merak ettiğinden peşinen kitledim =)
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

Penthesilea said:

Oculus Crescent Bay hayatimdaki en inanilmaz deneyimlerden biriydi acikcasi. Yukarida dedesi aglayan arkadasin dedigi gibi, crescent bay'le 10 dakika gecirdikten sonra beyniniz acilacak gelecege bakisiniz degisecek gercekten. guzel olacak demiyorum zira baya distopia'ya dogru gidiyoruz, ama cok, cok farkli olucak gunumuzden :)

abi çok gaza geliyorum şöyle yazılar gelince. ben de babama kullandırıp göstermek istiyorum. sence dk2 alayım mı su an yoksa yenisini bekleyeyim mi?
dk2 alma, asil olay crescent bay'de arada baya ucurum vardi benim kendi deneyimime gore. yeni cikani pre-order edip beklemek en mantiklisi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...