Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

berlin'de neresi gezilir, nerede kalınır

fizban

Öne çıkan mesajlar

sandeman iyiymiş. gece hayatını geçeriz heralde de, pub'lar, restoranlar falan arıyorum daha ziyade. bi de otel hangi bölgede olmalı. neresi merkez, neresi turistik tam çözemedim google mapsten.

bi de sandeman 3.5 saatte bitiyor yaw. 4 gün kalacam ben, yok mu yapacak başka şey :P
Sosyal ağlarda paylaş

ben almanyada guney ve orta kesimlere gitmistim işte stuttgart, munih, leipzig, heidelberg(in oldugu sehir), hannover, metzinger falan. boyle hic gezip gorup ne kadar guzelmis buralar dedigim yer olmadı. barok donem ve dunya savasları dısında pek bişey yapmamıs almanlar. guzel dom(idi galiba koca katedraller)lar var. bi de onun evi bunun evi var(ne bileyim nietzche nin evi falan). Cok fazla da araba muzesi var yani. Onun dısında soyle bi yere gittim cok ilginc demedim. Berlinden de aynı performansı bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Pub turu da var akşam için.Yine sandemanın ama free değil, alternatif turu baya iyiymiş öyle duydum.Kendin gitmek istiyorsan çok bilemiyorum beni hep birileri gezdirdi hiç aklımda tutmadım, zaten kafam iyiydi o zaman öğrendiysem de çoktan unuttum.

Ya çok yer var birde tam olarak merkez denilecek bir yer yok berlinde.Şehir çok dağılmış.Ulaşım zaten çok kolay o yüzden çok dert etmenize gerek yok.Hatta berlin u bahn map yazarsan şehri, bölgeleri ulaşımı falan görürsün.

Heee şey var akvaryum baya iyi.Ahaha abi unuttum ya.Her gün farklı yemekler yemeye çalışmıştım ama, biraz cebe zararlı olabiliyor akrabalardan yardım aldım ben ama bi 10 günü falan doldurabilirsin retoranlarla :p.
Sosyal ağlarda paylaş

abi biz hotel rehberge diye bi yerde kaldık

http://www.booking.com/hotel/de/hotelpensionrehberge.en.html

fiyatları cok uygun odalar gayet yeteriydi
6.8 almıs bookingde ama bizim hic bi sıkıntımız olmadı
tek boktan kısmı işletmecisi bi alman ve tek kelime inglizce bilmiyo ama bildigin tarzanca anlastık

direk altında metro ve beles otopark var ki bizim için en onemli olaydı beles otopark(beles otopark dediğim işte sokaga park beles)

neyse işte kahvaltı felanda var
gayet ucuz yane
altında bi kahvehane/kumarhane var guneydogulu bi sahibi var adam zorla oturttu çay içirtti türkiyeden misafirlerimiz gelmilş diye dövüyodu para vermneye kalkınca 3 gun beles cay ictik giderseniz selam solersiniz

nereler gezilir

belinin taşı toprağı müze zaten
eger sanat merakınız varsa butun tatiliniz museum islandda gecer 7 mi 11 mi ne muze var

yoksa klasik brandengerburg gate gidin
reichtaga gidin (meclis) buna artık ama sanırım randevu istiyolar
sonra holocoust anıtına gidin
berlin duvarının kalıntılarına gidin en mantıklısı point charlie diye bi yer var orası

sonracıma bi kilise var inanılmaz gotik adını bulursam yazarım

genel bunnar işte
berlinde gezcek yer cok
zaman tek limitin
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen sene kız arkadaşımın abisiyle Berlin'de buluştuk, onlar ev tutmuştu orda 4-5 günlüğüne; hiç otel falan kasmayın siz de otel için, zira adam başı 60 euro'dan falan başlıyor hostel olmayanlar.

Hava çok soğuk olmaz baştan söyliyim onu (-10 falan belki görürsünüz sdf)

Gezilecek yerlere gelince, meşhur kapısı var, duvarlar var, dünya kadar müze var, zamanının doğu almanya arabalarıyla tur atma olayı var, çok güzel parkları var, kontrol kapıları var (Charlie en meşhurları sanırım) var oğlu var.

Kafeleri güzel bayağı, bratwurst da her yerde zaten.

Biraz kastırırsanız taş çatlasa 2-3 günde bitirirsiniz bütün Berlin'i. (her müzeyi saatlerce gezme merakınız varsa yetmez tabii 2-3 gün)

Vaktiniz kalırsa Dresden'e de geçin derim ben, Almanya'nın beni en etkileyen şehriydi diyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...