Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) (Mangadan spoiler vermek yasaktır)

Walrus

Öne çıkan mesajlar

farkında olmadığını belirtmiştim de tekrar belirteyim. biz bunların hiç birisini bilmiyorken sen erene sövmeye başladın zaten.

"abv eren nası kıydın o çocuklara" gibi yapılana sövmek başka, geleceği bildiğin için sövmek başka. o kadar net sövdün ki "Allah'ın emri geldi Eren'e ondan dolayı böyle böyle yapıyor olabilir" diye düşünemiyoruz. Sayende direk tüm olayların tek sorumlusunun Eren olduğu şekliyle izliyoruz.

Sosyal ağlarda paylaş

ya geçen sezon marley'e saldırıyla başlamadı mı? benim bütün o sövmelerim şehri yokettikleri vakit başladı. "eren gelecekte şunu yapacak" diye nerede sövdüm? anime'de daha timeskip olmamışken ben okumuştum zaten o kısımları mangada aynı aralar olmadığı için, son paradis savaşları vakti eren'e sövdüğümü hatırlayan var mı?

"Allah'ın emri geldiyse çoluk çocuk öldürmek ok" diyorsanız o zaman zaten neden öyle diyebildiğinizi tartışmamız lazım. benim açımdan mesela hz ibrahim'in hikayesi en aptalca dini hikayelerden biridir. Allah hayvanı indirmese oğlunu kesecek ciddi ciddi. böyle adamdan peygamber mi olur, öyle din mi olur. oğlu için Allah'a karşı gelse o zaman peygamberlik bir iş yapmış derdim. benim açımdan belli moral event horizon'lar var, o noktadan sonra geri dönüşü yok charın gözümde.

2 ay sonra titanfolk img dump yaparım, o arada discord'a yazarım orada spoiler'cılar var gördüğüm kadarıyla.

Sosyal ağlarda paylaş

Napsın çocuk tokat yedikten sonra diğer yanağını da dönmediği için mi suçlu? 

Spoiler

Yoksa cuckold kralın öldürülmesine sebep olup halkına umut verdiği için mi?

Tek mikasa ve armine yaptıklarını kabul edemiyorum ben ama onların da bir açıklaması varmış gibi geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

gereksiz yüklenilmiş sam'e.

bunca yıldır aynı ortamda yazıp çizdikten sonra kimin neyi sevip sevmeyeceğini kimin neye sövüp sövmeyeceğini az buçuk biliyo olmanız lazım.

sam mangayı okumasaydı da sadece seriyi bizle birlikte takip ediyo olsaydı eren'e söylediklerinin en az  on katını söylerdi net.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Oce4n dedi ki:

bu arada eren hala kötü bir şey yapmadı. daha ters bir hareketini görmedim ben

öeh. bi önceki saydada sam gayet iyi özetlemiş işte. hayvan gibi kötü şeyler yaptı ama bazı durumlar da onu buna sürükledi tabii. kan davası gibi işte, full çıkmaz. haklı taraf bulamazsın. serinin, karşı tarafın ortaya çıkmasından beri bağlandığı yol da bu. 

yaptıklarını yapmasaydı durumlar daha mı iyi olacaktı? karşı taraf da aynı tutumu sergilemedikçe senin her fırsat kaçırman onların avantajına, senin de daha kötü duruma düşmene neden olur. yani sen zaten kavganın ortasında alıyorsun gamepad'i eline, o sırada ben iyi olucam diyip karşı tarafa vurmazsan ne olur, ağzına yersin. zaten gördük karşı tarafı kendi içlerinde birbirlerini yiyorlar. birinin eline mutlak güç geçse tüm gezegeni domine edecek.

neyse bir de şöyle net bişey var ki o da eren'in şu aşağıdaki andan itibaren artık eren olmadığı.

56zNZPo.png

o da 3 post yukarda açıklanmış zaten. çünkü geleceği görerek vereceğin kararlar görmeden vereceğinden farklıdır (hatta genelde tamamen farklıdır), bu da karakteri başka bir kişiye dönüştürür. bunun bariz bir etkisi var eren'in karakter gelişiminde. 

ama oce4n da haklı burada. şu an mikasa ve armin konumunda, çocukluğundan beri tanıdığı, güvendiği ve sevdiği bir kişi var. onun değişimini görüyor, kötülükler yaptığını görüyor, çocukları öldürdük diyor ama master planını bilmiyor. belki herşeyi telafi edecek bir yol çizecektir. ne gördüğünü bilmiyoruz, o yüzden de sevdiğin kişiyi bir noktaya kadar desteklemeye devam edersin. o noktayı geçmemiş belli ki. serinin sonu tamamen hayal gücüne bağlı, sınırsız olasılık var. belki dünyanın yok olmaktan kurtulacağını gördü, belki herkesin cehennemde yandığı bir senaryodan kurtarıyor ve bunun için şimdiye kadar izlediğimiz şeylerin yapılmasını gerektiğini görüyor. sonunu izlemeden bişey diyemeyiz.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

16 saat önce, Oce4n dedi ki:

farkında olmadığını belirtmiştim de tekrar belirteyim. biz bunların hiç birisini bilmiyorken sen erene sövmeye başladın zaten.

"abv eren nası kıydın o çocuklara" gibi yapılana sövmek başka, geleceği bildiğin için sövmek başka. o kadar net sövdün ki "Allah'ın emri geldi Eren'e ondan dolayı böyle böyle yapıyor olabilir" diye düşünemiyoruz. Sayende direk tüm olayların tek sorumlusunun Eren olduğu şekliyle izliyoruz.

Manga topiğine baktım, Sam şu kısımlara karşılık gelen chapterlarda da Eren'e sövüyormuş zaten. Hikayenin sonrasını bilmekle alakası yok yani, rahat olun. Tamamen Eren'in Sasukelik yapmasıyla alakalı ^^

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Çoluk çocuk herkesi katledeceğini söylemesini beklemiyordum valla. Ama evet, kesin çözüm sadece taraflardan birinin tamamen yok olmasıyla sağlanabilir. Diğer türlü sadece karşıt ittifakı yok etmiş olsa, insanlar yine 100-200 yıl sonra teknoloji yeterince geliştiğinde eldialıları yok etmeye çalışacaklardı.

Devlerin gücünün yılan balığı tarzı bir şeyden gelmesi ass-pull geldi baya, şeytanla anlaşma yapma miti daha güzeldi

Eren:

godzilla.jpg

Gizli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 31.01.2022 at 20:03, Oce4n dedi ki:

o kadar net sövdün ki "Allah'ın emri geldi Eren'e ondan dolayı böyle böyle yapıyor olabilir" diye düşünemiyoruz. Sayende direk tüm olayların tek sorumlusunun Eren olduğu şekliyle izliyoruz.

On 31.01.2022 at 19:37, Sam dedi ki:

manga bittikten sonra da eren'i destekleyenler ÇOK gördüm mangacılar arasında. yüksek ihtimal o ki eren'i şu ana dek desteklediyseniz devam edeceksiniz zaten.

8 saat önce, Oce4n dedi ki:

ep80

Gizli içeriği göster

kurtarıcımız eren ❤️ beklediğim eren davranışı oldu. çok da güzel oldu.

geleceğe fısıldamışım bende de attack titan gücü mü var nedir.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

eren'in böyle bişey yapacağı belliydi ya, şaşırtmadı

liberio'da ortalığı birbirine kattıydı mesela, mikasa "eren naptın çoluk çocuk mefta oldu" diyince dönüp bakmamıştı bile

objektif bakan birinin eren'i desteklemesi çok zor şu an, yani böyle ciddi ciddi "en doğrusunu yapıyo ağbi" diyen yoktur diye umuyorum ksdf

eren'in gözünden bu en iyi çözüm olabilir, ama coordinate'te çok daha farklı çözümler bulunabilirdi ama böyle dramatik olmazdı tabi

Sosyal ağlarda paylaş

Saerosa ve benzer dusunenlere benimde bir sorum var:

Spoiler

Ne olabilirdi misal? Coordinate dedigin sadece people of ymir uzerinde calisan birsey degil mi? Tamam elinde bir nuke var, bunu caydiricilik olarak kullanabiliyorsun ama adamlarda net bir sekilde, dogru duzgun kullanamayan birinin elinde oldugunu biliyorlar bu meretin. Kullanabilen kisinin elindeyken caydiricilik ise yaramamis, bunu da goruyoruz aslinda. Eldialilara karsi nefret ve agresiflik devam etmis. 

Ne yapabilirdi Eren dunyanin su adayi rahat birakmasi icin, cok fazla omru kalmadigini da goze alarak? 

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

titan olayını kökünden bitirebilirdi mesela, bundan sonra titan diye bişey olmasın vs şeklinde

tamam yine marley saldırırdı eldia'ya vs ama titan muhabbeti bittiği için uzun vadede eldia'ya karşı önyargı sönerdi ve marley'nin de gücü azalırdı elinde kullanacak titan'ı kalmadığı için

Spoiler

bu arada benim bu dediğim "eren yapsın bunu bunu" şeklinde değil de, çözüm ne olabilirdi diye düşünüyorum sadece. yoksa eren zaten delimanyak

yani zeke ve eren iki ekstrem uç, ikisinin vardığı çözüm yolları arasında dağlar kadar fark var. daha arada bir yol, bi compromise bulmak mümkün

Saeros tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

saeros

Spoiler

önceki şekilde devam edeceklerdi adayı koruyarak. paradis rekor hızda gelişiyordu teknolojik olarak, sonra da iceburst stone satarak dünyayı kendilerine bağlayacaklardı. bir kere o noktaya varınca sonra zaten saldırmak bir yana korumaya başlarlar. dünyadaki eldianları da adaya çağırırlardı, bitti gitti.

tam israil/suud durumu işte zaten yapılmışı var. "tek çözüm soykırım" hitler beyinsizliği.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

@Saeros

Spoiler
56 dakika önce, Saeros dedi ki:
  İçeriği gizle

titan olayını kökünden bitirebilirdi mesela, bundan sonra titan diye bişey olmasın vs şeklinde

tamam yine marley saldırırdı eldia'ya vs ama titan muhabbeti bittiği için uzun vadede eldia'ya karşı önyargı sönerdi ve marley'nin de gücü azalırdı elinde kullanacak titan'ı kalmadığı için

İçeriği gizle

bu arada benim bu dediğim "eren yapsın bunu bunu" şeklinde değil de, çözüm ne olabilirdi diye düşünüyorum sadece. yoksa eren zaten delimanyak

yani zeke ve eren iki ekstrem uç, ikisinin vardığı çözüm yolları arasında dağlar kadar fark var. daha arada bir yol, bi compromise bulmak mümkün

Spoiler

Titan olayini kokunden bitirmek dert. Tek durdurabilen gucun bu zira adamlari. 

Onyargi flnda bitmez ya, hikayenin ana konusu fln zaten insanlar bok insanlar got. Ilk sezondan beri duvarin icindeki ufacik yerde bile insanlarin birbiriyle nasil anlasamadigi nasil birbirlerine karsi oc olduklari anlatiliyor. 

Eren dogru karari verdi ya gogo. Baska cozum yok. Eldia yada dunya yokolacak. Bende Eren olsam bende dunyayi secerim mis. 

cicibeybe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Beklenen plot exposition bölümü geldiğine göre artık ED3'ü gönül rahatlığıyla tekrar postlayabiliriz ^^

Spoiler

(Gerçi manga buralara gelmeden çok önce verdiler bu no-context spoilerları, manga okuyucularını da spoilladılar lol. Üstteki video Nisan 2017, manganın bu noktaya gelmesi Ch.122-Ekim 2019)

Bir de şunu koymazsam olmaz:

Spoiler

Sn-K-Character-Progression.png

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...