Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) (Mangadan spoiler vermek yasaktır)

Walrus

Öne çıkan mesajlar

73-74

Spoiler

keith başgana o yapılır mı, dinsiz imansızlar. ? ne etti o adam size, hayatını verdi. tam besle kargayı oysun gözünü, o floch da geberir inşallah.

zik çocukken de tam bir stalin beslemesi, bütün hayatı silme kötülük. sanki kısırlaştırınca serbest bırakacaklar herkesi. "seni doğurmasaydım da taş doğursaydım" üzerine plan tasarlamış, akıl fikir.

levi beklemeden kesecektin sen de şu herifi, olan gene ekibe oldu. levi de oradan kurtuldu mu şimdi çok kötü kaldı cliffhanger gene. zik gene boynu sağlam çıkmıştır kesin, o çubuk çok anlamsız yerdeydi.

Sosyal ağlarda paylaş

73 başı eren ve yazmayı unuttuğum 1-2 şey

Spoiler

tam bir sasucke’nin im more special than you dövüşü değil miydi. naruto armin ve sakura mikasa inşallah akıllanmışlardır artık.

o şarabı içen herkes gitti sandım bir an, titan call menzilinden ötürü mü karargahtakilere birşey olmadı acaba. onlar da içmiş herhalde ki biri hariç hepsi hissetti çağrıyı. herifler resmen darbe üstüne biyolojik saldırı düzenlediler adaya. dışarıdan yıkamadıkları savunmayı içeriden zaafa uğrattılar. aynı bizdeki durum.

hayır zaten bu kısırlaştırma ile gene dünyanın saldırısı durmayacak bir de, ne yapacaklar bakalım plan eksik gibi görünürde.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu hafta sıfırdan başladım son bölüme kadar geldim. İlk sezonu biraz baysa da iki ve üç gerçekten mükemmeldi. Dört ise çok kafa karıştırıcı. 

Spoiler

Zeke ve Eren'in planı sanırım tam olarak şu. Tüm ymir evlatları kısırlaştırılacak veya çocuk yapma isteği içlerinden kaldırılacak kafa yıkama yöntemi ile. Bir sene sonra yeni doğan bebek kalmadığında 9 devin tamamı öldürülecek. Yeni doğan ymir evladı kalmadığı için otomatik olarak dev özellikleri kimseye geçemeyecek ve zincir kırılacak. Belki ymir evlatlarinin soyu eninde sonunda tükenecek ama kalan zamanlarini kendilerinden korkulmadan zulüm görmeden düzgün şekilde gecirebilecekler. Tabi tüm omurilik sıvıları da yok edilecek. 

Ya da diğer plan ordudan yeni üretilen devler ve duvardaki devlerle tüm dünyayı yok edip yalnız kalmak. Ama bu ilkinden daha zalim bir düşünce. Dünya halkları ölümüne nefret ediyor bunlardan. Ortada bir barış ihtimali yok yani görünen. O derece yok ki keşke dogmasaydik be bilader demek zorunda kalıyorlar. Yani eren'e ben de uyuz oldum bu sezon ama yapacak başka bir şey var mı şu durumda? 

ahmedinejad tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

eren ve zik haklı aslında.

Spoiler

şimdiki duruma bakıyorsun tüm dünya sana şeytan diyor senden olanların yüzüne tükürüyor dışlıyor.
tarihe bakıyorsun seneler süren bir acı çekişi var. düşman seni yok etmeye odaklanmış. çocukların hepsi ızdırap acı içinde büyümüş.
geleceğe bakıp diyorsun ki bu dünyaya çocuk getirip benim yaşadığım acıları mı yaşayacak. 

barış kesinlikle mümkün değil. çözüm ya tüm insanlığı yok edeceksin sadece ymir ler kalacak ama bu kim bilir kaç sene asır sürecek. ya da tüm ymir i dünyadan sileceksin. bu saçma ızdırap dışlama ırkçılık son bulacak...

acıların çocukları olan eren ve zik çok acı çektikleri için başkalarının acı çekmesine karşılar. en fazla 100 seneye dünyada titan kalmayacak hiç.

tabi dünyaya bakışları kıt olduğu için ee sonrasında herkes mutlu mesut mu olacak sanki kısmını düşünmüyorlar.

ÖLMEMİZ lazım diyen bir adamın kimseye güvenmemesi de çok normal tabi. kimseye anlatamazsın sonuçta soyumuzu sopumuzu kurutacağım diye..

bir de bildiğim kadarıyla son 2 bölüm kaldı geriye. 2 bölümde nasıl yetiştirecekler ki hikayeyi. saçma sapan bitecek gibi kötü bir his var içimde ama...

eren kanadaya tanışıp oduncu filan olur...... aman diyim.

Oce4n tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi izleyebildim bölümleri;

Spoiler

eren zeke'in oyununa geldi demiştim daha önce ama fikrimi değiştiriyorum. eren'in bence başka bi planı var. zeke'in kendisi ile temas kurması sayesinde gökte aradığı fırsatı yerde buldu. 

kısırlaştırma falan değil derdi, sırf zeke'i kandırmak için söyledi onları bence. zeke'in gücüne ihtiyacı var ama ne için bilmiyorum tabi. 

zeke de tam bi salakmış.  bağıra bağıra gebermeyi hak ettiğini bu bölümde de  gördük.  Gerçi bu patlamadan sağ çıkar,  ölümüne daha vardır.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Levi salaklık etti orada. Adamın kolunu bacağını kesiyorsun zaten periyodik olarak ne yapabilir ki, neden patlayıcıyı boynuna bağlıyorsun, derdin ne? Levi'ye bir şey olmamıştır umarım

Eren de en özgürlükçü karakterden en faşo karaktere nasıl dönüştü anlamıyorum

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Ben gürleyen denen icatta kaldım. Bence pırpır uçak olabilir. Geçen sezonların ending kısmında uçak çizimleri vardı. Ayrıca çağ olarak WW1 iken sadece zeplin var hava taşıtı olarak. Bir de neden geminin dışında taşıyorlar icadı onu anlamlandıramadım. Dalgası, fırtınası derken zarar görür. Acaba nasıl bir şey merak ediyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Borlach dedi ki:

şimdi izleyebildim bölümleri;

İçeriği gizle

eren zeke'in oyununa geldi demiştim daha önce ama fikrimi değiştiriyorum. eren'in bence başka bi planı var. zeke'in kendisi ile temas kurması sayesinde gökte aradığı fırsatı yerde buldu. 

kısırlaştırma falan değil derdi, sırf zeke'i kandırmak için söyledi onları bence. zeke'in gücüne ihtiyacı var ama ne için bilmiyorum tabi. 

zeke de tam bi salakmış.  bağıra bağıra gebermeyi hak ettiğini bu bölümde de  gördük.  Gerçi bu patlamadan sağ çıkar,  ölümüne daha vardır.

aslında ben de böyle bir şey bekliyorum ama hayırlısı...

Spoiler

eren kral titan olduğunda tüm fiziksel özellikleri değiştirebiliyorsa hepsini bir anda über güçlü hale de getirebilir.

Sosyal ağlarda paylaş

@Oce4n

Spoiler

çözüm bütün eldia'lıları adaya taşıyıp sonra da titanlarla adayı korumak, dünyaya da adada çıkan doğal kaynağı petrol gibi satıp ticaretle yakınlaşmak. israil yani. azumabito hatta bu yönde planlar yaptı konuştukları üzere. "ya dünyayı ya bizi yokedelim" armin'in dediği gibi "öldür öldür bütün düşündüğün bu diğer biri gibi" kafası tam.

@ahmedinejad

Spoiler

mesele bir delinin kuyuya beyzbol topu atması, diğer delinin de buna iştirak etmesi. 50 akıllının çıkaramaması çünkü gidip milletin başkentini yokedince haliyle az olan konuşabilme ihtimalini sıfırlıyorsun. ortadaki durumu zaten bu iki deli kendileri yaratmış. büyük ihtimalle adalıların elini zorlamak için bilerek yaptılar. bu kötü niyetlilerin planına "mecburuz artık" deyip katılmak zaten onların istediği, planladığı şey yani. ben yeğer terör örgütüne dahil olmayanların tarafındayım.

2 bölümde son sezonun ilk kısmı bitecek, bir bunun kadarı sonra gelir. manga hala bitmedi.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Şimdi titanlar eskisi gibi kuvvetli degil toplar zırhlı trenler hele ki zeplin ve uçaklar derken adayi koruyamamaları çok büyük ihtimal. Üstüne ada dışındaki ymir soyununun nüfus sayısı kaç bilinmiyor. Diğer ülkelerde de kamplar var malum. Adaya sigmayabilir hepsi. Bir de zaten ada dışındaki ymir evlatları diğerlerinden acayip nefret ediyor. Sarışın lord bile kendisi eldiali olmasına rağmen savaşı başlattı diğerlerine karşı. Yani teknolojik gerilik var devler nereye kadar tutacak. Üstüne tüm dünya bunlara karşı birleşirse dayanamazlar buna. Kötü topçu ateşine zırhlı devi parcaliyorlar. O duvar içindeki titanlar bile dayanamaz buna. Barış ihtimali kalmasın diye yapılmış olabilir saldırı katılıyorum sana. Ama başka çare ben de görmüyorum. Bakalım ne olacak. 

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

titanlar daha en son yeni savaşın kaderini belirledi, tek başlarına osmanlı'nın son kalesini aldılar, donanmasını batırdılar. daha ne olsun. gayet adayı koruyabilecek güçteler, hele hele adalılar teknolojik olarak çok hızlı yakalıyorken dünyayı. 5 yılda trenlere bindiler, zeplinlerde gittiler vs. o satackları iceburst stone ile israil & abu dabi gibi olurlar hemen. zaten dikkat ederseniz sadece marley "adayı alıp üstüne konsak" planında ve diğer tüm ülkelerle papaz. adalılar sadece azumabito ile değil, osmanlı ile filan da konuşup anlaşır çünkü kimsenin işine gelmez marley'in adayı alması ama adadan iceburst stone alıp gelişirler, hatta marley'i geçerler. kısacası stratejik ittifak bile mümkün.

ada dev gibi, bizimkilerin yaşadığı kısım ufak adanın kalanına kıyasla. sığar gayet. bu dediğimin de bir günde olmasına gerek yok, aşama aşama yapılır. israilliler de bir günde israil'e taşınmadı. teknoloji dediğim gibi çok hızlı yakalanır, yakalıyorlar şu anda bile. yaklaşmış olmasalar o liberio saldırısı efsane patlamıştı. azumabito'nun ve marley esirleri sayesinde tek parça kaçabildiler. rumbling ile dünyayı durdurabileceklerini konuştuklarına göre duvar içi devler fazlasıyla kafi. yoksa zaten neye güvenip de daldılar.

bir de ilk sezon seni nasıl sıktı hayret, en heyecanlı sezon bence.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...