Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beslenme

Killer

Öne çıkan mesajlar

haftada 3 gün demişsin yani büyük ihtimalle full body tarzı bir program yapacaksın diye tahmin ediyorum. Programı da atabilir misin?

Öncelikle, bro gibi izolasyon calısırsan ne olur bilmem de compound hareketler yapacaksan 2k kcal ile kilo verme ihtimalin bile var hele gün içinde aktifsen.

Protein işi büyük palavra, supplementcılar toz filan satmak için yıllardır şişiriyor gerekli protein miktarı şöyle böyle dedirtiyorlar.

Düzgün dengeli beslen etini yumurtanı peynirini ye, zaten gerekli kaloriyi almışsan bu yolla gerekli protein miktarını da çok rahat almışsındır. Hiç kafana takma o goygoyları.

Clean bulk da çok zor iş bence, belki 200kcal civarı fazla olması lazım da gün içinde yediğin şeylerin tam kalorisini tutmak gerçekten zor, bir de o kalori degerleri vs ne kadar dogru oluyor. İşte bunlar alt alta gelince o 200 kcal fazla verme işi zorlaşıyor.

fıstık ezmesini protein için tüketmeye ben karşıyım bu arada, protein kaynagından ziyade yağ kaynagı o.
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

Abi gerçekten müsabaka, para zart zurt yoksa niye bu kadar kasıyorsunuz besin değerlerini tamamlamak için?

Ye, kaldır ve uyu bu kadar. Göbeğin çıkmaya başladığında aralarda mini cut yaparsın çok takıntılıysan.

+1

pro olarak yapmayacaksınız cidden dengeli beslenin ve yeterli kaloriyi alın bu kadar. İyi dinlenin uyuyun gidin agır compound kaldırın kuvvetlenin. Sizi kaslandıracak şey kuvvetlenmeniz olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

şu yemek olayının cılkını çıkaranlara hasta oluyorum ya. geçen bir muhabbet döndü birileriyle. neymiş neyden kalori aldığın çok önemliymiş. karbonhidrat ve yağ yersen vücudun yağdan değil kastan yakıyor falan gibi inanılmaz şeyler söylemeye başladılar... açtım gösterdim saf mcdonalds diyetiyle bile aldığın kalori yaktığın kaloriden azsa gayet kilo verirsin diye.

gelen cevap "ama o adamda yağdan değil kastan gitmiştir." he adam komple kas kaybetmiş he.

ben 80'den 68'e düşerken 4 ay içinde, haftanın 5 günü falan makarna yiyordum. iş yerinde gülüyorlardı "hüehüe makarna ile kilo mu verilir" falan diye. 3-4 ay sonra hepsi oha olm ne güzel kilo verdin demeye başlamışlardı. geçiniz abicim işte. calorie in calorie out budur.

Sosyal ağlarda paylaş

olay sadece kilo vermekse evet her seyi yiyerek verebilirsin de ne yedigin birincisi daha az yerken daha tok kalmani saglayabiliyor, ikincisi evet vucudunun kas orani, hormonal dengen vs. yine yedigin seylerin turune bakiyor.

ha sapik gibi kasmak bence de totalde zarar veriyor, cop gibi beslenme yeter zaten yemek aliskanligi olarak dandik bir millet degiliz, simit-pogaca-ekmek-hamurisi-kizartmalari kissak yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

tabi ki bi cücük kadar yersen kilo verirsin bu mc de olsa maydonozda olsa amacın sadece kilo vermekse dediğin gibi olur DA o "kastan yiyosun diyo adam yieeaaa cahile bak ekekekeke" dediğin herifin lafı performans based spor yapan adam için o kadar doğru ki

gerçi bunu diyen adamların %90ının yaptıgı şey maks haftada 3 salona gitmek ama olsun bu seni doğru onu yanlış yapmaz
Sosyal ağlarda paylaş

KenshinHimura said:

tabi ki bi cücük kadar yersen kilo verirsin bu mc de olsa maydonozda olsa amacın sadece kilo vermekse dediğin gibi olur DA o "kastan yiyosun diyo adam yieeaaa cahile bak ekekekeke" dediğin herifin lafı performans based spor yapan adam için o kadar doğru ki

gerçi bunu diyen adamların %90ının yaptıgı şey maks haftada 3 salona gitmek ama olsun bu seni doğru onu yanlış yapmaz

konuştuğum adamlar haftada 3 spora gidip düzgün vücuda sahip olmak isteyen
veya
1.85 boya 110 kilo adamlar falan.

konuşmak için konuşuyorlar işte. araştırma şu bu ne olduğunu bilmeden, yanlış kaynaklardan okudukları şeyleri papağan gibi tekrarlıyorlar. başka bişe değil.

bu da benim dediğim CICO'yu son derece doğru yapıyor. sen zaten 1.85 boya 110 kilosun hala "sağlıklı beslenmek lazım" diyip duruyorsun, sen o kiloları bi kaybet, gerekirse 1.5 kilo da kas kaybet yanında, o yağların sana verdiği zararın yanında kaybettiğin kasın en ufak bir önemi yok.

ben gidip vücut yarışmasına katılacak adamla veya profesyonel futbolcuyla konuşurken "ne yediğinin önemi yok" demiyorum demem de. ama elin casualu veya şişkosu gelip "ne yediğin aşırı önemli, kas kaybedersin" diyince suratına çarparım fact'leri.
Sosyal ağlarda paylaş

Fili said:

haftada 3 gün demişsin yani büyük ihtimalle full body tarzı bir program yapacaksın diye tahmin ediyorum. Programı da atabilir misin?

Öncelikle, bro gibi izolasyon calısırsan ne olur bilmem de compound hareketler yapacaksan 2k kcal ile kilo verme ihtimalin bile var hele gün içinde aktifsen.

Protein işi büyük palavra, supplementcılar toz filan satmak için yıllardır şişiriyor gerekli protein miktarı şöyle böyle dedirtiyorlar.

Düzgün dengeli beslen etini yumurtanı peynirini ye, zaten gerekli kaloriyi almışsan bu yolla gerekli protein miktarını da çok rahat almışsındır. Hiç kafana takma o goygoyları.

Clean bulk da çok zor iş bence, belki 200kcal civarı fazla olması lazım da gün içinde yediğin şeylerin tam kalorisini tutmak gerçekten zor, bir de o kalori degerleri vs ne kadar dogru oluyor. İşte bunlar alt alta gelince o 200 kcal fazla verme işi zorlaşıyor.

fıstık ezmesini protein için tüketmeye ben karşıyım bu arada, protein kaynagından ziyade yağ kaynagı o.

Merhaba,
Arkadaş tavsiyesiyle programım kişisel antrenörle ilerletiyorum elimde yok hazır bişey o yüzden fakat compound şeyler yapıyoruz izolasyon falan yok
beslenme uzmanı olmadığım için sana bir beslenme programı yazmam uygun değil ama fast food yeme kalori surplusta kal min 0.8 1 X lbs protein al gerisini kafana takma iyi uyu bu iş disiplin sürerlilik dedi protein tozu kullanma dedi

şimdi %20 yağ oranım var bildigin skinnyfat az tutup göbegi eritmek yerine olabildigince maintenance civarı takılıp hem kas büyümesi hem yağ yakımı yaparım noob gain olarak düşündüm haksız mıyım kilo almayı hiç sevmiyorum azaltıp önce iyice inceltsem mi göbeği

abi hedefin ne dedi hedefim sağlık dedim ordan patladık galiba :D
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşın genel olarak iyi demiş

senin günlük kalori ihtiyacın örneğin 2.5k kcal olsa ve dengeli besleniyor olsan bunun %20-25 ini proteinden alıyorsundur demek, bu da zaten günde 125-156 gram protein yapar. Gayet yeterli bir miktar. Hele yeni başlayanlar için.

Skinny fat konusu da biraz daha sıkıntılı, biri skinny also git bulk yap dersin biri şişko olsa git cut yap dersin ama skinny fatte kilo versen daha kötü olacak.

Clean bulk en mantıklısı skinny fatler için ama onu da yapması işte pratikte biraz zor olabiliyor kalori alımındaki hassaslık sebebiyle.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

şu yemek olayının cılkını çıkaranlara hasta oluyorum ya. geçen bir muhabbet döndü birileriyle. neymiş neyden kalori aldığın çok önemliymiş. karbonhidrat ve yağ yersen vücudun yağdan değil kastan yakıyor falan gibi inanılmaz şeyler söylemeye başladılar... açtım gösterdim saf mcdonalds diyetiyle bile aldığın kalori yaktığın kaloriden azsa gayet kilo verirsin diye.

gelen cevap "ama o adamda yağdan değil kastan gitmiştir." he adam komple kas kaybetmiş he.

ben 80'den 68'e düşerken 4 ay içinde, haftanın 5 günü falan makarna yiyordum. iş yerinde gülüyorlardı "hüehüe makarna ile kilo mu verilir" falan diye. 3-4 ay sonra hepsi oha olm ne güzel kilo verdin demeye başlamışlardı. geçiniz abicim işte. calorie in calorie out budur.

kilo vermek var bi de sağlıklı kilo vermek var
micro nutritions ve proteini yok saydın resmen dsafasdas
amaç kilo vermekse sadece baklava yiyerek de kilo veririsin
işin içinde beslenme ve vucudu daha iyi yapmak varsa büyük hata sadece kalori saymak
tek bi kişinin yaptığı before after fotosunun da hiç bi önemi yok herkesin spor geçmişi genetiği yapısı aynı değil adamı 7/24 takip eden de yok belki shakeleri gömüyor yatmadan multivitamin alıyor
kendinize yazık etmeyin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...