Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beyler bayanlar akıl verin

mdastar

Öne çıkan mesajlar

bir iş mevzusu var.olması durumunda ankara'ya taşınacağım.bir kaç ay para vermeyecekler ama ailem sorun değil yardır koçum diyor.ben ise çalışmaktan korkuyorum.çünkü daha önce bu işte tecrübem falan yok.yapamazsam edemezsem gibi düşünceler içerisindeyim.geçen cuma aradılar konusmustuk şöyledir böyledir bi aileme sormam lazım sonucta yeni bir şehre taşınacağım demiştim.tamam konus bana dön demişti yetkili.ben hala arayamıyorum.napacam ben :/
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

iş işte öğrenilir, "iş deneyimim" var diye gelen adamlara neler öğretildiğini bilsen aklın çıkar. iş deneyimi olmayan, gelecek vaad eden eleman en iyi elemandır, sen çalışmaya istekli olduktan sonra.

ps. istemediğin bir işse nefret edersin, bütün şevkin kırılır o ayrı.

yok ya direk istediğim şey.o konuda bi "acaba"m hiç yok.sadece hiç bi halt bilmediğim için korkuyorum :/
Sosyal ağlarda paylaş

barnacle said:

bunu işverende biliyorsa sıkıntı yok

biliyorlardır herhalde ya cv'ye baktıklarına göre.okul bittikten sonra tamamen farklı bir şeyde çalıştım.aile şirketimizde.o iş ugandaydı bu iş isveç hani öyle diyim.işin komiği bu korktuğum iş kendi işim.okulunu okuduk yani fdlsjkafkdsf
Sosyal ağlarda paylaş

abicim zaten tecrübesiz adam alıyolarsa
biliyolar ki ilk 3 ay hic bi boka yaramıcaksın
bunu bilmeden kimse zaten 0 tecrubeli adam almaz alırsa salaktır

iş okulda deil işde orenilir
okulda teoriğini öreniyosun oda orenirsen
okulun mantıgı imza yetkisi ,işte
git gir
en kotu 2 3 ay azar işitirsin olacagı o
Sosyal ağlarda paylaş

anladığım şu:
sen işi istiyorsun, işin okulunu da okumuşsun.
maddi kısmı ailen çözüyor sanırım.
ee adam da sana gel diyor.

dolayısıyla;
her türlü gitmek lazım gibi geldi bana.

korkuna gelince altında başka sebepler yatıyor sanırım.
böyle düşünüyorum çünkü, senaryo böyle güzelken doğal olarak özgüven durumunun da yüksek olması gerekirdi, kaygının değil.
geride bırakmak istemediğin başka şeyler olabilir ve bu da sana beceremem korkusu olarak yansıyor olabilir. iyi analiz et.

bağımsız olarak beceri(!) kaygına gelince;
tecrübesizsin anladığım kadarıyla, rezil olmak için mükemmel bir fırsat bence. ve yine düşünecek bir şey yok.

ama dediğim gibi çekincenin kaynağı farklı olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız bir detay daha, kimse de üstüne alınmasın lütfen!
ankara da iş verenlerin çoğu- eğitim ayrımı olmaksızın söylüyorum bunu- "çarıklı" zihniyetiyle hareket ediyorlar.

yani ilk bir kaç ay gibi olan süre daha da uzayabilir. veya beklentini hiçbir zaman karşılamayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

coco said:

yalnız bir detay daha, kimse de üstüne alınmasın lütfen!
ankara da iş verenlerin çoğu- eğitim ayrımı olmaksızın söylüyorum bunu- "çarıklı" zihniyetiyle hareket ediyorlar.

yani ilk bir kaç ay gibi olan süre daha da uzayabilir. veya beklentini hiçbir zaman karşılamayabilir.

ya onun da farkındayım.hani şöyle de bir gerçek var ki, biyerden başlamam lazım artık.hani ailemin durumu iyi gayet.zaten para çok sıkıntı olsa 1 haftadır aradın mı noldu ne bitti diye sormazlardı diye düşünüyorum.onlar da bi an önce başlamamı istiyorlar kendi işime.şu durumda (tecrübesizlik vs) pek maddiyata önem verme şansım yok zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

2011 eylülde işe başladığımda finansal raporlama, mali kontrol bunlar nasıl yapılır bilmiyordum ama ilk 3 ayda işin temelini kaptım (tablolar nasıl okunur, analizde kritik lameler nedir, sigorta muhasebesi mantığı nasıl işler, vs.) sonrasında ise üstüne kurdukça kurduk

ilen destekliyorsa, finansman sorunun yoksa git, 2-3 ay da olsa bir şeyler öğreneceksin bir fikrin olacak

bu işi kurs gibi düşün, eğer başarılı olursan da gerisi gelecek

ha eğer ki "ailem desteklemiyor finansman da bulamıyorum" deseydi iş değişirdi ama arkana rüzgarı almışsın, coştur.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle;
bir önceki sayfadan ilgili kısmı alıntılayayım.

coco said:

..
bağımsız olarak beceri(!) kaygına gelince;
tecrübesizsin anladığım kadarıyla, rezil olmak için mükemmel bir fırsat bence. ve yine düşünecek bir şey yok.

ama dediğim gibi çekincenin kaynağı farklı olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklaşık 3.5 yıldır memurluk yapıyorum ilk gün sahip olduğum iş tecrübesiyle şimdi sahip olduğum tecrübe arasında dağlar kadar fark var. Senin için konuşmak gerekirse işinin detayını bilmiyorum ama ne olursa olsun gittiği yerde sana yol yordam gösterecek birileri bulunur. İşi kapana kadar taşındığın şehire adaptasyon sürecini de atlatmış olursun. Bence bu kadar korkma, denemekten zarar gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...