Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Irak Savaşı!!!

nicotinee

Öne çıkan mesajlar

Irak savaşı gun gectikce kapıya dayanıyor savaş olasılığı artıyor kesın karar ıcın turkıyeden amerika haber beklıyor üssümüzü kullandırıcagız veya kullandırmıcagız savasın baslangıc tarihi belirlendi
Kurban bayramından önce veya sonra cıkması planlanıyor...
SAVAŞA HAYIR[hline]†Pepelek Sever†
Sosyal ağlarda paylaş

ya şimdi
şöle bi durum var America'nın başında Bush olunca
ikileme düşüoz
adam dio ki ya benim yanımda savaşın ya da düşmanım olun dio.

Bi yandan da ırak sen karışma savaşa dio
şimdi girersek savaşa ırak bişey yapacak
girmessek amerika ile aramız bozulcak falna
irenç bi durum
tabi bunun kararı bize düşmez[hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce Challenger düştüğünde üzülmüştüm ama bu sefer en ufak bir üzüntü duymadım. Dünyanın başındaki en büyük bela olan teröristlerin başı ABD'nin yaşadığı hiç bir acı artık beni ilgilendirmiyor. İşin esas önemli tarafı ben zaten bu konularda biraz sertken daha önce amerikayı bir çok konuda destekleyenn tanıdıklarım bile "Artık çok oldular" diyerek challenger'ın düşüşüne hemen hiç üzülmediklerini belirttiler. Amerika bu şekilde saldırgan bir politika izlemeyi sürdürdükçe daha çookkk 11 Eylüller yaşar. Konu sırf bir Irak savaşı meselesi değil. Konu Dünya & Amerika Savaşı[hline]
I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down
Cücelerim ve ben yardımlarınızı bekliyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Justin düşün bi, buarswı meclis değil pepelek diyorsun, savaş çıkarsa kimler zarar görücek, meclistekiler m,i, yoksa biz halk mı (tabii ki ordaki halktan bahsedemeiyorum bile)
Justin Timberlake'in sesi, Avril'in g.tü, internette insanlara savaşı sevdiren bir oyun için tıklayın forumları yerine tüm forumlar böyle olsun daha iyi[hline]'Cause everyday we pay the price,
With a little sacrifice...

Bob Marley - Jammin'
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Justin, 02 Şubat 2003 15:50 tarihinde demiş ki:
Allah Allah
gösterdiğin tavırlar hiç göstermiyor...
BNiyoloji dönem ödevime yardım!!!
Ankaraya gidiyorum ölücem!!!

ve saçma bir post:
Belki amerika kendine saldrıcak bilmiyoruz?[hline]Bu ne kapağu!?
ilk konular benimde dikkatimi cekti arkadas durmadan yeni konu acıyor.amrikanın kendi kendine saldırma olayınıda 11 eylulde arkadaslarla yorumda bulunmustu.yapan cia milliyetcilik kavramını olusturmaya calısma ve ortodogu petrolleri uzerinde oyun oynamak icin koz elde etmek icin.aklımıza ilk gelen seylerden biriydi.[hline] click here join the war
Sosyal ağlarda paylaş

Bu post ortaligi karistirir :P

Neyse geyik bir yana Türkiyenin içinde bulundugu durum çok kötü irak aba altindan sopa gösteriyor AB aba alti sopa muhabbeti yapiyor Amerika ise zaten dürtüyor. Insallah en hayirlisi olur. Artik zaten savasin olacagi kesin. *!içinden Busha saglam bir küfür eder.*[hline]nukbasliklikiz, 31 Ocak 2003 16:28 tarihinde demiş ki: pazartesi o gorili nikimin altında görürsem yandınız
demokratik olun benim elimde sizin nikinizin altına goril koyma imkanım yok! işte ama siz bana goril koyar ben size koyamazsam bu adil ve demokratik olmaz! onun için silmelisiniz goril i!

Querquobad Quane [SnowLords]
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes diyor 3. dünya savaşı çıkacak diye de, iki taraf olması lazım bi savaş çıkması için. Artık ne 1800 lerin çok kutuplu avrupası, ne de soğuk savaş döneminin iki kutuplu dünyası kaldı. Tek kutuplu Amerikan saltanatı var. Hangi üçüncü dünya savaşı? Kime karşı? Ancak avrupa birliği siyasal bir oluşum haline gelirse bir "belki" oluşabilir insanların kafasında.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fedaykin, 02 Şubat 2003 15:18 tarihinde demiş ki:
Daha önce Challenger düştüğünde üzülmüştüm ama bu sefer en ufak bir üzüntü duymadım. Dünyanın başındaki en büyük bela olan teröristlerin başı ABD'nin yaşadığı hiç bir acı artık beni ilgilendirmiyor. İşin esas önemli tarafı ben zaten bu konularda biraz sertken daha önce amerikayı bir çok konuda destekleyenn tanıdıklarım bile "Artık çok oldular" diyerek challenger'ın düşüşüne hemen hiç üzülmediklerini belirttiler. Amerika bu şekilde saldırgan bir politika izlemeyi sürdürdükçe daha çookkk 11 Eylüller yaşar. Konu sırf bir Irak savaşı meselesi değil. Konu Dünya & Amerika Savaşı[hline]
I get knocked down
But I get up again

İnsan ölümü sebep ne olursa olsun kötüdür, üzücüdür. Bu sözlerinle senin ve arkadaşlarının ABD'den ne farkınız kaldı? ABD lideri Irak lideri diktatör, deli bir insandır Irak'ı vurmalıyız diyor, olası hayat kaybını göz ardı ediyor, diktatör liderinin ölmesi o insanların hayatından daha önemli gibi gösteriyor. Gerçi Irak lideride ondan geri kalmıyor oda ayrı bir konu. Sende ABD'nin sergilediği tavır yüzünden orada olaydaki can kaybına üzülmediğini söylüyorsun.

Bu arada merak ettiğim bir nokta var. Sen savaşa mı karşısın yoksa ABD'nin Irak'a düzenliyeceği bir saldırıya mı?[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

Nietsche'nin lafı bir kez daha aklıma geldi. "Herkim ki canavarlarla savaşıyorsa, canavarlaşmamaya dikkat etmelidir. Cehennem çukuruna yeterince uzun göz attığınızda artık o da size göz atıyordur." Evet dünyanın en büyük teröristi ABD ile savaşırken bazen bizde canavarlaşabiliyoruz bunu kabul ediyorum. Ölüm her kime gelirse gelsin kötü bir şey ama ABD hükümeti ve yanında halkı durumu öyle bir hale getirdilerki artık onlara karşı tiksintiden başka hiç bir duygu beslemiyorum. Tek tek baktığında aralarında çok güzel insanlarında olduğunun farkındayım ama bu geneli ne yazıkki değiştirmiyor.

Zamanında avrupada ne kadar hırsız uğursuz katil varsa hep birlikte Amerikaya gittiler. Orada yerlileri katlettiler, zencileri Afrikadan getirip köleleştirdiler. Son yüz yıldır dünyada savaş ilan etmedikleri çok ama çok az devlet kaldı. Kendilerine düşman olarak gördükleri insanları öldürmek için en ufak bir çekince sergilemediler hatta yeterince iyi öldürmüyor diye kendi başkanlarını öldürdüler. Dünyada kaç ülke başka bir ülkenin devlet başkanına suikast iznini parlamentodan geçirir sorarım. Bu derece küstah ve pervasız bir ülke ile karşı karşıyayız. Halkı zaten yüksek oranda yapılanları destekliyor.

Biliyorum yinede ölümlere üzülmem gerekirdi ama ne yapayım artık en ufak içimden gelmiyor. Sırf cici gözükmek için timsah gözyaşımı dökmeliydim?

Cinayet insana karşı işlenebilecek en büyük suçlardan birisidir ve karşımızda bunu sanatını geliştirmiş bir devlet var. Karşımızda dünyada en çok kitle imha silahına sahip bir ülke ve bunların kullanılmasını destekleyen bir halk var. Karşımızda senin hayatını bir böceğinki kadar bile değerli görmeyen bir insan güruhu var. Sizi bilmiyorum ama ben karşımdakine ancak hak ettiği değeri veririm, en daha eksik ne daha fazla.

Ben bir insanın sırf emir aldığı için bir başkasını öldürmesini zaten hiç bir zaman anlayamamışımdır. Gerçekde hiç bir sorunun olmayan bir insanı sadece ikinizin politikacıları kapıştı ve/veya birileri zengin olsun diye öldürmek kadar anlamsız birşey yok. Şu an amerikanın yaptı bütün dünyaya karşı savaş ilan etmek olduğundan ona karşı yapılan her türlü müdahale bence meşru müdafa sınırları içinde algılanabilinir. Burada seçim şansı amerikan hükümeti ve halkında. Bu şekilde saldırgan bir politika gütmeye devam mı edecekler yoksa bundan vaz mı geçecekler. Şayet buna devam ederlerse bütün dünya hep birlikte bunun acısını çekmeye devam edeceğiz ve amerikalılarda bundan kendi paylarına düşeni alacaklar.[hline]
I get knocked down
But I get up again
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle cevabın için teşekkürler. Kimseye cici gözükmek zorunda değilsin. Kendi içinde kendinle münakaşa et. Senin timsah gözyaşlarındansa hiddetin tercih sebebidir çünki içtendir. Yinede duyguları kontrol etmek en hayırlısı.

Diğer savaş taraftarlarına ve karşıtlarınada fedaykin bu yazıyı yazarken yaptığı gibi kendi içinde kendilerini sorgulamayı öneririm. Herşey öyle basbas hayır yada evet diye bağırarak çözülmüyor.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

Fedaykin savaş karşıtlığı konusunda en ufak bir tereddüt yaşamamış ki? Konuyu saptırmanın anlamı yok, sadece Amerika'nın ya da Amerikalıların başına kötü birşey gelmesine üzülmediğini belirtmiş.
Özeleştiri yaptığı nokta savaş karşıtlığı değil yani, yanlış yerden anlamayalım konuyu.

Ben bu konuda kendisini anlıyorum, zira çok mantıksız olduğunu bilmeme ve kabul etmeme rağmen aynı şeyleri düşündüm haberi gördüğümde, pek çok ülkede pek çok insanın bu görüşü paylaşıyor olması da Bush'un kamuoyu savaşını kaybettiğini gösteriyor; kendi ülkesinde bile.

Gelgelelim, bu topicte veya başka bir topicte Amerikan/Arap/Türk/Endonezyalı/Fransız düşmanlığı gibi yorumlanması muhtemel her mesaj tarafımdan çatır çatır editlenilecek/gösterimden kaldırılacaktır, Fedaykin ve benim mesajlarımız sınırı zorlamaktadır. =]
Sosyal ağlarda paylaş

Birincisi biraz sert olucak acilis ama sölemeden gecemiycem, Justin surda sana iki tane laf yapistirirdim öyle bi rezil olurdun ki bidaha pepelek forumlarina utancindan Justin nickiyle giremezdin.Sana tek bisey söliycem, eger senin kardesin Irak taki savasa gitmek zorunda olsa ve orda onu ölümün bile bekliyebilcegini bilsen, veya sen irakta yasayan masum bir insan olupta delicesine savrulmus bir roketin anneni babani ve kardesini öldürme korkusuyla uykusuz geceler gecirsen sen 10larca topic acmayi birak binlercesi acip sesini duyurmaya calisirdin ama daha yasin kaldirmaz bunlari daha 16 yasindasin, ilerde anliycaksin bunlarin ne oldugunu (bu laf bütün 16 yasinda olanlara degil üstünüze alinmayin)...

Ikincisi...Yaw savas cart curt diyosunuz aranizdan biriniz bile "Saving Private Ryan" i seyretmedi mi?Ben daha filmin ilk sahnesinde bembeyaz olmustum, cikartma sirasinda birbirleriyle konusan genc askerlerin (hatta sakalasan ve savasin noldugunu bilmeyen) daha cikartma botlarinin kapaklari acilir acilmaz ölümle yüzlesmeleri ve bunu görenlerin korku icinde botlardan atlamalari vs vs vs...Bugüne kadar bir savas alaninin en basariyla yansitildigi filmdi bence ve film olarak seyretmek bile benim sinirlerimi bozmustu...

Simdiki olay dahami farkli olcak saniyosunuz.Simdi daha kanli olucak ben size söyliyim, ve sunu dikkatle okuyun Amerika Baskani Bush (the p.st) Irak'in Herhangi Bir Kitle Imha (biyolojik,kimyasal,nukleer vs) Silahiyla Saldirmasi Durumunda NUKLEER SILAH Kullanicagini Kismen Acikladi...Siz bunun ne anlama geldigini biliyomusunuz? Bu eger isin icine nukleer silahlar girerse Orta Dogunun birbirine girmesi demek...Zaten herkes birbirinin kuyusunu kaziyo orda bi anda nukleer savas cikma olasiligi dogar yani anliycaginiz "3.Dünya Savasi"...Birinin bir lafi vardir kim oldugunu hatirlayamiycam "3.Dünya Savasi nasil olucak bilmiyorum ama 4.Dünya Savasi tas ve sopalarla olcak"...Iste bunu yasariz.

Burda bilmeyenler varsa sunuda bilsin ki Irak ta var olan bütün silahlar ve silah yapiminda kullanilan malzemeler (kimyasal,biyolojik vs) Amerika ve Ingiltere tarafindan Irak'a satildi...Silahi satan ülkeler neden sende bu silahlar var elinde kitle imha silahlari var senin diye Irak'a saldirmaya calisiyo...Yani senin neden gözünün üstünde kasin var gibi bi bahane bu...

Ben nicoteen in düsüncesine katilmiyo degilim, desteklemiyorum ama Bush gibi bir psikopatin ortadogudaki petrolü elegecirmek icin kendi halkinda 20.000 kisiyi öldürtebilcegi aklimdan gecmedi degil ki zaten Bin Laden eskiden CIA tarafindan egitilmis biriydi vs vs derine inmiycem...

Son bisey daha burasi pepelek olabilir VE BU KONUNUN siyasetle alakasi yok...Itirazi olan varmi?Bu siyaset degil bu dünya üzerinde yasanan ve dünyanin GÜNDEMINDEKI en BÜYÜK ve EN ÖNEMLI konu ve burda bu konu hakkinda hergün 10larca baslik acilmasida oldukca dogal...Bu konu oldukca güncel bir konu ve konusulmasindada bir sakinca yok itiraz vasa söylesin nedeniyle birlikte, Eger tartismanin boyutunu hangi cercevelerde tutacaginizi bilmiyosaniz bu konu altina mesaj atmayinda tartiscak olanlar insan gibi tartissin lütfen.Ve sunuda unutmayin ki kicimizin diinde 150.000 belki daha fazla amerikan askeri bisürü ucak nükleer denizaltilar vs var ve burda savas cok cok büyürse o zaman sonuclari herkes icin cok aci olur (türkiye de buna dahil)...Bu yüzden bu konu hakkinda bu kadar konusulmasi dogal ve bilmeyenlerin bilgilendirilmesi, bilenlerinde bilgilerini paylasmasi cin daha iyi bir platform olamaz...[hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

bush baskanlık koltuguna geldıgı an bizim aile bush geldi savas cıkıcak büyükler herkesın ne oldugunu bılıyor ve tahmın edıyorlar ınsallah hayırlısı olur benım acıdıgım ınsanlar.
Saddam Hüseyin : Kürt Devleti Kurucağız...
Goerge Bush : Kürt Devleti Kuramazsınız Izin Vermiyorum!!!
Saddam Hüseyin : Bush Ne Diyorsun Yakarım Cıranızı Kurucas!!!
Goerge Bush : Yokh öle saddam bey devlet mevlet kurmak bana sordunuz mu kurmaya karar verırken ha?
Saddam Hüseyin : Bush ne dion oglım sen bir isi yaparken illaha sana mı soracas yok öle!.
Goerge Bush : Ben sana gününü gösteririm Askerler Toplanın Saddam 'ı Basıcas!
Saddam Hüseyin : Bush Yapma Agbi Tamam Kurmayız Ama KURUCAS !!! Saldırın Bize.[hline]†PePeLeK SeVeR†
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...