Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Can Sıkan Polis Kontrolleri

dEaThMooN

Öne çıkan mesajlar

dedim avukatımı çağırcam telefon etcem. karakolda edersin dediler. karakola gelincede içeri (memurların olduğu odaya) girince edersin dediler ama tavırları değişti yusufladılar karakolda. ev arkadaşımı çağırcaktım 50 yaşında, buraları, karakolun usulünü felan bilen de gerek kalmadı sonradan yumuşadılar.

yumruğu yedikten sonra her türlü baskı altındasın ama işte. hayır dünya yuvarlak diyemiyosun.

ses kaydı toplam 1 saat ilgili yeri kesebilirsem atarım.

hayır yani adamlara grafik tasarımcıyım demem ve montumu açıp turuncu yeşil kazağımı göstermem yusuflamalarını sağladı ya çok ilginç. buralarda doğulu keko tipler çok öyle sandılar. yoksa cesaret edemiyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok üzücü ve sinir bozucu bir durum ne yazık ki. Ama sanmıyorum ki bir şey çıkarabilesin bu durumdan adamlar aleyhine. Malum haberlerde vs çıkıyor, güvenlik kameralarında zangır zungur 4-5 polis adamın birini dövüyorlar filan. Eee sonra bi bakıyosun polislere hiç bir şey olmuyor. Uğraşıp sinirlerini daha çok bozduğuna değmeyecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

geçmiş olsun. benzer bi konu gene patide okumuştum. gözlerine kestirdiklerine giydirmeye çalışıyolar.

puan sistemi de saçma işte. hani gidip gerçeğini yakalamaktansa yoldan geçen bi genci korkutup ona yıkarak yapma peşindeler.

bakanı intihal yapan ülkenin polisi de suç yükler böyle

Sen o ipliklerin katkısını unutmuşsun sanırım türk tekstiline
Sosyal ağlarda paylaş

Özel belgesi varsa ayrı tabii. Ama ben zamanında beni durduran polise kimlik sorduğumda bile olay çıkıyordu, bir de arama belgen var mı diye sorsak ondan sonra olaylar olaylar...

4 senedir her gün araba kullanmama rağmen hiç arabayla çevrilmedim. Her türlü çeviride de arabadan mıdır tipimden midir nedir şöyle bi bakıp sen geç git diyorlar. Araba camında 2 tane iyi üni logosu var, belki ondandır. 1-2 kere Taksim'de gece geç saatte yaya haldeyken çevrildim. Bi tanesinde kafa da bayağı güzeldi ama olay olmadı Allahtan.

Ama zamanında sebepsizce (yani aslında göstermelik bi sebep var da, bizimkilerle tamamen alakasız, onlara yontulmaya çalışılan bir olay) Fatih'teki karakola götürülüp günlerce dayak atılmış uzak akrabam var.
Sosyal ağlarda paylaş

bana da evimin orada yapmışlardı. 12-1 civarıydı sanırım gece. evimin sokağına girerken polis arabası durdu. "genç nereye" diye artist artist konuştu. ben de kıl oldum aynı ses tonuyla "evimee" dedim. sonra evin nerede, şurada vs muhabbetleri döndü.

iki birden bir anda çıktılar arabadan mutlu mutlu "arama yapacağız" dediler.

işte aramaya başladılar. bir tanesi de kimlik bilgilerimi sordurtuyor merkeze işte. arayan adam cüzdanın dikiş kısımlarına bile baktı. cebimde vividentin bir şekeri vardı metal kuruda. ufacık mavi şekerler işte. açarmısın dedi biri, diğeri de "o ne o" diye mutlu oldu resmen adam. sonra şeker olduğu çıkınca işine geri döndüler. işte soruyolar ne iş yapıyorsun vs vs.

en son bir şey bulamadılar. bence tipini değiştir. çok tanıdık birine benziyorsun dedi biri. bizim sektörde tanıdık filan dedi gitti herif.

eminim kendimden emin takılmasam orada. tırssaydım daha da kastıracaklardı.

adamlara saygısızlık yapmayın ama size kötü davranılıyorsa da tırsıp kabullenmeyin. haa dayak varsa da köprüyü geçene kadar dayı diyin.
Sosyal ağlarda paylaş

dEaThMooN said:

Dün akşam 2 takım arkadaşımla futbol maçına gidiyoruz. Fulya civarlarında rutin polis kontrollerine denk geldik.

Arkadaş tütün içiyor. Onu gördü polis, ondan sonra 20 dakika 3 farklı polis arabayı aradı. Biri arıyor, çıkıyor diğer geliyor o arıyor aynı yerleri. Ondan sonra bagajdaki spor çantalarını açtılar, boşalttılar. Talan ettiler bagajı. Üstlerimizi 3-4 kere aradılar. (Ceplerimdeki eşyaları çıkartıyorum her seferinde.) Hayır birinizin aradığına diğer mi güvenmiyor, yoksa 3 kişi bir haltı beceremiyor musunuz?

"Uyuşturucu kullanıyor musunuz?" gibi saçma sapan sorulara maruz kaldık. Maça geç kalacağız diye ağzımızı açıp hiçbir şey söylemedik.

Baktılar en son bir şey bulamadılar haliyle. Hadi hızlı hızlı gidin buradan falan diyorlar.

Ne lan bu? Acayip canım sıkıldı akşam akşam.

Bu arada bu sonra 1 hafa içerisindeki 2. böyle detaylı aramaya denk gelişim.. İşin ilginci bu adamlar kimliklerimize, ruhsata bile bakmadılar. Yani belli ki uyuşturucu falan arıyorlar. Narkotik de değil anlam veremedim..

arkadasım tutun içiyor onu gördü polis..bu ne lan..çıkarıpta veremediniz mi 2 sigara polislere..
Sosyal ağlarda paylaş

calistigimiz bir firmanin guvenlik gorevlerilerinin hepsi emekli trafik polisi
bi ara sohbet ettim neye gore ceviriyorsunuz bidi bidi diye

1 - ceza yazmak / kotayi doldurmak icin

bunda temiz yuzluleri filan cevirmeyiz cunku belli adam evine filan gidiyor pek bir iste cikmaz
birde zaten uzaktan belli oluyor adam sagina soluna bakinmaya basliyor demisti

2- siradan kontrol

bunda da temiz yuzluleri ceviririz cunku tipi bozuklari cevirince elbet eski bi sabikasi filan cikar oyle oluncada prosedur geregi merkeze goturmen gerekiyor bir suru is cikiyor demisti.

bideee
her trafik polisinin arabasinda kolanyali mendil yada kolanya olur dedi.
oyle cevirme var alkol icin
adam artizleniyor, bagiriyor falan filan sen benim kim oldugumu biliyor musun gibisinden
o zaman 2. kez uflettiriyorlarmis ilkinde cikmayinca o arada cubuga suruyorlarmis kolanyayi
sonrasinda da gg.
Sosyal ağlarda paylaş

jacabo said:

calistigimiz bir firmanin guvenlik gorevlerilerinin hepsi emekli trafik polisi
bi ara sohbet ettim neye gore ceviriyorsunuz bidi bidi diye

1 - ceza yazmak / kotayi doldurmak icin

bunda temiz yuzluleri filan cevirmeyiz cunku belli adam evine filan gidiyor pek bir iste cikmaz
birde zaten uzaktan belli oluyor adam sagina soluna bakinmaya basliyor demisti

2- siradan kontrol

bunda da temiz yuzluleri ceviririz cunku tipi bozuklari cevirince elbet eski bi sabikasi filan cikar oyle oluncada prosedur geregi merkeze goturmen gerekiyor bir suru is cikiyor demisti.

bideee
her trafik polisinin arabasinda kolanyali mendil yada kolanya olur dedi.
oyle cevirme var alkol icin
adam artizleniyor, bagiriyor falan filan sen benim kim oldugumu biliyor musun gibisinden
o zaman 2. kez uflettiriyorlarmis ilkinde cikmayinca o arada cubuga suruyorlarmis kolanyayi
sonrasinda da gg.

Hah işte o yüzden eğer alkol çıkmayacağından eminseniz ve vaktiniz varsa itiraz ediyorsunuz, sizi mecburen adli tıbba yenibosnaya getiriyorlar, hatta hafif alkollü olsanız bile o arada bi gidiyo o, orada kan testi yapıyorlar, ve "alkollü değil" diyorlar.

Evet çok uğraş, ama ehliyet kaptırmayla artık kefelere koyup tartın işinize geldiği gibi seçin.
Sosyal ağlarda paylaş

beni bir kere polis durdurup kimliğimi sordu sonra kaşla göz arasında cebine koydu tabi ben de fark ettim. daha sonra üstümü aradı uzun uzun gidebilirsin dedi. benim kimlik sende kaldı diyince de oflayıp puflayıp cebinden çıkarıp geri verdi. kıllandım ben bu adamdan ama kimliğimi alıp ne yapabilir ki
Sosyal ağlarda paylaş

codename_curse said:

beni bir kere polis durdurup kimliğimi sordu sonra kaşla göz arasında cebine koydu tabi ben de fark ettim. daha sonra üstümü aradı uzun uzun gidebilirsin dedi. benim kimlik sende kaldı diyince de oflayıp puflayıp cebinden çıkarıp geri verdi. kıllandım ben bu adamdan ama kimliğimi alıp ne yapabilir ki

Polis olduğundan emin misin?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...