Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

patici/k/ silah topiği

Bone

Öne çıkan mesajlar

• 3 ay sonra ...
On 18.06.2019 at 20:45, Max Damage dedi ki:

Güzel özetlemiş ama aktrollerden korktuğu için siyasi konulara hiç girmiyor veya kendini iyice anlatıp, ikna etmeye çalışıp öyle ucundan kıyısından dolaşıyor.

Misal bahsettiği yıldırım füzeleri ilk kez 2008 Zafer Bayramı'nda kamuoyuna gösterilmişti. Tam da Milgem'in suya indirilip donatılmaya başlaması, Atak vs. derken bir de Çin ile ortak füze geliştirilme meselesi Ergenekon'u öne çekti. Şöyle ki 2008'de görücüye çıkan füzenin aslında 2001-2002'den beridir envanterde olduğu ve gizlendiği ortaya çıkınca acaba 2008'e kadar başka ne tür sistemler geliştirilmiştir diyerekten kozmik odalara girildi, generaller hapse atıldı. Hatta o dönem liberallerin savunma bütçesi şeffaf olsun gibi gerizekalıca isteklerinin arkasında yatan sebep de buydu. Bir ülke düşünün kritik teknolojilere yatırdığı ar-ge bütçesini çıkıp afişe edecek. Diyecek ki biz 500+ km menzilli balistik füze geliştiriyoruz... Akıl ve mantık namına en ufak bir kırıntı yoktu o dönem.

Milgem projesinde yer alan subaylara neler yapıldı oraya değinmiyorum bile.

İşte birilerinin bunları da anlatması gerekiyor. Yoksa AKP'liler çıkıp önceki hükümetler ABD'den İsrail'den hazır alım yaparken biz kendimiz geliştiriyoruz diye alenan manipülasyon yapıyor. Jöhpöh31 tayfa da bir güzel yiyor.

Düzeltme: Yıldırım füzeleri 2007 Zafer Bayramı'nda tanıtıldı, 2008 değil.

bu dediklerinin kaynağı var mı, daha detaylı okumak isterim.

Sosyal ağlarda paylaş

On 11.10.2019 at 17:47, Bone dedi ki:

bu dediklerinin kaynağı var mı, daha detaylı okumak isterim.

Tr Military forumda tüm ayrıntılar vardı aslında ama bir dönem kapanıp yeniden açılınca tüm eski içerik kayboldu.

Yıldırım ile ilgili topik şu mesela ama 2012'den itibaren http://trmilitary.org/viewtopic.php?f=43&t=414

İlk sayfada yazılmış hatta 2002'de envantere giren sistem 2007'de tanıtıldı diye. 5 yıl sonra tanıtıldığına göre şu an elimizde 500+ km füze olabilir. Daha ötesine uluslararası anlaşmalar gereği izin yok diye biliyorum zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

On 16.10.2019 at 17:39, Max Damage dedi ki:

Daha ötesine uluslararası anlaşmalar gereği izin yok diye biliyorum zaten.

MTCR'den bahsediyorsun ama yanlış biliyorsun.

"MTCR, 500 kg'dan daha ağır savaş başlıklarının ve 300 km'yi aşan menzillere sahip füzelerin teknolojilerini ya da bu değerlere ulaşacak yetenekler kazandıran ekipman, araç-gereç ve bilgilerin transferini engeller".

Yani kendimiz üretebiliyorsak her hangi bir üretim kısıtlamasına tabi değiliz. Bu yüzden ihraç/ithal edecek ülkeler genelde ürünü 500kg veya 300 KM altı max menzili varmış gibi gösterirler bu radara takılmamak için gerçi takılsanda hukuki bi yaptırımı yok ama "biz temiziz" demek gibi bişey. Füze özeline gelirsek de öyle aman yarabbi bi teknoloji de değil.Fakat geçen mayıs sonu gibi PENÇE operasyonunda ilk defa kullanıldı, muhtemelen anlık info geldiği için siha veya uçar unsur intikali hedef değerlendirme veya risk almamak için hewallerin kafada patlatmış da olabilirler. Ellerine kollarına sağlık.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

aşçı bıçağı almaya bütçe ayıramam bu krizde,ama elim kaşınıyor bişiler almam lazım,cepte taşımalık bi bıçak istiyordum. tam zamanı.

boker magnum 35usd

yine boker magnum ama daha ucuzu 25usd

ruike 28 usd

okc diye bi kanada firması,çok guzel aletleri,bi arkadaşta denedim. 30kusur

civivi 40küsür,çok şık.

alacağimdn değil ama bi rambo biçağı da olmali bence herkesin,bucket liste ekledim bişiler

https://www.amazon.com/Ontario-Marine-Combat-Knife-Black/dp/B0012QY5DO?ref_=ast_bbp_dp

https://www.amazon.com/dp/B000BSWE9Q/ref=psdc_3381154011_t1_B001H53Q6W

hatta,evin bi duvarina halberd fln asmasak mı?

https://www.amazon.com/Cold-Steel-CS89MSG-BRK-Sergeants-Halberd/dp/B00HZIGCNY

yari ashigaru oluruz nolcak

benim kafama yattı,yarın hanıma açacam bu planlarımı

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

bu silah yeni squad automatic machinegun rolü için ihaleyi kazandı, m249 ve türevlerinin yerini alacak. enteresan olan şey ise kullanılan .338 lapua merminin .50 bmg ile 7.62 arası bir güce sahip olması. piyade tarafından taşınıp kullanılabilecek en güçlü makineli tüfek olacak bildiğim kadarıyla. güçlü sniper tüfeklerinde kullanılıyordu sadece.

Rifle-Caliber-Comparison.jpg

oyunlara gelince ateş ettiği herşeyi yoketmesi lazım da bakalım nasıl nerfleyecekler lol.

ironik olan şey amerika'nın 50 yıl 5.56 kullandıktan ve nato'ya empoze ettikten sonra afganistan'da filan işe yaramayınca 7.62'yi de geçip daha büyük mermiye geçmesi. tsk'nın yıllardır dediğine gelmişler.

asteroth'un video topkek. ?

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

top mermileri zaten direkt tepe zırhına vurursa gg olacak kadar çok yüksek patlayıcı içeriyor ama çok yakınına düşmediği sürece genelde parça hasarlarıyla sınırlı. tankların özellikle dışarıda duran korumasız parça sayısı arttı zaten iyice. tayfa kurtuluyorsa zaten tank işini yapmış sayılır.

yunanistan işte alman parasıyla bizimle yarışmaya çalışıyor, avrupa'nın en akılsızı.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...