Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Android Custom ROM'ları

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

Seperate said:

Artık back up restore edince de şebeke çekmiyor, sıçtık telin içine

şu an kullandığım romun yeni sürümünde de aynı şikayetten var, o yüzden yükseltmedim ben de mesela. sadecce kurduğun romla değil kurduğun recovery ile de alakalı oluyo hatta daha alakalı onla. odinle twrc nin en son sürümünü flashlayıp tekrar rom atıp bi dene istersen.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
DRaGoN_SLaYeR said:

Seperate said:

Artık back up restore edince de şebeke çekmiyor, sıçtık telin içine

şu an kullandığım romun yeni sürümünde de aynı şikayetten var, o yüzden yükseltmedim ben de mesela. sadecce kurduğun romla değil kurduğun recovery ile de alakalı oluyo hatta daha alakalı onla. odinle twrc nin en son sürümünü flashlayıp tekrar rom atıp bi dene istersen.

*#06# den imei goruyo mu telefon? Imei gitmiş olmasin?
Sosyal ağlarda paylaş

aramil said:

ROM yükleyen arkadaşlar banka, finansal vb uygulamaları kullanıyor mu? Note 3 var alet işimi görüyor ama 6.0 gelmeyecek kendim yapayım diyorum. Custom ROM işi hep ürkütmüştür beni. Sizin yaklaşımınız nasıl?

cyanogenmode kurulu s5'de banka uygulamalarını sorunsuz kullanıyorum ancak ilk girişte "custom rom kurmuşsunuz başınıza geleceklerden sorumlu değiliz" diye bir ibareyi onaylatıyor app sonra açılıyor.Kullanıma engel değil.Cyanogenmod öneririm şiddetle, sürekli güncelleniyor ve saf androidin son sürümünü kullanıyorlar hep,çok fazla bozmadan son güvenlik sertifikalarını uyguluyorlar ve inanılmaz yardımsever bir topluluk.

Benim custom romlar hakkında yaklaşımım şu yönde, cyanogenmod gibi android otoriteleri tarafından kabul görmüş neredeyse official hale gelen ve kendi sitesinden indirdiğiniz romları kullanın, kalkıpta ne olduğu belli olmayan bir siteden bilmem kimin modladığı ve içine ne koyduğu belli olmayan bir romu kurarsanız güvenlik açıkları ile karşılaşmanız ve başınıza iş almanız işten bile değil..
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
Sony xperia xz cihazıma Omnirom (Sony cihazlarda çalışması için Oreo ve aosp olması gerekiyor) üzeri Gcam mod yükledim yeminle 10 kat falan arttı fotoğraf kalitesi. Nasıl bir yazılım lan bu :/

Kamera için telefon alacaklara tavsiyedir.

PS : Sony için yapacaksanız custom rom atmadan önce TA backup almayı unutmayın DRM keyler uçunca stock dönüş yaparsanız kameranın kalitesi xreality falan hepsi uçuyor.

Xperia xz için flashtool ile önce MM downgrade sonra DirtycowV2 exploit ile TA backup alıp sonra tekrar flashtool ile Oreo yükleyip. Fastboottan adb üzeri TWRP çakıp herhangi bir oreo version aosp yüklüyorsunuz. Sonrasında GCAM kullabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• MrLevie unpinned this konu
  • Yeni Oluştur...