Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

On 14.04.2021 at 01:52, Oce4n dedi ki:

kafanda kurduğun bir şey değildi, bizzat reklamını böyle yaptılar oyunun ve teslim etmediler. üzen kısmı bu zaten. ve o hayallerini kurduğumuz dünya hiç bir zaman gelmeyecek olması daha da bir üzmüyor değil...

"hayallerini kurduğun dünya" derken neyi kastediyorsun ki? hiçbir zaman gelemeyecek kadar broken olan nedir bu oyunda?

cokomantis gibi kişilerin dalga geçtiği şeyler sadece buglardan ibaret. işte birisi bir video çekmiş de yukarıdan uçarak gelen bir araba kafasına düşmüş, bir başkası bir video çekmiş arabaları dipdibe koymuş da kafasını çevirince bu arabalar yokolmuş, bir başkası bir video çekmiş suya ateş edince görsel efekt çıkmıyor felan...
RDR2 fanları bu videoları haftalarca spamlarmışçasına paylaşıp paylaşıp durdular, RDR2'nin ne kadar mükemmel bir oyun olduğunu anlattılar felan...

güldük, eğlendik bitti. düzeltelimeyecek şeyler değiller. düzeltildiler mi düzeltilmediler mi onu da takip edecek kadar umrumda değil açıkçası.

eee tamam bug var anladık. bug var. anladım. bug var. bug. bugımsılar var. çok bug var. yine bug var. komik buglar var. bug var. saçma buglar var. bug var. anladık abii tamam bug var. tamam tamam bug var. anladım abi ben de biliyorum bug var. bug olduğunu biliyorum tamam bir sakin ol.

peki "o hayallerini kurduğumuz" dünya neydi, neden hiçbir zaman gelmeyecek? nedir yani beklediğimiz şey? beklediğimiz şey kafamızın arkasına Matrix kablosu takıp sanal bir dünyaya ışınlanabilip orada alternatif yaşam kurabilmek miydi? eğer öyleyse evet o hayallerini kurduğumuz dünya asla gelmeyecek.

peki:

1- Vice City ve Ballad of Gay Tony'i bayılarak oynamış birisini tatmin edebilecek bir sandbox oyunu var mı?
Var. ✔️
2- Half-Life ve Bloodlines'tan beri karakterlerin konuşmasını hayranlıkla izleyen birisini tatmin edebilecek kalitede cutscene benzeri dialog animasyonları var mı?
Var. ✔️
3- Cyberpunk 2020 türünün hastası kişileri tatmin edebilecek öğelere ve questlere sahip bir hikaye anlatımı ve dünya yapısı var mı?
Var. ✔️
4- Fallout 3, Fallout New Vegas, Saints Row 3, Saints Row 4, GTA 4, GTA 5 oyunlarındaki radyo kanallarını önemseyen kişileri tatmin edebilecek radyo kanalları var mı?
Var. ✔️

ee tamam o zaman "hayallerini kurduğumuz" dünya neden hiçbir zaman gelemeyecek diyoruz ki?
sırf PS4 konsollarında epic fail yaşadı, RDR2 oyuncularının maskarası oldu diye, 1982'deki E.T. oyunu gibi sektör çöktürebilecek kadar büyük başarısızlık, Big Rigs kadar bile geliştirilmemiş, Identity kadar bile tamamlanamamış, Ride to Hell: Retribution kadar bile oynanabilirliği olmayan bir oyunmuş gibi davranmayı cidden anlamakta zorlanıyorum.

8 saat önce, applev0dka dedi ki:

"çaldılar ama yol yabdılar yigenim" kafasına da girmeye gerek yok. açıkladıkları changelog bile tek başına dolandırıcılığın itirafı.. iade de almıyorlar lanet oyunu.

8 saat önce, -Bonesoul- dedi ki:

scamcitizenden sonra scampunk mı ?

sırf PS4 konsollarında epic fail yaşadı, RDR2 oyuncularının maskarası oldu diye, 1982'deki E.T. oyunu gibi sektör çöktürebilecek kadar büyük başarısızlık, Big Rigs kadar bile geliştirilmemiş, Identity kadar bile tamamlanamamış, Ride to Hell: Retribution kadar bile oynanabilirliği olmayan bir oyunmuş gibi davranmayı cidden anlamakta zorlanıyorum.

oyunu oynamayı reddedenler oyunu anında iade ettiler. iade etmeyenler de keyifle oynayıp bitirdiler. problem?

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

41 dakika önce, applev0dka dedi ki:

valheim için herkesin dibi düştü, kim hikayesi ile ilgili 1 cumleden fazla biliyor ? herkes oyun mekaniklerinin delisi oldu. görsellik namına da bir şey yok oyunda, 5 piksel karakter, 10 piksel düşmanlar, 20 piksel dünya ama deli gibi oynadık.

Cyberpunk 2020 RPG'sinin hayranı olan kitlenin sevdiği oyunlar: Planescape Torment, VTM: Bloodlines, KOTOR 2.

Valheim hayranı olan kitlenin sevdiği oyunlar: Minecraft, Terraria, Rust.

sanırım bu yüzden anlaşamıyoruz. Sanki Cyberpunk 2077'nin Valheim kitlesine hitap etmek zorunluluğu varmış gibi zannettiğiniz için bu oyun sizlere scampunk veya cyberbug'tan öte bir anlam ifade edemiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

hala sadece sonuç olan ürün üzerinden yorum yapıyorsun. biz söylenen yalanlardan bahsediyoruz. bunları yazdığına göre aylarca CD Project Red tarafından yapılan night city wire programlarının hiç birisini izlememişsin derim rahatça. 

hayal neye kurulur? birisi hikaye anlatır biz de kafamızda canlandırırız beklentilerimiz bu yönde gelişir. oyun çıkmadan önce anlatılan hikayelerin hiç birisini duymamışsın ki hayal de kurmamışsın doğal olarak.

daha önceki sayfalarda paylaşılmıştı tekrar paylaşayım

tekrar edeyim bunlar bug filan değil sözü verilmiş ama deliver edilmemiş ulaşılamayacak hayaller. 

liste olarak tek tek kaynaklarını görmek isterseniz de bu yararlı topic var: (sadece link olarak kalmasını beceremedim. postun içine gömdü.)

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Bone dedi ki:

oyunu oynamayı reddedenler oyunu anında iade ettiler. iade etmeyenler de keyifle oynayıp bitirdiler. problem?

ben anında iade ettim, 2 saati 5dk geçti diye kabul etmiyorlar.. problem bu.

pre order yaptığımı "yalan ve yanlış reklam" "oyunun açıklandığından farklı çıkması" gibi sebepler ile iade etmek istediğimi söyledim. ama reddettiler bu problem

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Bone dedi ki:

Cyberpunk 2020 RPG'sinin hayranı olan kitlenin sevdiği oyunlar: Planescape Torment, VTM: Bloodlines, KOTOR 2.

Valheim hayranı olan kitlenin sevdiği oyunlar: Minecraft, Terraria, Rust.

sanırım bu yüzden anlaşamıyoruz. Sanki Cyberpunk 2077'nin Valheim kitlesine hitap etmek zorunluluğu varmış gibi zannettiğiniz için bu oyun sizlere scampunk veya cyberbug'tan öte bir anlam ifade edemiyor.

abi postun bir kısmını cımbızlayıp asla alakalı olmayan bir konuya değindiğinde haklı olmuyorsun ki..

hayran kitleleri ne alaka. gold demiş ki:

"oyunları sadece OYUN DENEYİMİ için mi alıyorsun sen? ki burada mekanik demek istiyorsun bence."

ben de evet dedim. bazı oyunları sadece mekaniği için alırsın, çünkü adı üstüne "game" ve öncelik "gameplay" olmalı. sana oynayış zevk vermeli ki sonrasında atmosfere girebilesin ve hikayesi seni sarsın. hikayesi hiç olmayan oyunlar da güzel oynanış mekanikleri ile zevkli olabilir.

konu buydu, fazlası değil

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Oce4n dedi ki:

hala sadece sonuç olan ürün üzerinden yorum yapıyorsun. biz söylenen yalanlardan bahsediyoruz. bunları yazdığına göre aylarca CD Project Red tarafından yapılan night city wire programlarının hiç birisini izlememişsin derim rahatça. 

hayal neye kurulur? birisi hikaye anlatır biz de kafamızda canlandırırız beklentilerimiz bu yönde gelişir. oyun çıkmadan önce anlatılan hikayelerin hiç birisini duymamışsın ki hayal de kurmamışsın doğal olarak.

daha önceki sayfalarda paylaşılmıştı tekrar paylaşayım

ben tüm Cinematic Trailerları, tüm Gameplay Trailerları, Mike Pondsmith'le olan röportajları okudum. oyunun "First Person" olacağı üstüne kopan kıyametlerin hepsini takip ettim. bunların dışında bir yerlerde abuk sabuk bir şeyler söyledilerse bilmiyorum. yolladığın videoyu izleyeceğim.

ama oyunun nasıl bir şey olacağı %100 ortadayken, ve bize sundukları gameplay videolarından tek farkı bugları temizlenmemiş ve optimize edilememiş bir oyun olması.

oyun yapım aşımasındayken (gameplay videoları çıkmamışken) Cyberpunk 2020 RPG'sinin fanlarıyla çok fazla iletişimim oldu. tartıştığım kişiler üzerinden gördüğüm tablo şuydu... insanlar Bloodlines gibi, Deus Ex Human Revolution gibi, Batman Arkham City gibi bir oyun tarzıyla karşılaşacağını hayal ediyorlardı. Witcher 3 fanları, oyun Third Person olmayacağı için hayal kırıklığı içindeydi. ancak bu tartışmalar sırasında hayal ettiğimiz oyunun %75'inin Cyberpunk 2077'de yapılmış olduğuna inanıyorum.

ha o %25 eksiklik nedir dersen, o da CDPR'in GTA 5+Online ile rekabet etme takıntısıyla kırptıkları mevzular. zaten onu da ellerine yüzlerine bulaştırdılar, ne GTA 5 oyuncularını tatmin ettiler, ne de Online mevzusunu becerdiler.

ama dediğim gibi yolladığın videoyu izleyeceğim.

31 dakika önce, applev0dka dedi ki:

abi postun bir kısmını cımbızlayıp asla alakalı olmayan bir konuya değindiğinde haklı olmuyorsun ki..

postun bir kısmını cımbızlamıyorum. anlatmaya çalıştığım bir olay var ve onun ile alakalı kısmını alıp gösteriyorum. yoksa sayfalarca quotelar ile uğraşmak zorunda kalacağız, ki onu da ben dahil kimsenin okuyacağını sanmıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

..

CD Projekt today announced two preliminary numbers from its upcoming annual earnings report to give an idea of just how big its 2020 and the December debut of Cyberpunk 2077 really were.

For the full year, CD Projekt brought in a record PLN 2.14 billion ($562 million) in consolidated sales revenues. That number is more than four times what it reported for 2019, and more than two-and-a-half times the company's previous record of PLN 798 million ($210 million), set in 2015 with the launch of The Witcher 3: Wild Hunt.

The company set a bottom-line record as well, reporting a net profit of PLN 1.15 billion ($303 million). That more than triples the company's previous profit record of PLN 342 million ($89.8 million), also set in 2015.

..

https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-04-15-cd-projekts-2020-sales-trounce-previous-full-year-record

Helal olsun

Kıskananlara dert olsun

..

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...

Olayi cozdum, yani cozemedim de buldum.

Resolution scaling acikken oluyor bu. Kapaliyken sorun yok. Bunu oyun disindan yapmanin yolu var mi? 1920 1080 oynayip %50 ye cekiyordum scaling oyunda. Nvidia control panelden custom res yarattim usttekini ikiye bolup. Ama oyunda cikmadi o cozunurluk menude.

Scaling yapmadan 1280 li bi resolution var en dusuk, onda biraz kasiyor oynarsam.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

E adamlar oyunu eksik içerikle rushlayıp tepki yiyince xpacleri de rushlamak istememişler, daha doğru bi hareket? Yani evet bariz yönetim eksiği var, şu işin planını programını bu kadar üst üste becerememek için heralde almanya tarafından 1 gün içinde işgal edilebilecek kadar vasıfsız bi idareye sahip olmak gerekiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...