Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

İbare var aslında, scanlerken hepsi sarı parlasa da almak için üzerine gelince yeni bulduklarında shard ismi sarı, ikinciye bulduklarında gri oluyor.

Ama çoğunluk da benim gibi ne olduğuna bakmadan F spamleyip hepsini aldığı için dikkatten kaçıyordur ?

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada ben erkek karakter açtım romance yapabildiğim herkese yürüdüm (!)

Spoiler

KERRY DAHİL SLDFKJ

Ayrıca herkese yürümemin amacı aceba viçırdaki gibi trip yiyecekmiyim sonunda ne olacak falandı ama romance olayının hikayeye etkisi 0a yakın. Beğenmedim bu kısmı.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada River serisinde bende acaip güzel bi bug diye tahmin ettiğim bir şey oldu, keşke feature olsaymış

Spoiler

Çocukları kaçıran elemanın çiftliği için BD ile adamın çocukluğu anısına giderken işte baba git hormon seviyelerini ayarla diye bilgisayara yolluyor, bilgisayara giderken bi perdeyle ayrılmış yerden geçiyoruz. Tam orada tab ile ayrılınca perdenin arkasında silüet gözüktü. Hatta silüeti scanleyebiliyodum, ismi falan çıktı. Sonra perde bi ayrıldı, arkası boş. Zaten pis gergin ortam kasmışlar, üstüne güzel gerilim öğesi gelmiş.

Sosyal ağlarda paylaş

Lootlamak eziyetti, sweet spot koymuslar itemlere orasi disinda bakarsan lootlamiyodu bile. Ben kapali alanlara girince bi Q basip bakiyodum etrafa. Tab ya da caps lock olunca useniyo insan Q ya almistim. Dipcikle vuracagim bi senaryo yasamadigim icin gereksiz bi tustu quick melee.

sylvanas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

grafik bugları dışında 3 4 tane major bug yaşıyorum. 

1. delamain questleri çalışmıyor. arabaların yakınına gidince delamain arıyor ama telefonu açamıyorum kalıyor öyle.

2. robotların düşürdüğü common itemları lootlayamıyorum. sadece renkli düşerse alabiliyorum.

3. vurduğum adamların bi kısmı ölmüyor düşmelerine rağmen. yerde bi daha vurmam gerekiyor street cred için. (hayır o silahını değiştiren mod yok silahımda)

4. bazı perkler çalışmıyor sanırım. mesela combat'ta ram recovery perk'i aldım ama ram recovery rate'im sıfır gözükyür hala stats'ta.

mokoko tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

22 dakika önce, mokoko dedi ki:

3. vurduğum adamların bi kısmı ölmüyor düşmelerine rağmen. yerde bi daha vurmam gerekiyor street cred için. (hayır o silahını değiştiren mod yok silahımda)

lan bunda devam etmek mi gerekiyodu ?

Bende de buglı diye geçiyodum devam etsem alırmışım parayı krediyi demek ki. Şimdi mi söylenir bu ?

Sosyal ağlarda paylaş

Mantıklı o kısmı asında headshot vurduğunda kafası patlayıp ölüyor ama ayaktan falan vurunca ölmüyor yerde kendinden geçiyor falan. Adam yerdeyken kan göleti yoksa sıkın kafasına şerefsizin! Çalışmayan çok perk var official forumda modları vs tagleyip sordum ama ses seda yok gidişatından. 

Benim oyunun gidişatına çok etkisi olmasada yaşadığım büyük bug şeydi bi hastaneden polis mi asker mi ne kadın kurtarmamız gerekiyordu odanın kartını taşıyan eleman girilemez bir odaya teleport olup öldü. Saveler çok öncesinde kaldığı için dönmedim eskiye sırf tamamlamak için noclip trainerı indirip kullandım sdf.

@Rewendor

Aslında oyunun ilk release zamanları söylemiştik bunları da bu kadar sayfada bulmak zor tabi.

Sosyal ağlarda paylaş

Son birkaç gündür bir sıkıntım var, buraya da sorayım dedim.

Bir 10 gün önce yeni bilgisayar aldım. Ekran kartı RTX3070. Benchmarklara göre 2k çözünürlükte ultra grafiklerde RT açık 44-58 fps arasında falan vermesi lazım.

İlk birkaç gün hakikaten öyleydi.

Sonra kademeli olarak FPS düştü. Önce 20-30 FPS seviyesine indi, sonra 13-18 arası takıldı. En son 6-7 falan gördü (ki combatta da değildim). Ray Tracing'i kapatsam bile 28-35 arası FPS alıyorum, belki biraz daha oynasam daha da düşecek.

Ekran kartı driverlarını baştan yükledim, fayda etmedi.

Isınıp throttle falan mı oluyor dedim, ekran kartı da CPU da 68 dereceyi hiç geçmemiş.

İşin garibi grafik ayarlarını biraz değiştirip tekrar eski haline getirince düzeliyor, sonra zamanla tekrar bozuluyor.

Başka oyunlarda sıkıntı yaşamıyorum. Az önce Kingdom Come Deliverance falan açtım, gayet 60+ FPS ultra grafik vardı.

Google da fayda etmedi. Bu konuda bir şey duymuş olan, başına gelen, bilen eden var mı?

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Yani, kalabalık gündüz şehir ortamında çok aksiyon dönmediğinden çok zorlamıyor ama bi tatsızlık var. Ayarları high'a çekerek ya da RT kapatarak toparlayabilirim de öyle olmadan çözüm bulmaya çalışıyorum. Nitekim benchmarka göre yine düşük kalıyor fps. Bir şeyler var demek ki özel bir sıkıntı yaratan.

Sosyal ağlarda paylaş

42 dakika önce, Rewendor dedi ki:

Evet bayağı toparladı, ama her şeyi ultraya çekince kalabalık şehir ortamında gündüz vakti 25 civarına düşüyor yine.

Volumetric cloud quality medium

Ambient Oc. low

Color precision med.

bunlar kaliteye min etki fpsye max etki eden özelliklermiş böyle yapınca düşüş olmuyor. RTX ultra 1440p ile. Bir lokmada OCledim kartı Afterburnerdan.

reampage tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...