Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

en azından multiplayer konusunda cod'a göre daha derin bir oyundan bahsediyoruz. gerçi singleplayer konusunda da cod'u ezer, o kadar kötü onun senaryosu.

2020 yılında utanmadan Cyberpunk 2077 oynuyorum ben. CoD'un hikayesi daha iyi diyenler vardı, ona gönderme oradaki sallamam.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Bone dedi ki:

2020 yılında utanmadan Cyberpunk 2077 oynuyorum ben. CoD'un hikayesi daha iyi diyenler vardı, ona gönderme oradaki sallamam.

sanki biz cp77yi severek oynamıyoruz... abi burada yok böyle biri, olmayan düşmanlar yapıp sallıyorsun sonra. bone quixote... umarım ekran kartın yanar bu gece...

Sosyal ağlarda paylaş

Cyberpunk'ın senaryosuna laf eden insan kaale alınmayacak kadar değersizdir, gelip burada tartışmaya gerek yok.

CoD serisinin 10+ senedir odak noktası MP zaten, single playerı çok sallamıyorlar. Buna rağmen CoD'ların da gayet taş gibi senaryoları var, her biri yüksek bütçeli aksiyon dozlu Hollywood filmi ayarında. CP övecem diye onlara laf etmek de CP senaryosuna laf etmek kadar saçma bir hareket.

Sosyal ağlarda paylaş

18 dakika önce, GERGE dedi ki:

Valla ben de RDR2'yi Game Pass'dayken indirdim, 3 saat oynadım, sıkıldım ve sildim. Oyun sonra açılıyor, silme filan dediler ama bana ne abi, sonra açılana kadar sıkılacak vaktim yok.

Aynısını ben de yaşamıştım, aşırı yavaş ve bayık başlıyordu. Aynı tepkileri almıştım. Bir ara takat bulursam tekrar başlayacam ama şimdilik öncelik değil.

Sosyal ağlarda paylaş

Rdr cok spesifik bi setting, tipki cp gibi. Settinge ve temaya onem veriyorum. Oyunun baska oyuna gore pur oyun anlaminda daha iyi ya da daha kotu olusu ikinci planda oluyor bana. Sirf oo daha iyi oyun diye bakmiyorum. Karsilastirma videolarina fransiz kaliyorum o yuzden, o frekans tanimli degil bende. Setting ve tur ayniysa karsilastirma yine bir sey ifade ediyor da, obur turlu etmiyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

oyun aciliyor olayina tam katilmiyorum, oynadikca oynadim, oyunu en basta begenmediyseniz ilerde de begenmiyeceksiniz bence. harita buyuyor, ama genelde gorevler ayni, 100 kisiyi vurup at suruyorsun. grafikler guzel, hikaye guzel, yan gorevleri pokeri fln sallayip hikayeyi progreess ettire ettire oynayin bence. cunku cok gorev var

arap atini gidip bulmanizi oneririm bide, cunku mesafeler hep cok uzun. hizli at lazim

Sosyal ağlarda paylaş

Ben completionist oynuyorum bu tür oyunları. Girersem tüm yan görevlerine, ıncık cıncığına girerim, bütün haritayı açana kadar dolaşır, her yerden "burada ne varmış" diye kafayı içeri sokar bakarım.

Sylvanas'a katılıyorum bu arada. Mesela AC: Odyssey konusunda Discord'da da çok kafa şişirdim. Çok eleştirilmesine ve özellikle combat sistemi bir yerden sonra çok tekrarlı olmasına rağmen benim için (DLC'leri hariç) müthiştir. 250 saat falan oyun sürem var sanırım. Çünkü o atmosferi, o dünyayı, o canlılığı ve karakterin o aidiyet hissini müthiş veriyor. Oyun bittiğinde "ben buradan geçtim ve izimi bıraktım" hissini verdirebilen oyun çok değil. Her oyunda dünyayı evreni kurtarırsın, her oyunda npc'ler gelip ooo mükemmelsin falan çeker, ama o his ayrı bir şey, ince ince işlenerek oluşturulan bir şey. Hatta o kadar ince detaylar var ki işin içinde, bir örnek vereyim, teknik olarak AC Odyssey başında Alexios veya Kassandra seçmenin karakter görüntüsü ve sesi dışında hiçbir etkisi olmamasına rağmen Kassandra Alexios'tan en az 10 kat daha iyi bir oyun tecrübesi sağlıyor. Sırf seslendirme ve karakter uyumunun önemine dair bu bile çok şey anlatıyor. Böyle yüzlerce detay var bütünü oluşturan. RDR muhtemelen bunu çok iyi başardı ve beni de tatmin edecek. Ama başları aşırı yavaş geldi. Cyberpunk yine bunu ana senaryoda çok iyi başarmış, AC:Odyssey hariç yıllardır beni böyle kendine bağlayan oyun pek gelmemişti. Oyunu bi 1 sene falan daha erteleseler bütünüyle şaheser çıkabilirmiş ortaya, zamanla o hale gelecek potansyeli de var. Tekrar tekrar oynamalık olmuş.

Sosyal ağlarda paylaş

RDR AI çok iyi abi, hikaye olarak ilk oyun kadar iyi degil belki ama doğa olayları, hayvanlar npcler, yaşıyor dünya, hikayesi meh dutch için oynanyır belki, ama bana kalırsa o kadar para vermek yerine (indirimsiz) gidip 40 liraya online olanı alıp etrafta takılın derim.

Sosyal ağlarda paylaş

22 dakika önce, Sam dedi ki:

beni cyberpunk'ta fixlenip değişemeyecek en çok üzen şey sanırım V'nin ne yaparsak yapalım edgelord gibi konuşmasının önüne geçemememiz. "hayır arkadaş ben bunu demek istemiyorum" derken buldum kendimi çok defa.

Şu bende de oldu. Bi de konuşma seçeneklerindeki text'ler bazen yanıltıcı oluyor. Bir anlam çıkarıp öyle demek için seçiyorum alakasız bir şey söylüyor.

Ek olarak male V'nin ses tonu da hiç uymamış. Amca sesi var. Daha genç bir ses lazımmış.

Sosyal ağlarda paylaş

18 dakika önce, reampage dedi ki:

RDR AI çok iyi abi, hikaye olarak ilk oyun kadar iyi degil belki ama doğa olayları, hayvanlar npcler, yaşıyor dünya, hikayesi meh dutch için oynanyır belki, ama bana kalırsa o kadar para vermek yerine (indirimsiz) gidip 40 liraya online olanı alıp etrafta takılın derim.

şuna da baktım ama hileciler inanılmaz boyutlardaymış, gta5'de ne kadar kötü olduğunu gördükten sonra inandım ve caydım. insanlardan tamamen yalıtamıyor oyuncu kendini gene sanırım?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...