Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

Değil abi eminim zaten oyunda gördüğün giglerin totalinin * 25 idir açılmayan kapılar. Al questi gir modu değil eminim ki ben girilemeyen yerlere bile zorlama girmeye çalışan bi adamım belki tepeden giriliyordur falan diye en az 15 kez oyunu reload ettim beni uzaya ya da merkeze fırlattığı için oyun. Adamlar muazzam bir şehir yapmışlar full explorer mode oynuyorum ve eminim ya dlc için bekletilmiş ya da yetişmemiş tonla mekan mevcut. Şehirde gördüğün bütün binaların özellikle gökdelenlerin üzerinde ayak izlerim mevcut öyle söyliyim sdf.

Sosyal ağlarda paylaş

Bana denk geldi bir tane, polis bir kadınla konuşmam gerekiyordu ama kapıyı açmak için skillim yetmedi. Dolandım ettim etrafta damdan mı gireceğiz acaba diye de, mekandan çıkar çıkmaz da alakasız bir adam (ya da alakasını çözemediğim biri) saldırdı, onu öldürünce de kankileri saldırımaya başladı. Onları öldürünce polis geldi, öldürdükçe gelmeye devam etti. Load edip adamı öldürüp tabana kuvvet kaçtım ortamdan. Skilli arttırdım bir ara gidip kapıyı açarım artık. Polis kadını uyaracaz derken polisle başımız belaya girdi. 

Oyunda cidden daha yeniyim, o yüzden tarzını tam çözemedim. Bu tarz queste başladıktan sonra "abi senin skill yetmiyor yalnız" sık sık yaşanılan bir durum mu, ben mi birşeyi kaçırdım (kameradan kapıyı hackleyeyim dedim de olmadı mesela) ?

Johhny Silverhand olarak Arasaka bastığımız zaman da açılması gereken bir kapı anca reload sonrası açıldı o yüzden kıllanıyorum acaba o polisin kapı da bu tarz bir bug mı var diye.

Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda skill isteyen kapılar farklı direk kilitli olan kapılar farklı. Skill isteyen kapılar %70 farklı bir alternatifle açılabiliyor (farklı bir noktadan giriş, skill, adamın birini öldürüp erişim sağlamak, hack vs) direk kilitli olan kapılar ise ya hiçbir şekilde açılmıyor ya da aktif eden questi alınca otomatik açılıyor. Nadir olsada bazen etraftaki hostile tipler erişim kartı düşürüyor ki bunlar genelde questler ile alakalı alanlarda oluyor.

ad3m tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

39 dakika önce, Cokomantis dedi ki:

o quest'te çetenin elemanları tutuyordu orayı. hostile area filan yazıyor olması lazım. o kapıyı açmadan yandan dolaşınca mı ne bi yerlerden daha giriliyordu sanırım.

Otelin oralarda dolanırken hiç yoktu elemanlar, içeri girdim dolandım katlarda falan bir anda peydahlandılar. Dediğim gibi ben kaçırdım herhalde bir detayı, oyunun dünyasına aşina olmamakla alakalı da olabilir.

Bu tarz çete elemanları bana saldırdığında onları öldürünce de polis geliyor mu hep? İnternetteki polis spawn videolarını gördüm de, nefsi müdafa yok mu bu evrende ? ?

Sosyal ağlarda paylaş

oyun dlclerle adam olur mu bilmiyorum sanki temel kod yapısında büyük sıkıntılar var gibi. 

ben çok severim glitch, bug, exploit videolarını ubisoft oyunları, f76 falan favorim zaten ama bundakiler bambaşka 

ya gerçekten binbir tane feature için binbir ayrı branch yaptılar sonra bunları bir türlü birleştiremediler ciddi entegrasyon sorunları oldu bu sorunları aşmak için kaçak yollar yaptılar (oyunda yağmurun sadece layer şeklinde eklenmesi veya saat ilerletince herkesin sabit kalıp sadece güneşin ilerlemesi gibi).

ya da gerçekten temel o kadar kötü ki sadece bu şekilde çözüm bulabildiler istenilen featurelar için.

geliştirilme aşamasında yaşananları çok merak ediyorum daha sonra ortaya çıkar umarım.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Aket-Atum dedi ki:

Bana denk geldi bir tane, polis bir kadınla konuşmam gerekiyordu ama kapıyı açmak için skillim yetmedi. Dolandım ettim etrafta damdan mı gireceğiz acaba diye de, mekandan çıkar çıkmaz da alakasız bir adam (ya da alakasını çözemediğim biri) saldırdı, onu öldürünce de kankileri saldırımaya başladı. Onları öldürünce polis geldi, öldürdükçe gelmeye devam etti. Load edip adamı öldürüp tabana kuvvet kaçtım ortamdan. Skilli arttırdım bir ara gidip kapıyı açarım artık. Polis kadını uyaracaz derken polisle başımız belaya girdi. 

O görevde yandaki binaya tırmanıp balkondan giriyordun yanlış hatırlamıyorsam

Sosyal ağlarda paylaş

55 dakika önce, Lancelion dedi ki:

ustunde bounty olanlari oldurunce bir sey olmuyor da, o pazaryerindeki polis uyarma questi icin tech skill lazimdi galiba, sonra yaparsin yetmiyorsa.

tutoriali atladin mi abi, orada soyluyordu sanki bunlari.

Techsiz yapilabiliyor camdan cama seklinde dgfs. Bikac yuz para gerek sadece.

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, Xenocide dedi ki:

benim lore'da kafama takılan bi şey var;

İçeriği gizle

bi ara oyunda 2013 yılına dönüyoruz yanlış hatırlamıyorsam. o yılda da yine insanlar implantlı. baştan karakter tasarımı yapmaya mı vakit yetmedi acaba yoksa lore'a göre o evrenin 2013'ünde de öyle mi?

Cyberpunk (2013) RPG kural sistemi 1988 yılında çıktı
Cyberpunk 2020 RPG kural sistemi 1990 yılında çıktı
Cyberpunk V3.0 (203X) RPG kural sistemi 2005 yılında çıktı
Cyberpunk RED (2045) RPG kural sistemi 2020 yılında çıktı
+35, +30, +30, +25 yıllık yakın gelecek hayali üstüne kuruluyor bu dünyalar. 1988 yılında 2013 yılına yönelik hayaller uçan arabalar, implantlar, devasa televizyonlar, uzaktan kullanılan cihazlar vs gibi şeylerdi. 2013'ü geldik geçtik sadece devasa televizyonlar ve uzaktan kullanılan cihazlar gerçek oldu. implantları, sibernetik uzuvları ve uçan arabaları hala bekliyoruz.

baştan karakter tasarımı yapmaya vakit yetmek değil, oyunun RPG kural sistemlerini baz aldıkları için mecburen "alternatif evren" haline geldi o zaman düşledikleri gelecek senaryosu.

Sosyal ağlarda paylaş

9 dakika önce, Aket-Atum dedi ki:

Öğrendiğim iyi oldu, yani oyunda illa tek yöntem değil birden fazla çözüm var anladığım kadarıyla. Doğru anlamış mıyım? ?

Yuksek ziplama alinca yan gorevlerde filan cok isime yaradi. Gorev yerlerine illa tepeden bi yerden giris var gibi. Zaten bacak implanti taktirinca suraya da cikim suraya cikilir mi falan derken Faith oldum. Oyunun cehresi degisti.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Aket-Atum dedi ki:

Oyunda cidden daha yeniyim, o yüzden tarzını tam çözemedim. Bu tarz queste başladıktan sonra "abi senin skill yetmiyor yalnız" sık sık yaşanılan bir durum mu, ben mi birşeyi kaçırdım (kameradan kapıyı hackleyeyim dedim de olmadı mesela)

1 saat önce, Aket-Atum dedi ki:

Dediğim gibi ben kaçırdım herhalde bir detayı, oyunun dünyasına aşina olmamakla alakalı da olabilir.

ana görevlerin götürdüğü bölgelerde takıldığın zaman level/skill yetmemesi gibi bir şey olmuyor. zaten map'e baktığında bulunduğun görevin (ana görev olsun olmasın) zorluk seviyesini sana gösterecek. ilk zone'da çoğu olay senin başlangıç seviyene göre yapılmış oluyor.

oyun dünyasına aşina olmak değil de, eğer polisin yakınında silahla koşmazsan veya düşmana saldırayım derken sivile zarar vermezsen polis seni zerre umursamıyor. görevlerde stealth yapmaktan sıkıldım, bambambam düşman öldürüyorum, hiç polis çağrılması gibi bir şey gelmedi başıma.

15 dakika önce, Aket-Atum dedi ki:

Öğrendiğim iyi oldu, yani oyunda illa tek yöntem değil birden fazla çözüm var anladığım kadarıyla. Doğru anlamış mıyım? ?

eğer stealth olarak girmeni istediği bir yer varsa (guardları uyarmadan) o zaman çatıdan bacadan bir yerden girmene imkan tanıyor. ama Deus Ex ya da Deus Ex: HR oynadıysan, o kadar da fazla çeşitlilik sunmuyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...