Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

5 saat önce, Litminov dedi ki:

oyun oynamasan da eğlendiriyo sdf

Witcher 3'ü çok sonra oynadım başlarda nasıldı bilemiyorum ama adamlar su efektlerine emek harcamış. Kayıktayken aard büyüsü kullanınca kayığı itmesi ve su efektleri falan bayağı güzeldi. 

Bu arada çok saçma savunuyorsunuz oyunu abi. GTA, Mafia 3 gibi open world, şehir hayatında geçen bir oyun, RPG de değil. Tabii ki insanlar güzel bir sürüş dinamiği olsaymış, şu da olsa iyi olurmuş vs diyor.

Witcher 3'te de at sürmek keyifli değildi RDR kadar. İlk çıkan videolarda belliydi CP2077'deki sürüş dinamiğinin ne kadar kalas olacağı tabii odaklanmaları gereken o kadar şey var ki oyunda hepsine birden yetişemezlerdi o yüzden çok da beklenti içine girmek mantıksız zaten. umduğunu değil bulduğunu oyna geç işte asdf 

cyberpunk da rpg degil zaten.. kararlarının ağırlığı olmayan rpg mi olur

son paragrafına katılamıyorum malesef, olay sadece beklenti içine girmemiz degil beklentiye sokulmamız.

adamların ilk günden bu güne kadar gösterdikleri ve söyledikleri ile ortaya koydukları arasında uçurum olmasa bazı şeylere göz yumulur keyif alınırdı.

applev0dka tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

oyun motoru disinda AI motoru gibi birsey yok mu ya?

en kasis yeri orasi olsa gerek, yani en basidinden acik dunya oyunda trafigin ortasinda arabayi cektigin zaman, ne action olacagini belirleyen bir ML modeli fln yok mu? acik kaynak fln koysunlar adamlar kullansinlar bari.

EUchsxeWoAA44gc.jpg:large

yapanlar da gencecik cocuklar baksaniza. ozellikle en bastan 2. tip kesin, zikerler AI'i ben eve gidip PES aticam diyen cocuk. ve bunuda en ust sagdan 4. cocuk ile yapiyolar besbelli. gozluklunun yanindakide, en alttaki soldaki gozlukluye pas vermedigi icin... fln filan diye gider bu asdf

kisaca, AI i el yordamiyla yazmislar besbelli, bu saatten sonra hersey duzelirde o kisim patates.

Sosyal ağlarda paylaş

38 dakika önce, applev0dka dedi ki:

cyberpunk da rpg degil zaten.. kararlarının ağırlığı olmayan rpg mi olur

Oyunun başka sebeplerden dolayı RPG standartlarına çok uymadığına katılıyorum da şu argüman hep bana garip geliyor. Storyline questlerinin hep 4-5 farklı sonu var, gidişat dahi değişiyor. NPC etkileşimlerin cevap ve kararlarına göre değişiyor. Hani npc'yle en intimate etkileşimin olan sevişme ihtimalinden tut bir questte senin seçimlerine bağlı ölen veya ölmeyen bir karakter ölmediyse başka questte boy gösterebiliyor. Kararların ağırlığında daha ne beklenti var? Ya da bu oyunda olmayıp da mesela Baldur's Gate'de ya da Skyrim'de olan ne öğe var kararların ağırlığıyla ilgili?

Sosyal ağlarda paylaş

..

Players started to report this glitch earlier this week, and by Saturday it had become clear that any save file over 8MB was corrupted.
Explanations likely have something to do with the game running out of index space allocated for crafted items due to players duplicating, I don't know, a few thousand grenades

Or spending all your time gathering a large amount of trash and using it to craft "hundreds" of grenades, as I saw one player report.

..

pcgamer.com

Sosyal ağlarda paylaş

"bomba sayısı = 1600" yazmak varken her bomba için ayrı ayrı "bomba 1, bomba 2, bomba 3, bomba 4..." diye entry mi girmişler yani? ben mi yanlış düşünüyorum ama programcı ekibi komple mal mı? koca ekip kadar programlama deneyimim yok tabii ki de, şöyle bariz hatalar yapıyorlarsa bu kadar ağır optimizasyon sorunlarının çıkması şaşırtıcı değil. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 14.12.2020 at 00:45, Cokomantis dedi ki:

bu arada v'nin odasında yatağın bi tane mama kabı var (dolu). bi tane de su kabı var, su yok ama hayvanın tüyleri var 3-5 tane (güzel detay). ama 2 sorun var,

1. mama kabının dolu olması saçmalık. hayvanı olsaydı buldu mu gömerdi.

2. hayvan nerde?

Gizli içeriği göster

bi de sanki tüm hayvanların nesli tükendi demişlerdi

diye hatırlıyorum release öncesi oynayanların incelemelerinde.

her halükarda 2/10, çok kötü oyun =(

QdJITAW.png

kedi alınabiliyomuş lan eve hgfdkjsgs

11/10

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, reyou dedi ki:

oyun motoru disinda AI motoru gibi birsey yok mu ya?

en kasis yeri orasi olsa gerek, yani en basidinden acik dunya oyunda trafigin ortasinda arabayi cektigin zaman, ne action olacagini belirleyen bir ML modeli fln yok mu? acik kaynak fln koysunlar adamlar kullansinlar bari.

EUchsxeWoAA44gc.jpg:large

yapanlar da gencecik cocuklar baksaniza. ozellikle en bastan 2. tip kesin, zikerler AI'i ben eve gidip PES aticam diyen cocuk. ve bunuda en ust sagdan 4. cocuk ile yapiyolar besbelli. gozluklunun yanindakide, en alttaki soldaki gozlukluye pas vermedigi icin... fln filan diye gider bu asdf

kisaca, AI i el yordamiyla yazmislar besbelli, bu saatten sonra hersey duzelirde o kisim patates.

ML kullanan oyun bir elin parmakları kadar onlar da deneysel oyunlar. Böyle oyunların çoğu state machine ve decision trees kullanıyor. Böyle düşününce oturup uğraşmamışlar resmen AI kısmına birkaç state yazıp geçmişler.

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, Bone dedi ki:

"bomba sayısı = 1600" yazmak varken her bomba için ayrı ayrı "bomba 1, bomba 2, bomba 3, bomba 4..." diye entry mi girmişler yani? ben mi yanlış düşünüyorum ama programcı ekibi komple mal mı? koca ekip kadar programlama deneyimim yok tabii ki de, şöyle bariz hatalar yapıyorlarsa bu kadar ağır optimizasyon sorunlarının çıkması şaşırtıcı değil. 

Belki online falan düşünülüp yapılmış olabilir dupe tracking için her itemın unique bir id kullanması lazım mantık olarak.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...