Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

Abi yapma Horizon Zero Dawn ları Red Dead Redemption lar adını haatırlamıyorum görsel şölen yaratan  gırla oyun oynadım ben o alette. bu kadar büyük rezillik görmedim. yapılınca yapılıyor. RTX desteğini kapatırsın DLSS olmaz var mıydı sanki o saydıklarımda, işine değer veriyorsan vs. ama öyle birşey yapmamışlar. yarım yurum çıkartılmış oyun. Witcher 3 deki playerbase e duyulan o saygının üzerine yapılan bu yani. gerçekten inanılmaz.

kesinlikle aynı anda çıkartılmak zorunda değildi bence de. GTA vs. gibi 1 sene sonra çıksaydı konsola veya PS5 e çıksaydı direk. Firmanın Repütasyonunda yedi şu rezillik. Ama hiçbiri bahane değil yani. Konsolcuların kaprisi vs ile ilgisi yok. sen öyle yazdın diye yazdım ben de. Vaat edilen ile sunulan bambaşka dolayısı ile direk ayıplı ürün/mal agiriyor en basit tabiriyle. Benim en kibar amiyane tabirimle ise rezillik ?

Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, GokTuRK dedi ki:

Anthem rezilliğinden sonra yaşadığım 2. rezillik bu. 

Anthem'in bir farki var, tum platformlarda rezil bir oyun, cunku oyunun kendisi kotu. Burada oyunun kendisi hic fena degil (gta clone olmasi canimi sikiyor olsa da), sadece yayinlanan platformlardan bir tanesi oyunu adam gibi oynayabiliyor.

PS4 te camur gibi olacagi belli bir donanim canavari oyunu oyle degilmis gibi gostermek genelde ubisoft tan bekleyecegimiz bir pazarlama hilesi. CDPR a yakismadi. muhtemelen sadece next gen release yapilsa, istedigi satis rakamina varma ihtimali yoktu. Ben ps4 oyuncusu olsam ben de su anda cildirirdim. Ama allahtan hurda donanimla pek isim yok. 

Sosyal ağlarda paylaş

7 dakika önce, Fistan dedi ki:

demek istediğim sen sorunu,  “oyunu 500 dolarlık aletle oynamak isteyenler” de görüyorsun. bu açıdan biraz saçma geliyor bu düşünce ?

peki soyle duzelteyim, sorunu artik "Kasim 2013 te cikis gunu bile outdated olan bir donanimda oynatmaya calisan" CDPR da goruyorum. Alan garibanin sucu yok, cok guzel calisir demisler, demolarla kandirmislar, o da almis.

Ama akil var fikir var. ps4 sahibi olsam, 2013 model bir cihazla, istedigi kadar dedicated hardware olsun, 2020 pc versiyonunun yanina yaklasamayacagimi bilirim. Ben preorder falan hayatta yapmazdim. (son konsolum ps3, ondan sonra bir daha almadim. cunku bu konsollarin hep klasik sorunuydu. ozellikle life cycle in sonlarinda)

Hayir hic bir seyden ders almamislar, GTA V in ps3 versiyonunu da mi gormemisler zamaninda?

Namessar tarafından düzenlendi
ekleme
Sosyal ağlarda paylaş

20 dakika önce, Namessar dedi ki:

PS4 te camur gibi olacagi belli bir donanim canavari oyunu oyle degilmis gibi gostermek genelde ubisoft tan bekleyecegimiz bir pazarlama hilesi. CDPR a yakismadi. muhtemelen sadece next gen release yapilsa, istedigi satis rakamina varma ihtimali yoktu. Ben ps4 oyuncusu olsam ben de su anda cildirirdim. Ama allahtan hurda donanimla pek isim yok. 

PS5 5 de de aynı. Çünkü PS5 için geliştirilmedi. Keza XBOX da da ayarlar downgradde edilmiş durumda. Konsol dan kastım sadece PS4 değil. Base PS4 PS4 Pro, PS5 (ki pro ile aynı performansta oyun nedendir bilinmez) Xbox lar da aynı sorun var hep. Ben de PC de var RTX li. oraya alsam sorunu yaşamayacaktım. Ama mesele benim yaşadığım sorunun ötesinde, playerbase olarak firmanın bize taahhüt ettiği şey ile sunduğu şeyin farklı olmasına gösterilen tepki. Bu tepki sonucunda da sony vs ürün sağlayıcılarının tepkisinin sağlanması. Yoksa ps4 de oldu bağane ile gideceğimiz yer yarın PS5 de süper olup PC de rezil olduğunda PC cilerin ağlamasından öteye gitmez. Kabul edilmesi gereken şey : bu bir rezillik ve CDPR dahil hiçbir firmanın böyle bir release varsa oyunu çıkartmaya cesaret edememesi gerektiği.

Oyunun kendisi ile ilgili de birşey söyleyeyim.. Oyunun hikayesi iyi ama onun dışında iyi birşeyi yok. Kalabalıkta ateş et AI sana bakıyor polis yanında adam döv polis seni izliyor ama dağın tepesinde adam vur arkana polis ışınlanıyor, arabanın lastiğine ateş et öyle duruyor, yürürken arkanı dönünce uçan motorlar arabalar görüyorsun NPC ler boş boş bakıyor interact yapabildiğin NPC eşya vendor sayısı 3-5 open world ün işe yaradığı tek birşey yok. Araç kullanan NPC yok araç kullanmak intihar gibi birşey yanında görevde arabayla seni götüren kişi varsa beklemek bile istemiyorsun içine kaptırayım kendimi diyorsun sürekli saçma sapan şeyler dışarı çekiyor seni. Unuttuklarım da vardır. Grafikler çok iyi görsellik mükemmel hikaye bence iyi diyaloglar da kötü sayılmaz bence. Ama en nihayetinde 8 yıllık geliştirmenin bize sunduğu tek şey console release i kenara bile koysak "iyi bir hikaye güzel görseller ve güzel müzikler". Bitti. Pc de de oynasan elindeki bu. üzerine release rezaleti de çıkınca 8 yıldır siz ne yapıyorsunuz pardon diyor insan.  Immersive world falan nerede abi

@Fistan Ürün pazarlıyorlar abi testing i var vs vs. olmuyorsa sadece PS5 e çıkacak diye bence 1,5-2 sene önce diyebilirlerdi o zaman bellidir bence. Bunu dememiş olmak bir seçim şimdi de onun sonucunu yaşıyorlar. Yaşamamak için hiçbir şey yapılmamış çünkü

GokTuRK tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ps4 için kaldırmıyorsa 3 ay geç çıkartır iyice downgrade eder yine performansı sağlarsın. ya da o platforma çıkartmazsın. son kullanıcı umursamaz cihaz eski veya yeni. bu mantıkla wii ye ps3 e fln çıkartsın 5 fps ile. alan mı suçlu olacak. story için oynayanlara özel yüzde 90 downgrade edip mobile bile çıkarılabilir sonuçta teknik olarak. bunu yapsa aa salaklar telefonda çalışır mı bu oyun niye aldınız mı denecek.

kendilerince ps5 için ekstra satın almanıza gerek olmayacak. tek sefer satın alacaksınız gibi düşünüyo olabilirler ama her ps4 sahibi ps5 için almayacak.

Sosyal ağlarda paylaş

bakın oyunları nextgene beleşe upgrade edecez zaten aga olayını yanlış bir anlayışla yaptılar sanki dediğin gibi, her ps4/xb1 sahibi nextgene mi geçecek lan ahahah

bu eskilere tamamen ayrı bir versiyonla çıkartmaları lazımdı ama ona kapasiteleri yetmemiş herhalde, baya apayrı bir oyun yapmaları gerekiyordu

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

25 dakika önce, Silphatos dedi ki:

bu eskilere tamamen ayrı bir versiyonla çıkartmaları lazımdı ama ona kapasiteleri yetmemiş herhalde, baya apayrı bir oyun yapmaları gerekiyordu

Adamlar tek bir oyun olarak bile yetiştiremedi, 1 senesi var oyunun. 2. oyun mu yapacaklardı bir de? ?

Muhtemelen "Cyberpunk 2020" konseptine gönderme olarak daha fazla ertelemeden bu yıl içinde çıkarmaya zorladılar. Keşke daha erken başlasalardı.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, GokTuRK dedi ki:

Oyunun kendisi ile ilgili de birşey söyleyeyim.. Oyunun hikayesi iyi ama onun dışında iyi birşeyi yok. Kalabalıkta ateş et AI sana bakıyor polis yanında adam döv polis seni izliyor ama dağın tepesinde adam vur arkana polis ışınlanıyor, arabanın lastiğine ateş et öyle duruyor, yürürken arkanı dönünce uçan motorlar arabalar görüyorsun NPC ler boş boş bakıyor interact yapabildiğin NPC eşya vendor sayısı 3-5 open world ün işe yaradığı tek birşey yok. Araç kullanan NPC yok araç kullanmak intihar gibi birşey yanında görevde arabayla seni götüren kişi varsa beklemek bile istemiyorsun içine kaptırayım kendimi diyorsun sürekli saçma sapan şeyler dışarı çekiyor seni. Unuttuklarım da vardır. Grafikler çok iyi görsellik mükemmel hikaye bence iyi diyaloglar da kötü sayılmaz bence. Ama en nihayetinde 8 yıllık geliştirmenin bize sunduğu tek şey console release i kenara bile koysak "iyi bir hikaye güzel görseller ve güzel müzikler". Bitti. Pc de de oynasan elindeki bu. üzerine release rezaleti de çıkınca 8 yıldır siz ne yapıyorsunuz pardon diyor insan.  Immersive world falan nerede abi

Yalnız bu söylediklerinin bir kısmı yine kötü optimizasyondan kaynaklı buglar. Mesela ben bir kere bile araçların havada uçtuğunu görmedim. Araçların herbirinde kullanan bir npc var ve araç kullanırken hiç ölmedim, hatta ciddi bir kaza yapmadım, yani intihar diyebileceğim bir durum yok.

Sosyal ağlarda paylaş

19 dakika önce, Komutan dedi ki:

Yalnız bu söylediklerinin bir kısmı yine kötü optimizasyondan kaynaklı buglar. Mesela ben bir kere bile araçların havada uçtuğunu görmedim. Araçların herbirinde kullanan bir npc var ve araç kullanırken hiç ölmedim, hatta ciddi bir kaza yapmadım, yani intihar diyebileceğim bir durum yok.

Muhtemelen öyle olabilir sevgili Burak. PC de denemedim refund ediyorum PS4 de. ilerde belki alıp denerim pek içimde gelmiyor şu anda. bu arada Araç kullanmayan NPC den kastım AI mesela arabaya binip kaçmıyor ya da kovalamıyor, pois arabayla geliyor mesela arabana binip kaçınca car chase yapmıyor gibi. vs anlamında söyledim. yoksa arabaların içinde insan var tabii ki. 

GokTuRK tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bana teknik bi yol gosteriniz, 30 fps filan yag gibi calisan oyun neden inventory ve map acinca acidan kivraniyor olabilir. Mod kullanmiyorum, cp driver yukledim formattan sonra yine. Directx filan mi kurmak gerekiyor neyle ilgisi olabilir? Formattan sonra pc ye kurulmasi gerekenlerden bi sey mi unuttum nedir.

Sosyal ağlarda paylaş

bu arada dün oynarken bi ses bugı oldu, kapı çanları var ya sürekli o ses geliyor nereye gidersem gideyim haareket ederken. herşeyi çıkardım, farklı yerlere fast travelladım, save load vs yaptım yok olmuyor, japon teyzenin mekanda vardı bundan aklıma geldi orda girip çıkıyorum falan sürtünüyuorum paso yine olmadı dedim herhalde bitirene kadar kapı çanlı oynayacaz ? meğerse oyunu tamamen kapa aç yapınca geçiyormuş 1 saatimi side quest gibi yedi 

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, Cokomantis dedi ki:

Sicuch0.png

cdpr'dan bi chad çıkıp "sizin konsolunuz dandikse biz napalım lol" dese de ortam şenlense keşke skjdlfhgs

aynen budur. her oyun önce PS4'e optimize edilip çıkınca, Cyberpunk 2020'e çok içerlemişler.

4 saat önce, Namessar dedi ki:

ayni anda cikmak zorunda degildiler. biz rdr, gta, me gibi konsol oyunlarini 1 sene pc ye ciksin diye beklemistik. onlar da bir sene cyberpunk in konsola cilasini bekleseydi. ama ekonomik sebepler belli ki. ve yine belli ki pc versiyonunun da bugfest olma sebebi de konsolu duzeltecegiz diye ugraslari, ama basaramamalari. oyun korkunc ince cila istiyor. bir cok questte konusmalar skip edebiliyor, spelling hatalari dolu, bazi questlerde mantik baglantisi yok vs.

tahminen sony ve microsoft'un dayatması oldu bu. tüm yük cdpr'e kalınca patladılar. sony de suçu kendinden uzaklaştırmak için de böyle bir reklam kampanyasına gitti.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...