Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

21 dakika önce, sylvanas dedi ki:

Benim windowsum elli senelik kitir kitir ses cikarip calisan eski hdd ye kurulu. Cp'yi ssd ye kurup oynadim ama simdi format atip windowsu da oyunu da ssd ye kurmayi dusunuyorum. Windowsun bu eski hdd de kurulu olmasi herhangi bi sekilde etkiler mi performans takilma bi sorunu? Windowsu ssd ye kurunca oyunun bi yerlerine de yansir mi etkisi.

birşey olmaması lazım ama windowsu taşıyan freeware partition programı vardı, ben eski ssd’den yenisine öyle taşımıştım eskisi saçmalayınca formatla filan uğraşmadan. aomei partition assistant adı.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
  1. Şimdi Windows senin işletim sistemin.
  2. Oyun Windows kütüphanelerine bağlı, DirectX ve daha bir sürü şey.
  3. Oyun bu kütüphanelerden birini çağırdığında kütüphane HDD'de olduğu için geç gelecektir.

Hissedilir fark olur mu bilmiyorum ama olur gibi geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

şunu koyayım da benim düştüğüm hataya düşmeyin. oyunun bunları saklaması harbiden kötü tasarım işte:

Alıntı

Yeah, it seems that some armor mods stack whilst others don't.

The ones are stackable:

•    ⁠Armadillo: increases armor.
•    ⁠Backpacker: increases carrying capacity.
•    ⁠Showtime: bonus damage against high-thread and moderate-threat.enemies (stats don't change on character stats though, so may not work at all).
•    ⁠Zero Drag: increases movement speed (does this actually do anything though?)

The ones that aren't stackable:

•    ⁠Anything granting +crit chance: Only the highest one seems to be applied.
•    ⁠Anything granting +crit dam: Only the highest one seems to be applied.

It doesn't help that the character stats don't update properly when you change mods. You often have to unequip and re-equip the clothing to get stats to update.

ha önemli bir not daha, mesela beyaz armadillo craftlıyorsunuz ama yüksek rarityler de verbiliyor. denemek için 25-30 tane filan yaptım, 3 tane mavi, 10 tane filan da yeşil verdi. beyazları kırınca da amorti ediyor kendilerini.

tech attim 3 yani, yüksek craftingle erke dönergeci olur bu.

crunchla denedim, 15 tanede 4 mavi verdi. bunu fixlemezlerse bayağı kırıkmış.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, sylvanas dedi ki:

open worldde hiç yağmur görmedim 44 saatte çok ilginç. görev dışında yani. görevlerdeki scripted o belli.

ben gördüm de, yağmur efekti o kadar skko ki. yerler ıslanmaya başlayınca anlıyosun yağmur yağıyor diye. normal görmen mümkün değil anasını satim. 

cidden sinirleniyorum şunlar aklıma gelince. cyberpunk evreni diyosun, şahsen benim aklıma ilk gelen şey yağmurlu hava, akşam, mor-kırmızı neonlar, uçan arabalar, aşırı yüksek binalar. sonra haritaya bakıyorum, yağmur ayda yılda bir, o da doğru düzgün görünmüyor, neon falan var allah razı olsun, verticality ise hiç beklediğim gibi değil. Bu mevzu mesela pek konuşulmadı galiba. Yani dün şöyle biraz binaları inceledim, tamam ara ara atmosfere çok uygun lokal bölgeler var ama şehir bütünü itibariyle yeterli değil gibi gelmeye başladı. "oyun vertical olacak" lafına uygun pek bi şey göremedim ben, uzun binalar var da yani 2020 new york'ta da var, Zincirlikuyu leventte de var fdsgh

göstermelik ÇOK YUKARIDAN uçan arabalar geçiyor.  gameplayin içine harmanlanmış bi şey yok denecek kadar az.

SİNİRLENİYORUM SABAH SABAH.

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, sylvanas dedi ki:

Benim windowsum elli senelik kitir kitir ses cikarip calisan eski hdd ye kurulu. Cp'yi ssd ye kurup oynadim ama simdi format atip windowsu da oyunu da ssd ye kurmayi dusunuyorum. Windowsun bu eski hdd de kurulu olmasi herhangi bi sekilde etkiler mi performans takilma bi sorunu? Windowsu ssd ye kurunca oyunun bi yerlerine de yansir mi etkisi.

Bu comboda performansa etki edebilecek tek şey yeterli ramin olmadığı durumlarda Swap/page file dosyası devreye girdiğinde HDD'de olduğundan bi nebze performans kaybı olur onu SSD'ye taşıyabilirsin.

Ayrıca şuan emin olamıyorum oyun cache dosyalarını kendi dizininde mi yoksa %APPDATA% mı tutuyor eğer appdata ise bu da performansa etki eder ki senin os hdd olduğu için cacheler oradan okunup/yazılacaktır. cache dosyalarını mklink ile ssdye taşınabilir test edilmesi lazım bunun.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Xenocide dedi ki:

ben gördüm de, yağmur efekti o kadar skko ki. yerler ıslanmaya başlayınca anlıyosun yağmur yağıyor diye. normal görmen mümkün değil anasını satim. 

cidden sinirleniyorum şunlar aklıma gelince. cyberpunk evreni diyosun, şahsen benim aklıma ilk gelen şey yağmurlu hava, akşam, mor-kırmızı neonlar, uçan arabalar, aşırı yüksek binalar. sonra haritaya bakıyorum, yağmur ayda yılda bir, o da doğru düzgün görünmüyor, neon falan var allah razı olsun, verticality ise hiç beklediğim gibi değil. Bu mevzu mesela pek konuşulmadı galiba. Yani dün şöyle biraz binaları inceledim, tamam ara ara atmosfere çok uygun lokal bölgeler var ama şehir bütünü itibariyle yeterli değil gibi gelmeye başladı. "oyun vertical olacak" lafına uygun pek bi şey göremedim ben, uzun binalar var da yani 2020 new york'ta da var, Zincirlikuyu leventte de var fdsgh

göstermelik ÇOK YUKARIDAN uçan arabalar geçiyor.  gameplayin içine harmanlanmış bi şey yok denecek kadar az.

SİNİRLENİYORUM SABAH SABAH.

yağmur deli gibi yağıyor bende ya. sadece kıyafetler ıslanmıyor onu yapamamışlar. 

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Xenocide dedi ki:

sayeros inanılmaz komiklik yapmışsın yine, aileme de anlattım onlar da güldü

?

yağmur varken yerler, çevre falan güzel oluyo da şöyle havaya bakınca damlaları görmekte aşırı zorlanıyorum ben. rtx mi açık sizde ne ayaksınız lan ultrada oynuyom da ben niye göremiyom -.-

hatta bi kere şöyle oldu, arabadayım, damla düşüyo cama, ama yağmur görmüyorum. bug mı oldu lan falan diye triplendim. yere bakıyorum ıslanacak mı diye, ıslanıyor. arabadan indim havaya bakıyorum, ışıklara falan bakıyorum düşen damlaları görür müyüm diye, yok. ama yer ıslanıyor. TÖBEĞ TÖBEĞ diyip bindim arabaya, arkama bile bakmadan gittim lanet olası yağmur diyip.

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bizde çiğ düşüyo demek. Bitirdim ama surekli gorev aksiyon yapan biri de degilim gozden kacsin. Yarisinda araba kullanip sehirde yurumusumdur yine yagmur gormedim.

Bi de turuncu asit yagmur mu sandstrom mu oyle bir sey yasayanlar da varmis ekran goruntusu gordum.

sylvanas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Melee silahlarda sprint atarken farkli bi atak var hep. Fist build icin keske kosarken ucan tekme olsa. Mirrors edge tarzi bi build yapicaktim charge jump double jump, hizli kosma parkur filan. Neyse baton var belki yumruk yerine oyle denerim. Hack stealth basladim da fasiliteler disinda open world eventlerde herkes 4 5 li grup olarak durdugu icin bi sey yapamiyorum catisma disinda. 

not: whistle gibi bi hack varmış. bi npc ye kendi tarafına çeken ıslık gibi. sanki levelledikçe açılacak gibi ya bu hack stealth. az sabır edim dsab.

sylvanas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...