Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

2 dakika önce, Sam dedi ki:

yazdıklarımı okuyan yok, herkesin kafasında bir hayali sam var, ona karşı yazılıyor belli ki. kim 50/50 olmasını istemiş, bir tane mesajımı bul göster lütfen. ben kendim 100 kere yazdım zaten senin m&b'de yaptığım gibi kullandığımı.

ben öyle dedin demiyorum, ama eğer hem fp hem tp'nin ikisi bi arada çok başarılı olabileceğini iddia ediyosan, ikisinin de 50/50 kullanıldığı oyunlar var piyasada ama dev'ler tembellikten yapmıyorlar manasına geliyor dediğin şey. Sırf koymuş olmak için koyulan oyunları sayıp "BAK YAPILABİLİYO" demek zayıf kalıyor, onu demek istiyorum.

Yani yukarıda da denmiş zaten, "Skyrimde var işte, olabiliyo" demek doğru örnek değil çünkü Skyrim'deki third person, oynanabilir bi TP değil. Çünkü oyun first persona göre dizayn edilmiş. oyunu 1000 kişi oynuyorsa, 999'u first person oynuyor. Kalan 1'i de twitchte "finishing skyrim ONLY IN THIRD PERSON OMG" diye yayın açmak için oynuyordur.

Şu oyuna Skyrim'deki gibi third person desteği gelse, bu bütün tp olsun da tp olsuncular yine fp oynayacak oyunu. Neyin tartışmasını çeviriyosanız artık anlayabilmiş değilim. Hani şey de garip. Şu zamana kadar first person only yapılan hiçbi oyuna böyle bi şey söylenmemişken ısrarla neden bu oyunda böyle bi istek var? 

Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca cidden şu "ikili tartışma yaratmak için sataşma" dediğin şey tamamen yoruma açık, forum kurallarında da böyle bi uygulama yok. Kimseyi savunmuyorum ama objektif baktığımda haklı da olsa haksız da olsa hiçbi kuralı ihlal etmemişken sırf seninle ikili tartışmaya girdi diye yaptırım uygulayamazsın bence.

Zira forumda yaşanan tartışmaların %80'i ikili tartışmalar. Hakarete gitmediği sürece de bi yaptırım olmaz. Belki başlık kilitlenir konudan tamamen saptığı için.

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, Xenocide dedi ki:

ben öyle dedin demiyorum, ama eğer hem fp hem tp'nin ikisi bi arada çok başarılı olabileceğini iddia ediyosan, ikisinin de 50/50 kullanıldığı oyunlar var piyasada ama dev'ler tembellikten yapmıyorlar manasına geliyor dediğin şey. Sırf koymuş olmak için koyulan oyunları sayıp "BAK YAPILABİLİYO" demek zayıf kalıyor, onu demek istiyorum.

Yani yukarıda da denmiş zaten, "Skyrimde var işte, olabiliyo" demek doğru örnek değil çünkü Skyrim'deki third person, oynanabilir bi TP değil. Çünkü oyun first persona göre dizayn edilmiş. oyunu 1000 kişi oynuyorsa, 999'u first person oynuyor. Kalan 1'i de twitchte "finishing skyrim ONLY IN THIRD PERSON OMG" diye yayın açmak için oynuyordur.

Şu oyuna Skyrim'deki gibi third person desteği gelse, bu bütün tp olsun da tp olsuncular yine fp oynayacak oyunu. Neyin tartışmasını çeviriyosanız artık anlayabilmiş değilim. Hani şey de garip. Şu zamana kadar first person only yapılan hiçbi oyuna böyle bi şey söylenmemişken ısrarla neden bu oyunda böyle bi istek var? 

şimdi bu "çok başarılı" kısmı neye göre, kime göre? "skyrim'deki tp oynanamaz" iddian tamamen subjektif, yüzlerce saat oynadım ben öyle. bütün melee'yi tp oynadım. ok atmak dışında fp oynamadım hatta. gene 1000'den 999'u öyle oynuyor iddian da gene öyle. anket filan mı yaptın?

neyse bu fp/tp meselesini oyunun ilk görüntüleri çıktığında da tartışmıştık zaten aynı kısır döngüye girildi hemen. yeni bir argüman yok kimsede ben dahil.

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
  • tarihinde GERGE tarafından bu konu kilidi kaldırıldı
58 dakika önce, Xenocide dedi ki:

ayrıca cidden şu "ikili tartışma yaratmak için sataşma" dediğin şey tamamen yoruma açık, forum kurallarında da böyle bi uygulama yok. Kimseyi savunmuyorum ama objektif baktığımda haklı da olsa haksız da olsa hiçbi kuralı ihlal etmemişken sırf seninle ikili tartışmaya girdi diye yaptırım uygulayamazsın bence.

Zira forumda yaşanan tartışmaların %80'i ikili tartışmalar. Hakarete gitmediği sürece de bi yaptırım olmaz. Belki başlık kilitlenir konudan tamamen saptığı için.

su direk, sam tehdit eden sensin, uzatan sensin, altta kalmayan hep hakliyimci sensin, cok uzundur bu boyle. neydin ne oldun, zevkle okurdum simdilerde gene mi sam diyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

external olmayan hdd'de bile çok üzer bu oyun, çalışmayı reddetmez herhalde ama dayanılır olacağını sanmam ben de. sonuçta araba filan sürerken devamlı etrafı yükleyecek, fast travel varsa gene çok uzun sürer.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

FPS vs TPS konusu biraz kişisel zevk ama biraz da mekanik işi. Kişisel olarak ben RPG oyunlarında her zaman TPS tercih ederim. Bunun pek çok sebebi var:
- RPG'de atmosfer ve dünya önemli. TPS sana çok daha fazla dünya ile etkileşim ve görsellik sunuyor ve seni daha iyi o dünyaya çekiyor.
- Savaşlarda aksiyon ve aiming değil skill vb kullanıldığı için stratejik olarak combat sisteminde kat kat daha iyi
- 30 senedir oyun oynarım neredeyse, bugüne kadar melee weapon savaşını düzgün becerebilen tek oyuna rastlamadım. En çok yaklaşanı Kingdom Come: Deliverance'tı. Ama onda da mouse ile melee combat tam olmuyordu. Öte yandan mouse melee oyun için iyi bir sistem değil zaten, controller lazım bence.
- RPG'de aldığın customizationlar, karakter skill'leri ve dış görünüş önem kazanıyor, karakterini o şekilde bi görmek ayrı bir keyif.

Öte yandan Deus Ex, System Shock, Bioshock gibi çok çok iyi FPS örnekleri de var su gibi akan, tabii onlar biraz daha aksiyona yönelik oyunlar. Cyberpunk'ta combat sistemi dengesi aksiyon vs strateji arasında nasıl olacak bilmiyorum. FPS olunca daha Deus Ex'vari aksiyona yönelik diye tahmin etmiştim, ama en son yapımcılar "öyle fast aiming önemli falan diye düşünmeyin, sonuçta skillinize bakıyor" deyince bi kafalar karıştı.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...