Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

nightcity.love/en/

Whether it’s your first time in Night City or you’ve lived here since the Kress administration, this site has you covered. Get out and explore with our curated selection of the city’s top highlights. Impress your friends with nuggets of trivia from our historical overviews of the city and its districts. Navigate NCART like a pro with our TL;DR overview. Hit only the hip parts of Heywood and dodge the gangs with safety tips straight from the NCPD. Whatever your Night City dream is, with this site to guide you, it’s sure to come true.

https://www.nightcity.love/en/

?

Sosyal ağlarda paylaş

40 dakika önce, progamer dedi ki:

https://clips.twitch.tv/SoftDifferentPorcupinePanicVis

cyberpunk ın main story witcher 3 ten kısaymış. Sebebi de insanların witcher 3 çok uzsun diye şikayet etmesi ve bitiren sayısının az olmasıymış.

Öfff direkt yeni nesil kisa attention spanli lol, dota pleblerinin etkisi şu. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 18.09.2020 at 20:33, progamer dedi ki:

https://clips.twitch.tv/SoftDifferentPorcupinePanicVis

cyberpunk ın main story witcher 3 ten kısaymış. Sebebi de insanların witcher 3 çok uzsun diye şikayet etmesi ve bitiren sayısının az olmasıymış.

On 18.09.2020 at 21:14, neutrino dedi ki:

Öfff direkt yeni nesil kisa attention spanli lol, dota pleblerinin etkisi şu. 

ahhh! di mi ya... di mi...

oysa eskiden hep 1500 saat süren oyunlar oynardık... şimdiki yeni nesil çok kısa attention süresine sahip azizim... hep dota yüzünden bu. ah ah...

65hI71vG_o.png

bikral4b_o.png

29LlJiGJ_o.png

m6EMyEnn_o.png

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Lel dota oynayan köylüler dökülmüş. Bi de platform oyunu uzunluğu ile rpg kiyaslamak nasil bir aklin urunu anlamak zor. 200 saatlik baldurs gate2, 50-60ar saatlik nwn, fallout2 falan görmezden gelinip mario secmis adam. 
Benim demek istediğim eskisi gibi uzun oyunlara, uzun diyaloglara, wot’lara ayiracak vakti yok yeni neslin. Kisa, cabuk, hemen olsun isteniyor her sey. Twiti, tiktoku, vine’i bunun sonucu hep. Beyindeki ödül mekanizmasını 20sn’de bir tetikleyen uyaranlar varken, insanlar buna alistirilmisken 30 saat boyunca bi hikayenin kurgulanmasini bekleyenler bizim gibi dinozorlar oluyor anca. Talep neredeyse arzin da oraya gitmesi kacinilmaz. Belki de cok begenecegimiz bir suru side quest daha başlamadan bitti cyberpunkta. Adam gelmis mario diyor... 

Sosyal ağlarda paylaş

Tiktok tivit 21. yy nereye gidiyor!!11 argümanların genel olarak kabul ama şu oyun özelinde biraz bağlam dışı kalıyor, daha çok quality over quantitye yoğunlaşacağız diyip çerçöp questleri azaltmaya yönelik bi hamle bu. Yani en azından iddaları o şekilde.

W3 özelinde bakarsak evet gerek main gerekse sidequestlerde böyle BAYA iyi hikayeler falan vardı, soru işaretlerine koşup hiç beklemediğin kadar sağlam yazılmış sidequestlerin içine dalabiliyordun random olarak. Ama bolca fedex ve kendini tekrar eden sherlock questleri de vardı. Yani kaç defa witcher sense açıp kan izlerini ormanın derinliklerine doğru takip edip orijinal bi atmosfer yaratabilirsin ki? Ha bunlar witcherı kötü bi oyun mu yaptı hayır, mainquest ve writing zaten top tier başından sonuna kadar. Ama tercih şansımız varsa aynı kaliteyi vermeyen fazlalıkları tırpanlayalım derim ben.

Bone alakasız örnekler vermiş logical fallacy kasmış onu geç zaten de, oyun kısa olacak tivitır attention spane yönelik yapıyoruz demiyorlar, W3 kadar uzun olmayacak diyorlar sadece.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

yok öyle oluyor da, ordan sonrası çok aceleye geliyordu. avalach'ın şerefsizliği filan burdan sonra ortaya çıkıyordu diye hatırlıyorum da ondan öyle dedim. önce de olabilir.

plot olarak kötü değil de, act'lere böldüğün zaman

1: skellige'ya kadar anakarada geçen kısım

2: skellige, ciri'yi bulana kadar

3: ciri'yi bulduktan sonra oyun bitene kadar

gibi bir şey çıkıyor. bunlarda harcanan süre çok orantısız. yarısından çoğu ilk bölüm, kalanın yarısından çoğu ikinci bölüm, son yüzde 10 civarı bi kısım da son bölüm. aceleye geldi dediğim bu yani. yoksa "aman content yok hemen bitti sonu" değil =D

bi de en son o nerden çıktığı belli olmayan ("kitapta var =PPP") white frost falan sokuşturmuşlar filan...

yoksa ben hepinizden fazla seviyorum viçeri, periyodik olarak övüyorum, sarhoş olunca arkadaşlarıma killinggg monstarrrsss trailer'ını izletiyorum filan, yanlış anlamayın sdf

Sosyal ağlarda paylaş

On 22.09.2020 at 09:28, neutrino dedi ki:

Lel dota oynayan köylüler dökülmüş. Bi de platform oyunu uzunluğu ile rpg kiyaslamak nasil bir aklin urunu anlamak zor. 200 saatlik baldurs gate2, 50-60ar saatlik nwn, fallout2 falan görmezden gelinip mario secmis adam.

of nasıl argümanlar bunlar, öldüm bittim. Dota oynamıyorum ama hala Dota üstünden vurmaya çalışıyorsun ?

orada Torment vermişim, Zelda vermişim, "platform oyunu uzunluğu ile rpg kıyaslanıyor!!1!1!" demişsin. 

yav senin iddianın tam tersine zaman geçtikçe oyunlar uzuyor işte, zamane nesliyle, Dota oynayanlarla felan alakası yok, istersen Fallout 1, Fallout 2, Ultima VII: The Black Gate ile felan kıyasla...

Witcher 3, Witcher 1 ve 2'ye göre bile fazla uzun olmuşken, her oyuncunun Main+Extras için 100 saat gömme zorunluluğu yok. bir yerden sonra iş tekrara biniyor.

Bloodlines, KOTOR 2, Torment kalitesinde ve uzunluğunda olsun yeter. sırf Steam saati kasanlar için 500 saat oyun süresi çıksın diye saçma sapan uzatmalarını istemem.

Sosyal ağlarda paylaş

On 22.09.2020 at 09:55, axedice dedi ki:

Bone alakasız örnekler vermiş logical fallacy kasmış onu geç zaten de, oyun kısa olacak tivitır attention spane yönelik yapıyoruz demiyorlar, W3 kadar uzun olmayacak diyorlar sadece.

adamın iddiası "yeni neslin kısa attention span'ı yüzünden oyunların süresinin gittikçe daha kısalıyor olması" iken, Torment örneği vermeme "Alakasız örnek + logical fallacy" demen alkışkalanacak bir davranış.

onun Dota argümanı çok alakalı bir örnek olmuş zaten, doğru...

LoL örneği verseydim seni ve neutrino'yu tatmin ederdi sanırım.

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
  • tarihinde GERGE tarafından bu konu kilidi kaldırıldı
  • Yeni Oluştur...