Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

6 saat önce, Norak dedi ki:

oyunun kutusunu yapan elemani temizlikbulasik departmanina aldirip yerine Keanu kapak yapsinlar +1 milyon extra satar oyun.

ahah direkt bu, canvik 2077 yazsalar hatta kapış kapış. zayıf bence de kutu. figürü de tutmadım pek.

her debirde keanu resmini güncellemeleri çok iyi olmuş bu arada lol.

30$ olmamasını beğenmedik.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, arcane dedi ki:

yazilimi fiziksel urunle, servis sektoruyle kiyaslamani bir yere birakalim, steam acmisligin mi yok acaba? regional pricing hala devrede. epic store geldi o da halden anlayan fiyat veriyor. sanki her oyun, fakir indielerden baslayarak fiyati 3'e katlamis da AAA'lere mi sira gelmis? 

Cok farketmiyor, ekonomi de temel olan arbitrage sonucta. Ha gerci yazilimda bu IP yoluyla filan engelleniyordur.

Ha istedigi fiyattan satar ben sadece bir malin X dolar bazindaki degerinin az cok sabit olmasini garipsemiyorum dedim. Sanki adamlar ozel olarak TR'ye yuksek fiyat bicmis gibi geldi yazilanlardan. 6 lira olan kurda 40 kusur dolara gelen oyun daha ne kadar ucuza olmasi gerekiyor bilemedim. Amerika'da muhtelemen 60 dolar olur bu oyun, 40 desek kaba hesap, 33% indirimli iste ?

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

16 dakika önce, Sotto dedi ki:

Cok farketmiyor, ekonomi de temel olan arbitrage sonucta. Ha gerci yazilimda bu IP yoluyla filan engelleniyordur.

Ha istedigi fiyattan satar ben sadece bir malin X dolar bazindaki degerinin az cok sabit olmasini garipsemiyorum dedim. Sanki adamlar ozel olarak TR'ye yuksek fiyat bicmis gibi geldi yazilanlardan. 6 lira olan kurda 40 kusur dolara gelen oyun daha ne kadar ucuza olmasi gerekiyor bilemedim. Amerika'da muhtelemen 60 dolar olur bu oyun, 40 desek kaba hesap, 33% indirimli iste ?

https://steamdb.info/app/292030/

Witcher 3 60TL/10$, base price 40$ olmasına rağmen. Bu kadar indirimli olsa iyi olurdu mesela : p

Edit: Kıyaslama açısından bu da Cyberpunk

https://steamdb.info/app/1091500/

Normalde bizi Arjantin/Rusya/Çin tiere filan koyuyorlar ama bu sefer ayırmışlar, %28'de kalmışız. Kötü olmuş.

ShadowFury tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

keanu hype'ini direktore sunan kesin turktur asdf

ben olsam buna benzer, kotu adam karakterlerini yerelde cok ama globalde az bilinen karakterler yaparim

modelle oraya nuri alco yu, coskun u turkiye de satis rekorlari kirsin, be biliyim ayni sekilde brezilyanin, meksikanin local only kotulerini koy. hem 3-5 bin dolar verip adamlardan haklarini satin alirsin, hemde nokta atisi hype yaparsin asdljkf

Sosyal ağlarda paylaş

Witcher 3 - 60TL - $10 su anki fiyati ama 4 yillik oyun icin degil mi. Mesela $40 da fazla geldi bana USD fiyat bazinda su an icin. Ama yine iyiymis bak haklisiniz.

Ama isin ekonomisine girersek bu tarz cut cok da mantikli degil, purchase power parity acisindan bakarsan eger Amerikali'nin $40'i, bizim 60TL'den cok daha pahaliya geliyor diye dusunuyorum kaba hesapla. (Olaya baska bir one-off entertainment gideri bazinda bakacaksak Avengers bileti 30TL filandi sanirim - Amerikada $20 dolardan azdir). Haliyle Amerikaliya eger yapabilirse arbitrage opportunity sunuyorsun.

Big Mac Index gibi birsey oldu burada:) Big Mac'te bunu yapamazsin cunku hamburgeri TR'de satin alip Amerikada satmak gibi bir durum yok ama yazilimda bu cok daha rahat. O yuzden dedim yukarida arbitrage anlaminda. Ha IP ile kredi karti ile filan cozuluyordur bu durum dusunmuslerdir elbet.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

regional pricing'in manasi kuru sabitlemek ki paran tuvalet kagidina yaklastiginda hala oyun alabil. bugunku kurdan hesaplamak inkara yaklasan bir rasyonalizasyon. aquila'nin dedigi gibi cyberpunk ciktigi zaman 30 dolara denk gelebilir. devam oyunu 10 dolara denk gelebilir mesela, kim bilir... adam bunu ongormus ve dukkaninda opsiyonel olarak boyle bir uygulama baslatmis. 

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
  • tarihinde GERGE tarafından bu konu kilidi kaldırıldı
  • Yeni Oluştur...