Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

bu çıkmamış oyunu niye ölümüne savunan bir kitle var? gına geldi lan, adam tartışmayı başlattırmıyor bile, rastgele arkadaş ortamında bile dünyanın en iyi oyunu ilan edilip en ufak bir eleştiri yaptırtmıyorlar. çıkmasına kaç sene var bilmiyorum da hiçbir oynama hevesim kalmadı şimdiden. çıkmamış oyunların fan kitlesi olması yasaklansın pls
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

bu çıkmamış oyunu niye ölümüne savunan bir kitle var? gına geldi lan, adam tartışmayı başlattırmıyor bile, rastgele arkadaş ortamında bile dünyanın en iyi oyunu ilan edilip en ufak bir eleştiri yaptırtmıyorlar. çıkmasına kaç sene var bilmiyorum da hiçbir oynama hevesim kalmadı şimdiden. çıkmamış oyunların fan kitlesi olması yasaklansın pls

arkadasi banlar misiniz cyberpunki kotuluyor
Sosyal ağlarda paylaş

artariel hype çok güzel gelsene

he bu arada önce 1 yıl falan release date vermeyecekler. sonra "önümüzdeki sene q1/2/3/4" diye 3 aylık bi aralık söylicekler. sonra ondan bi önceki çeyrekte "gecikicek galiba ya. bakalım, hayırlısı" diyecekler. o tarihten 5 ay sonrasına bi release date, gün ay tam tarih. sonra o tarihten 2 - 2.5 ay sonra da çıkacak. kabullenin bunları :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
ya bunun soundtrack'i kimler yapıyor kim derliyor falan araştırmadım ama (zaten konu müzik değil) wiçar3'ün müziklerini (ver percival'ın başka işlerini) dinlerken fark ettim de, w3'ün lore'u müziği myth'leri falan direk adamların kendi torpağından kültüründen tarihinden dokusundan gelme. atmosferin maksimuma köklenmesinin en önemli sebepleri yazarın ve cdpr'ın kendi mitolojilerini oyuna vurdurmaları.

elin zoom'layan gözlü, metal kollu, çipli beyinli siberpunk dünyasını öyle yaşatabilecekler mi acaba.

he preorder açılsa season pass'lı alevli versiyona falan atarım parayı düşünmeden de,

https://www.youtube.com/watch?v=IJA2y3IyQbU

https://www.youtube.com/watch?v=4IHzs5vKxXw
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Sidequests are great opportunities for us to tell stories of our cyberpunk world.
After all, despite not being a part of the main questline,
they are still connected to the world
and can elaborate on certain parts of it, like the characters

So it’s all interwoven.
And yes,
that also means that our sidequests could affect the main story.

CD Projekt RED level designer Miles Tost
Sosyal ağlarda paylaş

yan quest diye bir saçmalık nereden başladı anlamış değilim zaten.

şöyle bir beklenti oluyor artık. oyun 12-13 saatte bitmesin en az 30-35 gömelim ama öyle epic bir hikaye / görev akışı olsun ki hiç tekrara binmeden ağzımız açık bir deneyim yaşayalım.

şimdi bunu god of war bir nebze yaptı mesela. harika bir sanat yönetmenliği, müthiş akıcı oynanış ve eşsiz bir yolculuk hikayesi, veya yeni çıkan RDRII; 100 civarı ana hikaye görevi, çok farklı çizgide olabilen eğlenceli görevler de var. her an bir sonraki adım ne olacak dedirtiyor e peki bedeli ne? milyon dolarlık yatırımlar, en az 3-4 senelik aktif geliştirme süreci. oyun tutmazsa stüdyo gg. belini doğrultması imkansız gibi birşey. o yüzden çok t.şaklı bu alanda deneyimi hariç kimse böyle toplara girmiyor.

yapımcılar da ne yapıyor; normalde 10-15 saatte bitecek ana hikaye görevinin yanına git benim keçimi getir, kocamı kurtadam yedi bul kes, askerler kızımı dağa kaçırdı gibi 'yan görevler' ile havuç misali bizi koşturuyor. bir sonraki ana görev için level 12 istiyor sen level 7'sin daha. e ne olacak? git yan görev grindla... en canlı örneği AC'nin evrilmiş yeni hali işte. haritada soru işareti kalmasın derseniz 100 saati net gömdürüyor size. bu süreler abuk süreler bence.

onun yerine 30-40 saat arası ana görevi/yan görevi herşeyi ile bana bir paket versin kafi. şu oynama süresi olayından patlıyor bu boklar da birazda. her oyun açık dünya, hepsi 100+ saat istiyor. mmo gibi oyun oynanıyor adeta. haftada 9-10 saat oyuna vakit ayıran adam bu tip 3 oyun falan seçse yılı doldurur zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

bu oyun 30 saatte biterse çok pis bombalarım. beklemesi 10 yıl, bitirmesi 3 gün. gameplay zevkliyse uzayabildiği kadar uzasın. zevksizse zaten yüklemeye gerek yok. bitecek de hevesim kursağımda kalacak diye oynamaya korkuyorum bazı güzel oyunları.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayvan gibi iyi olacaktır ya eminim ben bundan.

Ama harcanan emek ve risk büyük işte. Witcher da böyleydi. Ana hikaye dışında olan diğer görevler müthiş bir tad bırakıyordu. Baron quest serisi misali. Başlı başına mini bir öykü yani.

Cyberpunk da bu tadı verir ama adamlar 5 yılda bir oyun çıkarıyor işte. Böyle firmalar çok az ve yenilerinin eklenmesi de mucize mevcut kitle ve pazara bakınca.

Dünyanın küfrünü yese de diablo immortal deli gibi ciro yapacak çıktığında gibi. Minimum emek maksimum $$
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

bu oyun 30 saatte biterse çok pis bombalarım. beklemesi 10 yıl, bitirmesi 3 gün. gameplay zevkliyse uzayabildiği kadar uzasın. zevksizse zaten yüklemeye gerek yok. bitecek de hevesim kursağımda kalacak diye oynamaya korkuyorum bazı güzel oyunları.

şu oyunun 30 saatte bitme imkanı olabilir mi abi? hani bu akdar saçma bir düşünceyi üşenmeyip neden yazarsın ki? lineer bir konsol oyunu olmadığını biliyorsun değil mi bunun?

yani rpglere uzak falan biri olsan neyse de 200 saat falan oynanan oyundan daha büyük world yaptık diyen adamların oyununa 30 saatte biterse bombalarım demek ne alaka lol.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

Sam said:

şu oyunun 30 saatte bitme imkanı olabilir mi abi? hani bu akdar saçma bir düşünceyi üşenmeyip neden yazarsın ki? lineer bir konsol oyunu olmadığını biliyorsun değil mi bunun?

yani rpglere uzak falan biri olsan neyse de 200 saat falan oynanan oyundan daha büyük world yaptık diyen adamların oyununa 30 saatte biterse bombalarım demek ne alaka lol.

First person olduğu için oynamayacak olduğu oyun bir de bu
Sosyal ağlarda paylaş

quixef sen çık dışarı.
Black-ice said:

pattisliböreğe yönelik yazdım onu, 30 saat yeter, sidequest oyalamasın filan yazmış. mesajını okursan anlarsın kastettiğimi.
Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
  • tarihinde GERGE tarafından bu konu kilidi kaldırıldı
  • Yeni Oluştur...