Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

CDPR'yi tanımamışsınız abi siz. Adamların mottosu "we leave greed to others".

Oyun içi eşya vb satın alımlarına paralı unlocklara karşıyız diye açık açık açıklamalar yapan, oyunlarını makul fiyattan satan, DRM bile koymayan, hikayenin yarısında oyunu kesip sonra devamı için exp packe para gömdürmek zorunda bırakmayan (Mass Effect 3'ü tekrar analım), ayrı exp packler çıkartıp onları da resmen oyun dünyası büyüklüğünde ve detayında çalışarak ince ince işleyerek çıkartan bir firma bunlar. 3 kuruşun hesabını yapacak firma değil CDPR.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ben gayet iyi tanıyorum. Aslında satarlar degil satsınlar demeliydim. Önce bir cikarsinlar nasıl olsa biz PC de oynıcaz bizi etkilemez grafik değişimler. Satsınlar şöyle 15-20 milyon PC+PS4+XBOX toplamda. Sonra da ps5 ve yeni xbox cikinca onlara da remaster edilmiş halini satsınlar, bize pc ye patch olarak bedava eklerler nasıl olsa. Bu firma artık hakettiği parayı kazansın ki sonraki oyun beklentilerimizi bile aşsın.
Sosyal ağlarda paylaş

2022 falan şu oyun için çok geç yani.. Bokunu çıkarmasınlar. 2020 yeterli işte 2 sene daha.. Xbox One X'de oynanır bu oyun ama playstation'dan yeni bir hamle gelmesse veya 2020'de ps5 ile beraber çıkarsada öttürebilir. Bakalım neler olucak.. Ama 2022 falan adama sktir git derler kim beklicek 4 sene daha bu oyunu.. terminatör mü lan bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Dev Kit'ler dolanıyor deniyor zaten. O yüzden bu sene yeni konsol söylentileri ayyuka çıktı ve Sony o yüzden "heyecanlanmayın, 2021'den önce yok" dedi.

Microsoft piyasayı tazelemek/reset'lemek isteyecektir. O yüzden şimdi çıkıp "bakın yapıyoruz" diyorlar. Seneye duyurup 2020'de çıkarabilirler. Hatta hiç belli olmaz 2019 aralığa bile çekebilirler (zor olsa bile). Sony'nin planlarını değiştirir bu.

https://www.youtube.com/watch?v=5ixSVQwLaZw
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız müziği oyuna göre uydurmuş olmalarını takdir ettim, direkt bombastik hollywood orkestra basmamışlar. değişmez umarım sonradan, xcom büyük hayalkırıklığı olmuştu öyle deus ex bestecisini alınca. böyle synth/tekno devam etsinler bütün soundtrack.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

yalnız müziği oyuna göre uydurmuş olmalarını takdir ettim, direkt bombastik hollywood orkestra basmamışlar. değişmez umarım sonradan, xcom büyük hayalkırıklığı olmuştu öyle deus ex bestecisini alınca. böyle synth/tekno devam etsinler bütün soundtrack.

Ilk trailerdaki muzik iyiydi

Hatta koyalim suraya merak eden olur

Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdiden KK numarasını nerden giriyoruz. Yeminlen çook kötü bile olsa CDR mottosu için atarım ekrana. Az kaldı böyle firmalar.

Kaldı ki oyun gayet muhteşem görünüyo. Şu NOIR eleştiri kısmına katılıyorum, ben de biraz Blade Runner tarzı isterdim ama ama 2019 yılında öngörülen gelecek Blade Runner'a göre biraz daha "Cyberpunk" kalıyo. Onun için bana gayet makul görünüyo. Lütfen gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Cyberpunk DM'liği yapmış bi eleman breakdown vidyosu yapmış, genel olarak aslına baya sadık diyor

Bide codexte linklemişler taaa 2013te yaptıkları açıklamalar falan da DeusEx / Blade Runner vibeından çok renkli ve punk bi dünya olacağı yönünde

aynen böyle. Cyberpunk 2020 ve benzeri kural kitaplarını okurken gördüğümüz ve hayallerimizi süsleyen tasarımları direk oyuna yansıtmışlar.

insanların "ama Blade Runner olmamış bu" diye şikayet etmesi enteresan. Cyberpunk RPG'sini duymayan insanlar noir olmamış diye üzülmüş.

https://i.pinimg.com/originals/66/e8/1a/66e81ae049dd77986dba4cdbe24d79ec.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Ölçek olarak HR'dan çok daha büyük olacak, sonuçta HR mission based ve lineer bi oyundu, çok basık hissettirmesin diye hublara side questler de koymuşlardı sadece. Hikayesi ve anlatımı çok iyiydi tabi o ayrı, ama lineer olması ciddi avantaj sağlıyordu burda. 2077 tam open world olacak.

Önemli bi farkı da Pondsmith in dediği gibi deus exlerde Cyber kısmı var ama punklık pek yok, JC Denton olsun Adam Jensen olsun ana karakterler hep corporate kökenli. Cyberpunkta sokak ve punk boyutu daha ön planda olacakmış.
Sosyal ağlarda paylaş

noir settingden ziyade tur. bazi tropelari abanan ama boyle hakikaten imanina kadar abanan ehueh, hikaye ve karakter tipleri uzerinden isleyen bir olgu. siyah beyaz televizyon esliginde amerikan arabasiyla da yaparsin, gunumuzde de yaparsin, blade runner misali bina boyu panelle, ucan arabalarla da yaparsin.

kim blade runner olmamis demis bilmiyorum ama orada soylenilmek istenilen sey herhalde deus ex kafasi bir sanat dilinden uzak olmasi. dedigin gibi dogali bu aslinda. rulebook kapaklarindaki cumbusu direkt yansitmislar. blade runner ile heavy metal'in cocugu olmus gibi olmasi lazim. sanirim ilk trailer obur settinglerden siyrilamadigi icin biraz goz boyadi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...