Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jack Reacher (2012)

progamer

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...

ikinci sezonu ben de çok beğendim, final çok iyiydi. yargı dağıtmaya devam etsin böyle.

şimdi baktım da yazar anti grrm imiş resmen adam 25 yıldır her yıl yeni kitap çıkarmış bu seriye. yüzyılın ortasında dek malzeme bitmez diziye.

Sam tarafından düzenlendi
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

İlk sezon hem çok güzel bir konu, hem taş gibi senaryo işlenişi hem de tam dozunda abartılı aksiyon vardı, çok güzeldi.

İkinci sezon yine çok güzel konu seçmişler, aksiyon bence daha bile iyi hale gelmiş, ama senaryo işlenişinde çok fazla hata ve plot hole olduğu için o negatif göze battı. Yine de şu ortamda gayet güzel.

Üçüncü sezonu bekliyoruz bakalım.

Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 20.01.2024 06:20 tarihinde dedi ki:

ikinci sezonu ben de çok beğendim, final çok iyiydi. yargı dağıtmaya devam etsin böyle.

şimdi baktım da yazar anti grrm imiş resmen adam 25 yıldır her yıl yeni kitap çıkarmış bu seriye. yüzyılın ortasında dek malzeme bitmez diziye.

ben de ikinci sezonu beğendim. bol bol kitap olması da avantajmış. senaristler bi yerde tıkanıp çok kötü devam ettirebiliyor para için ama şimdi en azından 30 kitabın 10 tanesi iyi ise dert etmeden 10 sezon gider.  yolda dinlemek için arayıştaydım audible dan yapıştırdım ilk 3 kitabı. sararsa devamını da alırım. 28 tane çıkmış 29 da ön siparişte.

Sosyal ağlarda paylaş

Acikcasi ben de ikinci sezonu hic begenmedim. Cok guzel baslayip cok vasat devam etti. Dizi nasilsa tuttu vs diye koyverin gitsin mi dediler bilmiyorum yazar ekibi resmen izleyicinin zekasiyla dalga gecti gibi geldi bana bi noktadan sonra. 

Hani sozum ona bunlar elit bi takim, sapmaz bi moral pusulalari var ve yetenek+tecrubeyle olduklari yerdeler. Bi noktadan sonra bu cizdikleri portreyle cok alakasiz davrandilar diye dusunuyorum. Biri redditte yazmis, burda ne investigation vardi ne de herhangi biseyi special di diye. aynen o hesap. 

mantik salterini kapatip izleyince eglendirdi, ama birinci sezondan sonra daha iyisini beklemistim dogrusu. 

Elde o kadar kitaplar vs varken hala daha nasi bu senaryo ve plot hatalari yapiyor o kismi anlamiyorum ben. Hani materyal olmasa dersin ki bu kadar malzeme vardi kisitli zamanda o kadar uydurdular. Oyle bi durum da yok dogrusu.

Spoiler

su A.M. bastan sona episode filler gibi davranmaktan ote bi seye hizmet etmedi, bari onu duzgun baglasalardi. 

final de bu yuzden yavan kaldi bi noktada vin diesel e baglayip family goygoyuna basladilar yarisi cozum kliplerine gitti. 

Sosyal ağlarda paylaş

Beynimi kapatamadim yapilan aptalliklara, bos beles aksiyon olsun diye uydurulmus sahnelere, tir ile roket gondermekten karsindaki adami oldurmemeye, helikopter sahnesindeki tek el ile anasinin orekesine kadar o kadar aptalca sey vardi ki birinci sezonun ekmegini yediler, insallah ucuncu sezonda tek silah gider.. ha biraz fazla steroid basmis azaltsin ayi gibi dayi.

Sosyal ağlarda paylaş

mesele yapip yapmamasi degil karsisindaki kisilerin zero iq davranmasi. her an bu sekildeydi ikinci sezon. bizimkinin bir sey yapmasina hic gerek yoktu aslinda nerdeyse. elleri arkada bagli sandalyede kafa ata ata eski polislerden kurulu 10 kisiyi bertaraf etti hepsinde silah var, sik aq ayagina bacagina. ama yok...

neyse ya benim beklentim baskaymis demek ki.

Sosyal ağlarda paylaş

Abi bu kitaplar zamanının SAS romanları gibi kitaplar. Yazan adam da zaten ekonomik getirileri hariç hiç bir motivasyonum yok gibi laflar etmiş. Tamamen eğlence, millet tren garlarında falan alıp yolculukta okuyormuş. 

Eğlendirdi mi, zaman geçirtti mi ona bakacaksınız. Mırın kırın edecek olan MUBİ'ye gitsin.

Alıntı

Grant's prose has been described as "hardboiled" and "commercial" in style. A 2012 interview suggested that many aspects of the Jack Reacher novels were deliberately aimed at maintaining the books' profitability, rather than for literary reasons. For instance, making Jack Reacher have one parent who was French was suggested as being partly because the presence of only American members of Reacher's family would limit the series's appeal in France. The same interview stated that Grant "didn't apologise about the commercial nature" of his fiction.

Aket-Atum tarafından düzenlendi
  • Nasi yani? 1
Sosyal ağlarda paylaş

Denedim abi, şansıma üye olduğum hafta aşırı bayık bir seçki sunuyordu. Çekya Sinema Televizyon öğrencilerinin duyarlı ve sorunlara eğilen bitirme tezi kıvamında şeyler ilgimi çekmedi, bir haftam dolmadan iptal ettim. Büyük bir heyecanla üye olmuştum oysa.

Aket-Atum tarafından düzenlendi
  • Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

Beklenti meselesi her şey. Böyle mantık arayınca çoğu şey beğenilmez zaten. Çekimleri güzel aksiyon dizisi kafası ile izledim tatmin etti. Durup üzerine çıkarımlar yapılacak bir sey değil zaten. Arabada podcast alternatifi dinlemek için sesli kitap arıyodum tam o kafada. Hızlı tüketim ürünü. 

Sosyal ağlarda paylaş

Kharon, 20.01.2024 15:08 tarihinde dedi ki:

Acikcasi ben de ikinci sezonu hic begenmedim. Cok guzel baslayip cok vasat devam etti. Dizi nasilsa tuttu vs diye koyverin gitsin mi dediler bilmiyorum yazar ekibi resmen izleyicinin zekasiyla dalga gecti gibi geldi bana bi noktadan sonra. 

Hani sozum ona bunlar elit bi takim, sapmaz bi moral pusulalari var ve yetenek+tecrubeyle olduklari yerdeler. Bi noktadan sonra bu cizdikleri portreyle cok alakasiz davrandilar diye dusunuyorum. Biri redditte yazmis, burda ne investigation vardi ne de herhangi biseyi special di diye. aynen o hesap. 

mantik salterini kapatip izleyince eglendirdi, ama birinci sezondan sonra daha iyisini beklemistim dogrusu. 

Elde o kadar kitaplar vs varken hala daha nasi bu senaryo ve plot hatalari yapiyor o kismi anlamiyorum ben. Hani materyal olmasa dersin ki bu kadar malzeme vardi kisitli zamanda o kadar uydurdular. Oyle bi durum da yok dogrusu.

İçeriği gizle

su A.M. bastan sona episode filler gibi davranmaktan ote bi seye hizmet etmedi, bari onu duzgun baglasalardi. 

final de bu yuzden yavan kaldi bi noktada vin diesel e baglayip family goygoyuna basladilar yarisi cozum kliplerine gitti. 

i ever tell you you are smart kharon?

kitaplar commercial anladim da abi burada da dizi ekibinin hicbir yazari calismiyor mu? yazar ekibinden kimse cikipta "abi su kisimlari bayagi salla pati yazdik. bence cok olmadi, dilerseniz azicik duzeltelim. iki dk tutarli olsun dizi" dememis demek ki.

bas gec olarak guzel is. adam cidden ayi gibi duruyor. hic onemsemezseniz konuyu guzel aksiyon.

• Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa, 22.01.2024 05:02 tarihinde dedi ki:

i ever tell you you are smart kharon?

kitaplar commercial anladim da abi burada da dizi ekibinin hicbir yazari calismiyor mu? yazar ekibinden kimse cikipta "abi su kisimlari bayagi salla pati yazdik. bence cok olmadi, dilerseniz azicik duzeltelim. iki dk tutarli olsun dizi" dememis demek ki.

bas gec olarak guzel is. adam cidden ayi gibi duruyor. hic onemsemezseniz konuyu guzel aksiyon.

Yahu burada bile beğeniliyor baksana neden özensinler.. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...