Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blade Runner 2049 (2017)

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

madam zaten K'ya yollu, belki bazı şeyleri tolere etmiştir. artık nasıl yorum yaptığına bakıyor biraz.

duygulara izin varsa neden testte hislerini tahrik edecek sorular soruyorlar öyleyse, ben hala ilk yorumumun arkasındayım.

letonun karı zaten manyak. normalde toplum içerisine karışıyor mu yoksa filmdeki olağanüstü olaylar yüzünden mi ilk defa diğer canlılarla iletişime geçti bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

leto yeni köle arayışında kafasında kurdugu sıçramayı yapabilmek için
mekanik robotik degilde baya eski usül, kendi sosyal yapısı olan üreyebilen ama efendisinin sözündende cıkmayan. bu duygu implantlarını bi öle bi böle denemelerinin sebebi bu heralde

insanlar yüzyıllarca kendine üstün olana kölelik yaparken replikalar more human than human seviyesine her yaklaştıgında problem çıkarıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Claiborne said:

madam zaten K'ya yollu, belki bazı şeyleri tolere etmiştir. artık nasıl yorum yaptığına bakıyor biraz.

duygulara izin varsa neden testte hislerini tahrik edecek sorular soruyorlar öyleyse, ben hala ilk yorumumun arkasındayım.

letonun karı zaten manyak. normalde toplum içerisine karışıyor mu yoksa filmdeki olağanüstü olaylar yüzünden mi ilk defa diğer canlılarla iletişime geçti bilmiyorum.

o testteki sorular bi kitaptaki pasajlardan ibaret

hatta sanal karisi bu kitabi okusana bana falan diyodu ya, K diyodu nefret ediyorum o kitaptan diye

iste o kitaptan bazi pasajlar okunuyo baseline testte.

pale fire kitabin adi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
And then it happened--the attack, the trance,
Or one of my old fits. There sat by chance
A doctor in the front row. At his feet
Patly I fell. My heart had stopped to beat,
It seems, and several moments passed before
It heaved and went on trudging to a more
Conclusive destination. Give me now
Your full attention.
I can't tell you how I knew--but Idid know that I had crossed
700 The border. Everything I loved was lost
But no aorta could report regret.
A sun of rubber was convulsed and set;
And blood-black nothingness began to spin
A system of cells interlinked within
Cells interlinked within cells interlinked
Within one stem. And dreadfully distinct
Against the dark, a tall white fountain played.
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:

leto yeni köle arayışında kafasında kurdugu sıçramayı yapabilmek için
mekanik robotik degilde baya eski usül, kendi sosyal yapısı olan üreyebilen ama efendisinin sözündende cıkmayan. bu duygu implantlarını bi öle bi böle denemelerinin sebebi bu heralde

insanlar yüzyıllarca kendine üstün olana kölelik yaparken replikalar more human than human seviyesine her yaklaştıgında problem çıkarıyorlar.

bence bu teori daha dogru
Sosyal ağlarda paylaş

Claiborne said:

hayır yahu videoyu izlesen göreceksin. görevde olmadığın zamanlarda seni kutuda mı saklıyorlar falan diye soruyo adam sdfsd. bildiğin tahrik ediyo işte.

ya izledim, dedigin de dogru olabilir ama sonucta leto kendi agziyla soyluyo veya ima ediyo duzgun replicant yapmak istiyosan onlari insan gibi yetistiriceksin diye

1-duygu

2-ureme
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
tek kelime ile iyi
iki kelime ile iyi degil.

asiri stilize filmler artik bayiyor gercekten.

icerik nerede? yok.
konu nerede? abi bak sahneler cok guzel

anlatacagi cok sey olup konusmayan adam gibi film. gorsel olarak guzel de gerisi olmamis. filmin buyuk bir kismini sadece gorsel olarak guzel diye vermisler. cogu sahnenin uzatilmasi turk dizilerindeki uzuuuuuuuuuuuuun sahneler kadar gereksiz.

neyse, gorsel solen. tam anlami ile gorsel solen!

hani dukkanlarda falan arkada ekranlarda oynasin diye cok iyi acilir 2049.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Dasaaa fabrika ayarlarina dondu abi . Son ban'i acildigindan beri iyiydi :/

neresine karsi ciktigini yazarsan sanirim daha rahat konusabiliriz.

"ben begendim, sen begenmedin, demek ki cok vasatsin"

yok boyle bir dunya.

genel olarak asiri stilize 2010 donemi filmleri, dizileri sadece asiri sig oluyor.

nerede blade runner, nerede bu.

adamin sehire ucusunu izliyorsun 2.5dakika falan. karakterlerin neredeyse hicbirisi "yasamiyor" resim olarak havali duruyorlar sadece.
sehir yasiyor ama konu bos olunca sehire bakip "e guzel" diyorsun

kusura bakmayin ama havali cekimlerle dolu bir mtv klibi tadinda.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
On 15.06.2018 at 21:32, dasaaa dedi ki:

neresine karsi ciktigini yazarsan sanirim daha rahat konusabiliriz.

"ben begendim, sen begenmedin, demek ki cok vasatsin"

yok boyle bir dunya.

genel olarak asiri stilize 2010 donemi filmleri, dizileri sadece asiri sig oluyor.

nerede blade runner, nerede bu.

adamin sehire ucusunu izliyorsun 2.5dakika falan. karakterlerin neredeyse hicbirisi "yasamiyor" resim olarak havali duruyorlar sadece.
sehir yasiyor ama konu bos olunca sehire bakip "e guzel" diyorsun

kusura bakmayin ama havali cekimlerle dolu bir mtv klibi tadinda.

bu filmden verim alabilmek için yeni dalga sinemasını, rus filmini, japon yeni dalgasını- teshigahara, çöldeki kadın vs, neo-noir gibi bir sinema tarihine bakman lazım, daha çok sanat sinemasına yani, sinema herşeyin net ve kolay olduğu eğlence organizasyonu demek değil sadece, o biraz amerikan-holywood tarzı, başka tarzlarda var. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...