Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blade Runner 2049 (2017)

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

aldığı tek ses cebiyse cebini tabii ki. her halükarda sadece gitmemek tek başına cyberpunk baltalamak dışında işe yaramayacak. defalarca örneği görüldü film olsun, oyun olsun.

gitmek istemeyen gitmesin de nedenini aktarmadan tek başına aktivizm olmuyor. :p
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
arcane said:

Sam said:

sony gişede tanklayınca acaba sansür oldu diye mi anlar yoksa "sıkıcı bulundu film, cyberpunk sevilmiyor ülkede" diye mi anlar. filme sadece gitmemek tek başına gelecek filmleri sansüre karşı korumayacaktır. onun yerine gidip, online petition veya e-mail bombardımanı tarzı birşey yapmak lazım.

ne petition ne de emailin filme para verirsen kiymeti yok. skindirik sony seni mi dinlesin cebine girecek parayi mi.

halen şu yanlış ve hatalı argümanı mı savunuyorsunuz yav.

oyun sektöründe de şirketci tiplerin "i win butonu" olarak ortaya attığı yalan bu.

diyelim ki bir oyun çıkıyor. 5 milyon müşteri kitlesi var. 2 milyon kadarı oyunu protesto ediyor ve satın almama kararı veriyor.
şirket hayvan gibi reklam kasmaya başlıyor. oyun çıktığında 10 milyon satış sağlıyor.
sonra şirket "hesapladık, 2 milyon kadar satış eksiğimiz var, bunlar korsan yüzünden oluyor" diyerek bu sefer oyunu oynayanları zor duruma düşüren yenilikler uyguluyor.

sonra "vote with your wallet"çi tipler geliyor, sana "valla kardeş wallet sonucu belirler, insanlar oyunu aldıysa demek ki iyi bir oyundur" diye konuşmaya başlıyor.

para verdim, şirketin istediği şey oldu.
para vermedim, yine şirketin istediği şey oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
snopy'de izledim şimdi. (malum burada sinema yok)

Roger deakins kadar geniş alanı böyle bir kompozisyon ile yansıtan bir görüntü yönetmeni yok. Adam çığır açtı hakikaten, gerek sicario olsun gerek skyfall olsun, burda da zirve yapmış zaten.

Zaten denis ve roger birlikte çalıştı mı ortaya kötü bir film gelme olasılığı yok.

denis için de arrival ile top yaptı diyordum kendi kendime, yine kendini aşmış.

devam filmi, ilk filmden iyi veya en az onun kadar iyi olan nadir filmlerden oldu blade runner.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Roger deakins kadar geniş alanı böyle bir kompozisyon ile yansıtan bir görüntü yönetmeni yok. Adam çığır açtı hakikaten, gerek sicario olsun gerek skyfall olsun, burda da zirve yapmış zaten.

Zaten denis ve roger birlikte çalıştı mı ortaya kötü bir film gelme olasılığı yok.

devam filmi, ilk filmden iyi veya en az onun kadar iyi olan nadir filmlerden oldu blade runner.

Görüntü Yönetmenleri görünmeyen kahramanlar resmen ve her yiğidin harcı degil. Hiç takip etmem isim olarak ama filmi izledikten sonra benim de dikkatimi cekti. Türkiye'de kimsenin beceremediği iştir ayrıca (neyse). Kimdir bu efsane yönetmen abimiz diye araştırdım. Zirve yapmış dedigin adam gelmiş geçmiş en iyi görüntü yönetmeni olabilir :D Zirvelerden atlayalı cok olmuş

Oscar alamazsa bomba atarım salona.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

senko said:

Görüntü Yönetmenleri görünmeyen kahramanlar resmen ve her yiğidin harcı degil. Hiç takip etmem isim olarak ama filmi izledikten sonra benim de dikkatimi cekti. Türkiye'de kimsenin beceremediği iştir ayrıca (neyse). Kimdir bu efsane yönetmen abimiz diye araştırdım. Zirve yapmış dedigin adam gelmiş geçmiş en iyi görüntü yönetmeni olabilir :D Zirvelerden atlayalı cok olmuş

Oscar alamazsa bomba atarım salona.

en iyi DOP olarak görmek biraz abartı olur. böyle bir şeyin en iyisi diye seçim yapmak bile yakışıksız. o kadar iyi DOP'ler var ki en fazla ilk 5 ilk 10 falan denir yani.

Emmanuel lubezski
Andrew Lesnie ( rip )
hoyte van hoytema
gibi isimler var daha üstadlıkları tartışılmayacak mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...