Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blade Runner 2049 (2017)

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

sansürler bi güldürüyo önce 240p olunca imax ekranı, ama çok uzun değiller. buna imaxde (hatta normal ufak salon bile olur) gitmeyen ağlar sonra benden söylemesi, protesto edecem diye kaçırmayın. he orjinal filmi beğenmeyen (yuh) veya izleyemeyen sabo gibi bir köylüyseniz snopyimax4d'yi bekleseniz de olur farkmaz size
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

buna imaxde (hatta normal ufak salon bile olur) gitmeyen ağlar sonra benden söylemesi, protesto edecem diye kaçırmayın.

ben hakkaten "sansürdense düşük bitrate'li 1080p (karanlık sahnelerde blocky blocky olacak böyle) snopy versiyonunu tercih ederim yea" diye takılıyordum. nerden böyle dedin şimdi :(
Sosyal ağlarda paylaş

Sahne çekimi hakikaten sanatsal.

Hatta bu uğurda diyalogları, aksiyonu ve film akışını feda etmiş yönetmen, Bomboş sahneye ve kadraja odaklanmak için iyice sadeliğe inmiş, dikkat dağılmasın diye ne düzgün diyalog var ne hareket-akış. Görsel açıdan çok olumlu etkilemiş, ama film olarak izlenebilirliği düşürüyor. Imax olmasa da büyük ekran 3d gittim, pişman değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

Silphatos said:

buna imaxde (hatta normal ufak salon bile olur) gitmeyen ağlar sonra benden söylemesi, protesto edecem diye kaçırmayın.

ben hakkaten "sansürdense düşük bitrate'li 1080p (karanlık sahnelerde blocky blocky olacak böyle) snopy versiyonunu tercih ederim yea" diye takılıyordum. nerden böyle dedin şimdi :(

baya güzel film çünkü genel olarak, hem atmosfer hem senaryo hem oyunculuk
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

yloibx said:

o kadar sıkıldım ki arada çıkmak zorunda kaldım diğer yarısını izlemedim.

ben de insanlar neyi begense boyle hissediyorum, kendimi vuracam bunu da begenmezsem.

once ilkini izleyecegim bakalim

valla ben fena hype yaptım puanlamaları görünce konusunu da sevdiğim halde ama sarmadı. diyaloglar, ilerleyiş vs sıktı. gideceksen mutlaka güzel bir yerde git ben cinemaximum 3d gittim inanılmaz karanlıktı gözüm yoruldu.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.digitalspy.com/movies/blade-runner/news/a840247/blade-runner-2049-cinematographer-anti-3d/

said:
Roger Deakins replied to some comments on his website about the topic and revealed the film was shot in 2D with a widescreen format, with all the 3D elements added in later.

ben normalde 3d çekilen filme 3d gitme taraftarıyım ama tamamen stüdyonun itelemesiyle artificial 3d, zaten güzel gözükmüyor ona göre çekmedik çünkü demiş adam. bunu bilip 2d gitmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

film genel olarak güzel olmuş ama fazla uzun buldum şahsen, devamlı bomboş sahneler var. ilkine sadık kalmasaydı keşke bu bakımdan. akıcılık sıfır filmde. bir de müzikler ara ara çok fazla BAOOOVOVOV VAVAVAOOVOVOVOOVOV kulak tırmaladı, atmosfere uysun diye o kadara gerek yokmuş yani. beğendim esasen ama oturup bir daha izlenecek gibi değil pek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...