Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Citizen

jagd

Öne çıkan mesajlar

Ben de almıştım kenarda duruyor bu oyun ama hiç mi ilerleme olmaz, bu cem yılmazın şey esprisi gibi, siz oyunu her zaman yaparsınız bizi yatırın şöyle falan muhabbeti. Kara para mı aklıyorlar paravanı da böyle mi buldular kimse zaten sorgulamaz diye nedir çözemedim, asya mmolarının tokenleri falan dikkat çekti artık tabii bu daha temiz.

Sosyal ağlarda paylaş

Buna oyun olarak bakmamak lazim. Adamlar bir nevi arge yapiyor iste yeni seyler üretmeye calisiyorlar. En azından gozuktugu kadariyla oyle. Oyunun finished product haline gelmesi mümkün degil cunku. O yonde bir cabasi da yok firmanın. Adam olacak bir oyun degil ama belki gunun sonunda baska oyunlarda implement edilebilecek elle tutulur bir iki unique dizayn ortaya koyarlar.

Sosyal ağlarda paylaş

Hahahahahahah olm ben bu oyunun efsanesine hic detayli bakmamistim, bugun soyle bir goz gezdirme firsatim oldu. Simdi benim anladigim su, yanlissam duzeltin; non-refundable crowdfunding'le parayi toplamislar, 5 sene sonra "Ya biz single player campaign'i ayri oyun olarak cikarip, onu da ayri satalim" demisler, 10 numara sogus. Bu arada artik direkt donation alamadiklarindan para icin millete early-access multiplayer ve gemi satiyorlar. "Abi para yok?" diyenlere "Single player campaign'den gelen parayla karsilariz ana oyunu" demisler ama oyun motoruna tek oyun icin para verdiklerinden, Crytek "Oo iyi iyi, sen iki oyun cikar, sonra da gel bakalim kucagima" demis. Simdi Crytek "Oyun ciksin da icinizden gecelim" diye bekliyor. 4 ay falan once de para bitmis tabii ki, 46 milyon dolares yatirim alip karsiliginda board membership falan vermisler. Yeni ortak "Cikarin hadi kardesim su oyunu, para kazanalim" falan der de oyunu cikarttirirsa da sucu ona atarsin.

Oyunu oynamadim, yillik 30 milyon dolardan fazla para veriyorlarsa developerlara elbette 9 senede bayagi yol katetmislerdir de, boyle biraz "Abi benim super bir fikrim var ama para lazim" diye milleti ortak edip sunk-cost fallacy uzerinden test ettirme projesine donmus artik.

Sosyal ağlarda paylaş

Benim sozum asil @Seperate e idi de seninkiyle ilgili de bazi duzeltmeler yapayim. Oncelikle seyi soyliyim, crytekle yasadiklari husumette bi ikircikli durum var onu ben de sezdim, tek oyun diye lisanslayip cift oyun yapmaya basladilar, sonra motor degisti evet ama en basta sen bi uckagit yapmissin aslinda. Bi de sonra "ikisi de tek clienttan erisilicek, aslinda temelde tek oyun hehe" diye bi savunma urettiler ama 2 oyun yani. O kismi bi cins.

Gelelim diger kisimlara. Single playeri ayri satmaya basladilar ama o zamana kadar zaten şoyle satiyolardi, paket aliyodun, "yaninda squadron 42 accessi de veriyoruz" seklindeydi. Coook sonra ikisini ayirdilar. Ben 2015de mi 16da mi ne baya ucuzdan paket almistim, o zamanlar ayri degildi. Oyun yavas yavas ortaya cikmaya baslayinca ayirdilar. Ticari bi tercihtir bi sey diyemem.

Abi para yok?" diyenlere "Single player campaign'den gelen parayla karsilariz ana oyunu" demisler

Bu kisim bana bi sey ifade etmedi ne demek istedigini anlamadim sanirim. Gemi ve oyunun satisi şu anki oyunun funding kismi evet. 5000 dolara gemi satma isi fikren beni de rahatsiz etse de, teknik olarak ciddi sikinti olacak bi durum degil oyun mekaniginde. Idris mesela bu gemilerden bi tanesi, koca gemi, gücü ustundeki turret sayisindan kaynakli ama bu turretleri kullanacak player da lazim. Soylenenler Idrisi 30 kisilik crew falan anca full kapasite calistirabilir gibi muhabbetler var. Bi de ingame currency ile bunlari alabilecegim icin 5000 dolar veren adam avantajli olacaksa bile oyun ciktiktan sonra (in before: cikmak? Heheh haha hoho) en fazla 1 ay avantaj saglar. 1 ay sonra kasan zaten alir o gemiyi eger cok imbaysa.

Ha bu satislar bi gun oyun cikarsa ve hala devam ederse o zaman hassie pay2winci gavatlar diye ortalik yakilir ama releaseden sonra o iş bitecek, en azindan verilen söz bu. Tutmazlar da satmaya devam ederlerse ben de gelir derim ki hakliymissiniz babuslar, buyuk scamlendik.

Ben sadece şunu diyorum. Alpha 3.3 te de 3.4 te de 3.5 3.6 3.7 3.8 hepsine girip baktim. Ozellikle bu 3 serisinde ciddi bi ilerleme var. Videolari da izliyorum, 3teki ilerlemenin sebebi anladigim kadariyla oyunu insa etmeden once insa etmek icin gerekli toollari insa ettiler. Toollar olustuktan sonra ise surec ciddi hizlandi. Muhtemelen onceden bi gezegendeki sehri insa etmek icin tane tane ugrasirlarken simdi bi tool yapmislar (onun videosunu paylasmislardi) district verilerini giriyolar, sehir otomatik cikiyo falan, uzerinde ince ayar yapiyolar gibi gibi. Boyle boyle oyunu insa etmekte kullandiklari zibil tane tool gosterdiler. Ben Bunlari gorunce ve her yeni versiyonda bunlarin eklenmis hallerini gorunce dedim ki "aga bu oyun artik yol katetmeye basladi, olacak gibi duruyo bu"

3. Serisine kadar benim de pek umidim yoktu. Performans rezalet, gemiye binemiyosun bile buglanip dusmeler durup dururken olmeler vs. Ortada asiro bozuk bi konseptimsi vardi. Şu an girsen yine bug var ama baya oynuyorum yani. 60-70 fps aliyorum, bazi yerlerde 20lere dusuyor hala ama şunu da gordum, yanlis hatirlamiyosam 3.4 teydi, grim.hex diye bi asteroid base var, optimize degildi mesela orasi. Herhangi bi yerde 50 fps aliyoken grim hexte 10 fps alirdim. 3.5 ya da 3.6 da bi gittim ana, stabil 60 fps. E demek ki yapiliyor, yapilabiliyor. Keza calismayan sistemler gozumun onunde bir bir calismaya basladi. E bunlari gorunce, tecrube edince insan olacagina inanmaya basliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

On 07.03.2020 at 09:53, Xenocide dedi ki:

Abi para yok?" diyenlere "Single player campaign'den gelen parayla karsilariz ana oyunu" demisler

Bu kisim bana bi sey ifade etmedi ne demek istedigini anlamadim sanirim.

Anlamaman cok normal, absurd bir plan var ortada cunku. 

https://www.pcinvasion.com/squadron-42-fund-star-citizen-cash/

“First of all, we always have a decent amount of money in reserve, so if all support would collapse, we would not suddenly be incapacitated. We plan the scope of the development based on what arrives monthly by the people to support. I’m not worried, because even if no money came in, we would have sufficient funds to complete Squadron 42. The revenue from this could in-turn be used for the completion of Star Citizen.

Bu aciklamadan sonra Crytek davasi muhabbeti basliyor (settlement olmus sanirim yakin zamanda ama kasamayacagim detayiyla), gemi satislari yetmemis olacak ki, 46 milyon dolara board membershiple yatirim aliyorlar falan fistan

Bu kadar yuksek butceli proje, bu kadar hirsli hedeflerle, oyuncu acisindan daha kotu yonetilemezdi sanirim. 

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Asteroth dedi ki:

We plan the scope of the development based on what arrives monthly by the people to support.

meali: bugüne kadar gelen parayla yaptıklarımız oyuna girip oynadıklarınız.

projede açık scope koyduk, kontrol yok, baskı yok, musluk açık oldukça tıngır mıngır takılacağız, private jetle ofisler arasında gezecez.  eşek değiliz bişeyler yapıyoruz sonuçta yüzlerce çalışan var ama yeni gemi çıkarıpta 20m değilde 20k toplayabildiğimiz an:  so long and thanks for all the fish

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Asteroth dedi ki:

Anlamaman cok normal, absurd bir plan var ortada cunku. 

https://www.pcinvasion.com/squadron-42-fund-star-citizen-cash/

“First of all, we always have a decent amount of money in reserve, so if all support would collapse, we would not suddenly be incapacitated. We plan the scope of the development based on what arrives monthly by the people to support. I’m not worried, because even if no money came in, we would have sufficient funds to complete Squadron 42. The revenue from this could in-turn be used for the completion of Star Citizen.

Bu aciklamadan sonra Crytek davasi muhabbeti basliyor (settlement olmus sanirim yakin zamanda ama kasamayacagim detayiyla), gemi satislari yetmemis olacak ki, 46 milyon dolara board membershiple yatirim aliyorlar falan fistan

Bu kadar yuksek butceli proje, bu kadar hirsli hedeflerle, oyuncu acisindan daha kotu yonetilemezdi sanirim. 

E boldladığın yerde güzel bi şey diyo abi ben mi yanlış anlıyorum? Hani musluk dibine kadar kesilse S42'yi çıkaracak gücümüz var diyo. Hiçbi şey olmasa onu çıkartıp ordan kazanılan parayla her türlü Star Citizen yine çıkar diyo. Parasız kaldık, SC iptal sori ? durumu olmaz diyor yani. Kötü mü demiş heheh 

Sonuçta baktığın zaman tamam 10.000 dolara gemi var da herkes almıyo abi. Kaç tane vardır 10k'ya gemi alan. Musluk akcak bi yerden mejbur.

Detaylara çok inemiyorum ben de, ben gördüklerime bakıyorum abi o onu davalamış o onu şeyappmış pek umrumda değil açıkçası. Squadron 42 bu senenin son çeyreğinde betaya giriyor. 2021 başlarında da çıkıcak muhtemelen. Böylece ilk hedef bitmiş olacak. E ondan sonra zaten full SC'ye abanırlar ki zaten temelde aynı sistemleri kullandıkları için SQ42 bittiği zaman SC'nin çoğu aspecti de otomatik bitmiş olacak. iyimser tahminim 2022'de de SC'yi görürüz. biraz daha realistik tahminim "düzgün çıkarmak için 2023'e erteledik" denir. 

ama şeye hak veriyorum. ilk bi çok para gelince aniden coştular huaaaa HERJEYİN EN İYİSİNDEN ALAYUK, hollywood oyuncularına para yığdılar motion capture için. End producta baya olumlu etkisi olur ayrı konu ama, öyle bi anda görünce bi har vurup varman savurma oldu muhtemelen. sonradan da projenin süresi uzadı da uzadı, e haliyle uzun vadede finans kaynağı düşünmeye başladılar, falaan filan banane abi onlar düşünsün sdfg 

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

New babajda fps bende surunuyo ya

Diger playerlarin hareketleri daha yumusak gorundu gozume. Ecis bucus hareketler yapmiyolar. Proximity voice chat konusana denk geldim, oyundaki bi npc konusuyo falan sandim cook temiz in game proximity. Bi de sanirimm bulundugun alanin ozelligine  gore reverb falan veriyo, mekanla uyumluydu gelen ses.

Bi onceki versiyondan kazandigim para duruyor. Persistency işi calisiyor.

Aclik susuzluk conditionlari gelmis bi de sanirim. Tabi o yuzden  portlardaki hamburgerciler acilmis fjdksk

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

11 mayısa kadar referral code ile oyunu alan vatandaşa ve kod sahibine ground vehicle veriyürlarmış. ben koyayım da belki googledan falan bulur birisi de yabıştırır:

STAR-NPKJ-HBZ4

star citizen referal code seks izle sıcak harika kızlar gülme garanti escape from tarkov satılık 100 lira aldın aldın

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...