Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Citizen

jagd

Öne çıkan mesajlar

abi ben corp'ta mıyım? niye iletişimimiz yok lan oyun içinde? bi paticik diye chat kanalı açtım, 1-2 davet atmaya çalıştım ama gitti mi gitmedi mi, hiçbi fikrim yok. bright'a ve xunn'a atabilmiştim sanırım. ama o sırada onlinelar mı değiller mi ondan da emin değilim.

bi beraber bi şeyler yapmayı deniyelim lan nasıl oluyo görelim
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun içi bir tek general chat, party chat ve VoIP/FoIP çalışıyordur.

Karşılıklı birbirinizi eklerseniz aynı instance'a girebilirsiniz join friends yaparak veya party kurup party launch yapabilir veya oyun içinde birbirinizin nerede olduğunu görebilirsiniz. Party üyeleri markerlarıyla çıkıyor UI'da.

Oyun içinde /addcontact name komutu Friends'e ekliyor olması lazım, menüden ekleyince crash veriyor olabilir ama Friends'deki birine oyun içinden aynı instance'tayken party inv. atmak sıkıntı çıkarmıyor olması lazım.

İletişimi direk Discord'dan falan yapın abi oyunun chat sistemi daha düzgün değil :)
Sosyal ağlarda paylaş

corp şeyini verinde üye olak

Benzin çok pahalı olur, taşıma işlemi yapan luks araçlar çok daha ucuza gelir o zaman olabilir bu taşıma olayı, onun dışında npc tasırlar anca.

gorevlerın para verme olayı hafif sıkıntı olabilir. Evet oyunda money sinkler var, ama denk gelmesi lazım. Bilemedim.

Özellikle lootlardan para düşme falan olmaması lazım, doğrudan enflasyona sebep veriyor bu, eve de gördük ( ve diğer mmolarda ).

lootlardan ve görevlerden item düşebilir. Bence en mantıklısı bu, bu itemlarda diğer playerlara verilebilir. Ekonomik büyümenin önüne geçemezsen, sürekli para basarsan bu sefer enflasyon problemi oluyor buda doğrudan craftingi bozan bişi.

Tabi adamların 2112311351 tane mmonun çektiği çileyi görüp ders çıkarmamış olmaları imkansız.
Sosyal ağlarda paylaş

Görevler para verecek, enflasyona falan da neden olmayacak. Loot diye de bir şey yok, en fazla salvage veya derelict shipten benzin aşırma falan olacak.

Enflasyonun nedeni yeterli money sink'in olmaması oyunlarda, görevlerin para vermesi değil.

Ayrıca SC'nin quest sistemi de diğer MMOlar gibi değil. 1 quest alıp 1 quest yapabiliyorsun sadece ki o da uzun sürüyor(10-40 dk), ne kadar hızlı yaparsan yap.

Questler sadece aktiviteleri çeşitlendirmek için oyunda olacak yüksek ihtimal. Racing yapmak isteyen adama para kazanabileceği racing questi mesela. Racing questleriyle para kasmak da ciddi zor olacak. Combat questleri de aynı şekilde, ne kadar iyi combat pilot olursan ol gene travel timeıyla çok vakit alıyorlar.

Para kazanmak için şu an bile questlerden öte meslekleri yapmak gerekiyor, nedir Trade ve Mining. En çok para getiren Trade, onun riski de çok daha yüksek. Mining şu an gereğinden fazla getiriyor Prospector'un bazı mekanikleri oyunda olmadığı için, şu ankinin 1/4'ü kadar maden taşıyabilecek bitmiş halinde.
Sosyal ağlarda paylaş

ESP - Enhanced Stick Precision

Comp. oynayanlara bakıldığında dual stick dominant, onun haricinde stick + mouse oynayan tek tük birkaç kişi var.

Oyuna yeni başlayanlar mouse'la gimballed silahların çok iyi falan olduğunu sanıyor da ortalama üstü oynayan birine denk gelince bir ufak boy silahın %60 daha az dps'e sahip olmasının yarattığı sıkıntıyı fark ediyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır signature'le çalışmıyor.

Signature mekanikleri daha pek ekli değil ama basitçe 3 farklı signature var:
1- IR (Infrared)
2- EM (Electromagnetic)
3- CS (Cross-section)

Bu 3 farklı signature gemilerin radar ve scanlere takıldığı mesafeyi ve missile/torpidoların isabetini etkileyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

ESP - Enhanced Stick Precision

Comp. oynayanlara bakıldığında dual stick dominant, onun haricinde stick + mouse oynayan tek tük birkaç kişi var.

Oyuna yeni başlayanlar mouse'la gimballed silahların çok iyi falan olduğunu sanıyor da ortalama üstü oynayan birine denk gelince bir ufak boy silahın %60 daha az dps'e sahip olmasının yarattığı sıkıntıyı fark ediyorlar.

Ben cok ters oynuyorum bu oyuna gore ya.yaw-roll ters bende, ona alisigim. Baslarda hic beceremiyodum da şu esp'yi kesfedince ufaktan yargilamaya basladim. Movementim sahane, cok acayip aralara girip cikarim da aim biraz sikinti oluyor mousea oranla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...