Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Citizen

jagd

Öne çıkan mesajlar

Geriden gelip okuyordum konuyu da, arada şöyle bir şey gördüm.

Bright said:

Yerçekimi olmayan yerde niye ağırlık olsun ki ağırlığın hissini istiyorsunuz anlamıyorum

Suark said:

kütle var ama sonuçta

Buna nasıl Suarklanmadı kimse ya? Tam Suarklanmalık bir argümanmış.
Sosyal ağlarda paylaş

dedi yer çekimsiz ortamda "kütle" olmadığını savunan sdafadsasd

evet beybi, uzayda iki kütlenin aynı güçte ivmelenmeleri aynıdır hıhıhımmmm
yine bi kütleye taksan böyle atcık iten motor fırfır sonsuza kadar hızlanır hıhıhıhıhıhıhıhm

(facepalm)
Holy said:

Valla oyunculara fizik 101 öğretemeyeceklerine göre, mecburen istediklerini verecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

ya konu gemilerdeki "ağırlık hissiyatı" ağırlık değil yani.

Capital shiple frigate in aynı dönüş hızında dönmemesini, yaw ı pitchi zartı zurtu hızlanmasının aynı olmaması gerektiğini, bunun oynanışta hissedilebilir olmasını konuşuyorduk. Ordaki konu o.

Yerçekimsiz ortam olması ağırlıksız hissiyat vermesi için sebep değil.
SEBEP KÜTLE.

bu arkadaşta gelip demiş işte fizik 101 falan, yer çekimi olmayınca ISS te voyagerda aynı davranıo cunku sdaf
Sosyal ağlarda paylaş

Hani gerçek dünyada örneği yok ama böyle gemiler yapsak rotational thrusterları aynı güçte/boyutta olmayacak ki? Daha büyük olan daha fazla kütleyi itmek için daha kuvvetli yapılacak, sonuç aynı şekilde davranan gemiler.

Hani capital ship falan olur böyle ağırlık farkları üssel boyutlara gelir, o durumda aynı esneklikle manevra da yapabilmesi fizıbıl olmaz falan, ama şu örnekler dahilinde aynı thrusterdan daha fazla propellant püskürtüp yine aynı "dönüş hissini" yakalarsın.

Yoksa yine mi suarklanıyorum =(
Sosyal ağlarda paylaş

"agirlik hissi" baska anlamda kullanilmis, ordan Bright yurumus :)

Inertia aradiginiz nane.

Quote from Newton's First Law;

said:
the term "inertia" may refer to an object's "amount of resistance to change in velocity" (which is quantified by its mass), or sometimes to its momentum, depending on the context. The term "inertia" is more properly understood as shorthand for "the principle of inertia" as described by Newton in his First Law of Motion: an object not subject to any net external force moves at a constant velocity. Thus, an object will continue moving at its current velocity until some force causes its speed or direction to change.

Newton's 101 de aradan ciktigina gore, oyun haberlerine geri donebiliriz hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...