Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

komik dialogz

whissinn

Öne çıkan mesajlar

evet arkadaslar böyle rastladiginiz komik dialoglar varsa yazarsaniz eylenip güleriz kendimi tutamadim size 2 tane yazayim birincisi:
1)ttnet : iyi gunler
ben : iyi gunler
ttnet : sorun nedir
ben : nete baglanamiyorum. modem offline gozukuyor sanirim. bi kac kez resetledim ama nafile. bir sorun mu war acaba..
ttnet : bi sn lutfen..
*bekleme sessizligi*
ttnet: beyfendi sizin modem offline gozukuyor suanda..
2)Ben: TTNet'in 1 yillik abone ücretini soracaktim...
TT: Buyrun.
Ben: Ne kadardir acaba?
TT: Siz ne kadar biliyorsunuz?
Ben: Bana 25m diye söylenmisti.
TT: O civarda bir seydir heralde...

sagolsun bi arkadasimdan aldim sizde böyle komik buldugunuz dialoglari yazarsaniz sevinirim.
ps:abi ttnet sux
Sosyal ağlarda paylaş

al sana bi tane daha :
Memur zihniyeti ile eleman çalıştırırsak olacağı budur. Adamların umurunda mı ki, nasıl olsa alıyorlar maaşlarını. En fazla adamı başka bir birime veya başka bir şehre sürebilirsiniz. Sonuçta memur. (Bu bir genellemedir. Kişisel olarak gerçekten özveri ile çalışan ve kendini geliştirme yolunda gerekenleri yapan bir çok arkadaşa denk geldim.)

Bütün genç ve taze beyinler özel sektöre kaçıyor. En bariz örneği şu anda kullandığımız grup. Genç ve dinamik beyinler ile dolu. Bilmediğini soran paylaşan, öğrenme azmi her zaman dinamik arkadaşlarla dolu. Statik değil. Okuldan aldığı ile veya öğrendiği ile yetinmiyor. Sürekli araştırma ihtiyacı hissediyor. Çünkü biliyor ki sektör de ayakta durmak tamamen öğrenmeye ve olaylara adapte olmaya dayalı. Ama memur zihniyetinde bu yok. Bildiğiniz size fazlası ile yetiyor (Özveri ile çalışan arkadaşları bundan tenzih ederim)

Bundan 2 yıl önce yaşadığım bir olayı aynen aktarıyorum. Yorum sizlere kalmış.

2 yıl önce gecenin 10 u. Bir arkadaşın problemi dolayısı ile acilen internete bağlanmamız gerekiyor. ISS kullanıcı adı sorgulamasında takılıp kalıyor. Hemen ISS yi aradım. Adana noktasında TTNET kaynaklı bir problem olduğunu ve ne zaman düzeleceğinin de belli olmadığını ifade ettiler. Kesin bir bilgi alabilmek için TTNET in 444 0 125 (veya benzer bir numara idi) numarasını aradım. (sorun geç giderilecekse bir başka bölgeden bağlanıp işlemi tamamlamamız lazım)

TT : Alo (uykulu bir ses)

HT: Pardon TTNET mi (uykulu ses beni endişelendirdi acaba yanlışlıkla başka bir yeri mi aradım diye. Hemen telefonun SP-Phone düğmesine bastım ve arkadaşın konuşmaları dinlemesini istedim)

TT: Buyur gardaşım TTNET, ne istemiştin

HT: Pardon ama ben sizin gardaşınız değilim. Yetkili biri var mı acaba orada ?

TT: Yawww gardaşım bugün ben nöbetçiyim burada başka kime yok. (Çaresiz adama sorularımızı soracağız)

HT: Beyefendi, Adana bölgesinde bir arıza varmış sanırım, ne zaman giderileceği noktasında bilginiz var mı ?

TT: Yawww beni niye aradın. Adana yı arasana.

HT: Beyefendi babanızın evini aramadım sanırım. TTNET in Müşteri Hizmetleri değil mi orası ?

TT: He yaaa, ama ben anlamıyom gardaşım, nöbet yazmışlar tutuyok işte.

HT: Yahu, hadi nöbeti yazan eşek, sen neden itiraz etmedin ben bu görevi yapamam diye.

TT: Ne diyon sen yawwww. Kime eşek diyon.

HT: Beyefendi şimdi eşekleri bırakında bu konuda bilgi verebilecek misiniz veremeyecek misiniz ?

TT: Anlamıyom dedim ya gardaşım,niye anlamıyon.

HT: Ben sizin ne demek istediğinizi anlıyorum da, sizin orada bulunup ta neden bu işten anlamadığınızı anlayamıyorum. Neyse teşekkürler beyefendi. Peki ben kiminle görüştüm, adınız nedir ?

TT: Ne etcen adımı. Şikayet mi etcen beni. Ne olcek şikayet edince. Sürdürecen mi beni.

HT: Haklısınız sanırım sizi oraya göreve veren eşek, sizi görevden uzaklaştıracak kadar eşek değildir sanırım. Size iyi geceler. (Bu arada ben telefonu kapatırken adam hala konuşuyordu, Arkadaş ve ben halen olayın şoku etkisinde idik.)

Neyse ki bir başka bölgeden bağlanıp pahalı da olsa problemi hallettik. 23:30 gibi ISS den bir arkadaş arayıp sağolsun olaya açıklık getirdi. “Fiber optik kablonun geçtiği bölge üzerinden ağır tonajlı TIR geçmiş bundan dolayı da fiber optik kablo hasar görmüş” ertesi sabah 9 itibari ile normale dönmesinin beklendiğini ifade etti.

Arkadaşa döndüm işte hizmet farkı burada yatıyor dedim. ISS nin zoru ne idi de beni arayıp bilgilendirdi.

Elbetteki bütün birimler böyledir demiyorum. Ancak o gündür bugündür e-devlet hakkında ne düşünüyorsun, sence Türkiye bu yolda mesafe katedebilir mi diye sorduklarında; Bırakın e-devleti kardeşim bizim devlet hala b…-devlet anlayışında. -E- ye daha çoooooookkkkkkkkkk var, diyorum.

Haa burada 3 saat önce başlattığım 3.07 MB lık download şu anda %50 e ulaştı. Buna da şükür. Herhalde sabaha kadar bitirir ve sabaha sağ salim teslim ederim. (içimden de dua ediyorum. İnşallah yanlış dosya değildir diye.)
Sosyal ağlarda paylaş

bu biraz atmasyon gibi de bunuda koyim :
A: ben
TT: Aptal ttnet müşteri hizmetleri

A: iyi günler
TT: Buyrun ne istiyosuNUZ ( sonunan dikkat)
A: Ben ilk şifremi unuttum fakat size username ve diğper bilgilerimi versem bulabillrmisiniz?
TT: Kardeşim senin şifreni ben nerden bileyim
A: ben de size onu söylüyorum ya size bilgilerimi versem bana şifremi söyleyebilirimisiniz
Tabi bu aralar ttnet in sayfasındaki şifre gönderme linki bozuk...
TT: Sayfadan bakın
A: Baktım ama orası da bozuk tek çarte olarak sizi aradım
TT: İlk şifreniz neydi ? (allan salaa yani ne diim )
A: neyse iyi günler
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
valla şimdi bende aycell hakkında bilgi almak istiyorum turktelekomdan aradım grps hakkında bilgisayarımda nasıl bağlanıcam falan bilgi istiyorum:

ben:grpsden bağlantıyı nasıl yapıcam?
aycell:işletim sisteminiz nedir?
ben:windows xp?
aycell:lütfen bekleyin ben bir bilgisayardan bakıyım anlatıcam..

...
...
...

ben:şimdi ... ayarını nasıl yapıyorduk?
aycell:bir dakika bakıyım..
:)

kadın falan hiçbişi bilmiyor :)[hline]===> orc_lord <===
*Çok sevdiği babannesini kaybettiği için üzgündür*
*Balık katili olmuştur*
Sosyal ağlarda paylaş

daha önce yazmıştım, bi daha yazıyım.

said:
Zed, 18 June 2002 01:46 tarihinde demiş ki:
dün geceden beri netten düşüp duruyodum. bağlantı kuruluyo, iki dakika 15 saniye sonra netten düşüyorum. allalla dedim gece gece kurcaladım kurcaladım olmadı tabi. sonra sabah adamları aradım.

- iyi günler böyle böyle oldu
(istek üzerine modem iki kez resetlenir)
- hmmm. tamam ben sorunu gördüm, yarım saate hallolur.
- ok teşekkürler.

(okula gidilir gelinir, sorun aynıdır, aradan 3 saat geçmiştir.)

- iyi günler, ben sabah aramıştım, sorunum hede hede... arkadaş bana şöyle şöyle yaptırmıştı, şöyle demişti?
(istek üzerine modem ve bilgisayar resetlenir)
- hmmm.. tamam ben sorunu gördüm. halletmemi istermisiniz?
- (eheh yok halletme kalsın) ehe lütfen.

(adam düzelir şimdi der kapatır, ama durum aynıdır. teknik servis bi daha aranır.)

- iyi günler, dün geceden beri kablo net böyle böyle, sabah aradım arkadaş böyle yaptırdı, ama olmadı, sonra aradım başka arkadaşla böyle yaptık o da olmadı.
(bilgisayar kapatılır, modem kapatılır, iki dakika beklenir, sonra açılır)
- hmm tamam ben sorunu burdan görebiliyorum, ethernet kartınızın ip'si takılmış. halletmemi ister misiniz?
- (yok kalsın ehe) lütfen...
- tamam ben hallettim, artık sorun çıkmaz.

(telefon kapanır, durum hala aynıdır. teknik servis tekrar aranır.)

- iyi günler, dün geceden beri durum böyle böyle, sizi 3 kez aradım, ilk arkadaş böyle yaptırdı, ikincisi şunları dedi, üçüncüsü de şöyle halletti..
(modem ve bilgisayar kapatılır, bu arada beklemeye alınırım 5-6 saniye, büyük ihtimal küfür yiyorum arada)
- hmmm.. tamam ben sorunu burdan görüyorum, sorun ethernet kartınızda. ethernet kartınızın son driverlarını yükleyin, olmazsa ethernet kartınızı çıkarıp yeniden takın, olmazsa slot değiştirin, olmazsa ethernet kartınızı değiştirin, olmazsa format atın. (nası çözüm bu be?)
- ya iyi de, modem bilgisayara bağlı değilken ve bilgisayar kapalıyken de aynı sorun var, sorun ethernet kartında değil.
- yok yok ben görüyorum burdan ethernet kartınızı, sorun sizde. biz de sorun yok.
- (hazır bakmışken tv kartı çalışmıyo, onla da ilgilensene ordan, madem görüyosun?) ok teşekkürler.

(driverlar uninstall edilir, 2 dakikalık net bağlantısıyla zar zor yenileri çekilir, kurulur, ama bu sefer bilgisayar sapıtır, ie falan hiç açılmaz. bağlantı kullanan bütün programlar dll hatası vererek kapanır. zar zor durum kurtarılır, ama sorun düzelmez, slot değiştirilir, ethernet kartlarının yerleri değişir, driverlar birbirine girer saçmalar, bilgisayar sapıtır, format atılır. ama sorun düzelmez. teknik servis aranır.)

- iyi günler dün geceden beri şöyle sorunum var, sabahtan beri arıyorum, 1. adam böyle yaptırdı, ikincisi şöyle dedi, üçüncüsü şunu dedi, dördüncüsü böyle yaptırdı, format attım, reset yedim, hala olmadı.
- hmmm ok ben burdan sorunu görüyorum (yeter be biriniz de sorunu görmeyin, madem görüyosunuz halledin). teknik servise haber veriyorum, 4 saat içinde (oha, iki adım yol) gelirler.
- ok saolun.

teknik servis gelir, kurcalar her bi tarafı, en son karar verilir, modem de sorun vardır, tamire gitçektir, bi haftada anca gelirdir. ama o sırada telsizden birisi konuşur. "genel sorun varmış, modemi falan almayın.". ehi ehi der adamlar, tamam akşama düzelir bağlantı derler ve giderler. e yuh ama be! bunu önceden anlayamıyo musunuz beni bu kadar uğraştırıyosunuz, format yediriyosunuz, bin türlü şaklabanlık yaptırıyosunuz? ordan ethernet kartımın ip takılması yaşadığını gösterecek teknolojiniz varda bi semtin sorununu mu göremiyosunuz? yuh be harbi yuh.

[Bu mesaj Zed tarafından 26 May 2003 23:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

dayım ttnet almış
çağırdı beni kur dedi

kurdum
deli olacam giremioz nete
aradık
-giremioz hede hödö
-user pass yanlıştır
-yanlış deel verdiiiniz kaat burda yanımda doğru yazıom
-modemi kontrol edin
-çalışıo herşey yerli yerinde
(aradan 1 saat falan geçer devamlı telefon açılır en sonunda..)
-sizin user o değil sonuna 1 ekleyin

arrrgh ![hline]Arcane'den Paticik halkına süper bir fırsat!
Verin reklamınızı , sesinizi bütün foruma duyurun!
İmzamda reklam vermek için Tıklayın!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zed, 26 May 2003 23:09 tarihinde demiş ki:
daha önce yazmıştım, bi daha yazıyım.

said:
Zed, 18 June 2002 01:46 tarihinde demiş ki:
hmmm ok ben burdan sorunu görüyorum (yeter be biriniz de sorunu görmeyin, madem görüyosunuz halledin).

[Bu mesaj Zed tarafından 26 May 2003 23:09 tarihinde değiştirilmiştir]

maua çok güldüm abi[hline]www.gamerbug.com
Sosyal ağlarda paylaş

slm bende cok eski bir anımı anlatam ttnet ilgili:
ben:selam sorunum vardı nasıl halledıcegım acaba?
onlar:hmm sorun nedir ?
ben:yaw dun gece simsek carptı orda makına kıtlendı acıorum net gelmıor napacagım acaba?
onlar:ip adresinizi verebilrimisiniz ?
ben:xxa9s98d9
onlar:hmm efendim şuanda öyle bir ip gözükmiyor bir reset atin modeminize
ben:attim abi makinaya usbyi cekip taktım flm filan herseyı yaptım
onlar:hmm suanda öyle ip adresi yok
ben:suanda herkez online bitek bendemi bu sorun?
onlar: galba.
ben:tesekur ederim iyi günler
ben 10dk sonra gene ariorum
ben:arakadasimi aradım ondada net yokmus
onlar:onunda ipsini alabilirmiyim
ben:kendisinin ipsini bilmiyorum neye bakacaktınız?
onlar:sadece nette oldup olmadıgına
ben:ben size galiba onun nette olmadıgını anlatmaya calısıyorum efendım bakmanıza gerek yok bende nette degılm banada mı baktınız?
onlar:sizin verdıgınız ip suanda online
ben:ne diyorsunuz efendim
onlar:suanda sorun yk iyi geceler
ben=hede hodo dur had cut la
vede tel yüzüme kapanır :)
Sosyal ağlarda paylaş

Interaktif Telekom un mu$teri hizmetleri yetkilisi (sanirim cayciydi tam emin degilim ama %90 ihtimal) ile aramda gecen dialog.

Yetkili: Iyi gunler
sanerixx: iyi gunler , baglantimda problem var (pinglerin cok yuksek ve dengesiz oldugu , packet loss un %30 larda gezdigi adamin anlayabilecegi $ekilde anlatilir kisa ve oz olaraktan.)
yetkili:Peekii , internete baglanabiliyormusunuz ?
san: evet ?!
yetkili: o zaman sorun yoktur...
san:*dumur*

ya$anmi$tir , gercektir ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...