Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hdd takilma sorunu cozumu

hoppidik

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaslar, oynunu oynarken benim basima sikca gelen, oyuna ilk girdigimde 5 dk boyunca bilgisayarin kendisi toplamasini beklememe sebep olan ( bu esnada karsima ilk cikan mobdan dayak yiyip sinirden klavyeyi dislememi saymiyorum) hdd tekleme sorununun cozumunu battle net formlarinda buldum. İlgili baslliga buradan ulasabilirsiniz.

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/5642269402?page=1

Ayrica ingilizce bilmeyen arkadaslar icin kendimce yardimci olmaya calismak istedim.
Yontemin win 7 icin olan Turkce aciklamasini asagida anlatmaya calistim.
1. Bu yontemi uygulamak icin min 16 gb bir flash memory e ihtiyacimiz olacak, hizi onemli degil. Hizli olmasi, yontemi uygularken flash memory e yukleyecegimiz ~7 gb lik dosyanin yuklenmesi esnasinda bekleme surenizi kisaltir ama oyuna bir etkisi olmaz.
2. Asagida linkini verdigim MPQ klasorunuoldugu gibi flasiniza kopyalayin. Bu islem flash memory niz ne kadar hizliysa o kadar cabuk bitecektir.
"C:Program Files (x86)Diablo IIIData_D3PCMPQs"
3. Sonrasinda yukaridaki adreste yer alan mpq klasorunun adini istediginiz gibi degistirebilirsiniz.
4. Sonrasinda windows start>run>cmd yaptiktan sonra karsiniza gelen dos komut ekranina asagidaki komutu yazin.

cd "C:Program Files (x86)Diablo IIIData_D3PC"
mklink /j "C:Program Files (x86)Diablo IIIData_D3PCMPQs" "D:MPQs"

Sondaki komutta yer alan D benim flash memory min windows tarafindan atanan adi, bu ad sizde ne ise onu yazmaniz gerekiyor.

Eger basarili olduysaniz "a symbolic link has been created .." (link yerine junction da diyebilir) seklinde bir yazi gelicek.

Bu yontem bende calisti belki aranizda bu problemi yasayan baskalarida varsa umarim yardimci olur.

Herkese iyi oyunlar
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...