Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount&Blade II: Bannerlord

progamer

Öne çıkan mesajlar

Ya kafalarina gore bazi itemlari getirip kaldiriyolar mi bu oyundan?

Tam crossbow kullanan adam oynayasim geldi, oyunda hicbiyerde crossbow yok.

Deve ustunde jareed atan bedevi oynayim dedim yeni oyun actim, crossbowlar geldi deveyle jareed yok hicbiyerde.

Patchnotelarda falan da bisey yazmiyo bununla ilgili, ama ninja olarak item getirip kaldiriyorsaniz yapmayin abi nolur zaman harciyoruz yani.

Sosyal ağlarda paylaş

siege lerde oyun bende slayt show a donuyor. ses kanalini 64 e dusunce duzeliyor. sadece siege lerde oluyor bu.  ustelik 64 ve 512 arasinda pek bir fark da duymadim.

baska hersey max ta. 2k da oynuyorum. makine i7 5960x, 32gb ram, 1080ti ekran karti, 2k monitor, ac97 onboard ses karti.  ekran karti 3 senelik falan, kalan parcalar 5-6 senelik ama bu oyunda zorlanmasini beklemiyordum bu kadar.

bir de mesale vs nin su yuzeylerinde yansimasinda oyun motoru sanirim uzakliga bakmiyor. magara girisindeki mesalenin 20km otedeki suyun uzerine yansimasini renderliyor motor.

Namessar tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bende 64 sorunu cozdugu icin cok ciddi bir sikintim yok.

i7 5xxx serisi eski bir cpu kullaniyorum. extreme edition olmasi dolayisi ile 8 cekirdek 16 threadli olmasina ragmen ryzen 5 3500 e falan yuzde 20 performansta nal toplayan bir islemci. Gene de siege ler disinda bir sikinti yasamiyor. sanirim siege de deli pathing ve hesaplama var, o arada ses bir sebepten dolayi olayi patlatiyor. sorun daha cok ses te gibi duruyor.  

Namessar tarafından düzenlendi
ek bilgi
Sosyal ağlarda paylaş

53 dakika önce, Namessar dedi ki:

i7 5xxx serisi eski bir cpu kullaniyorum.

1080ti'la bu CPU bottleneck hic olmaz ama:

i7 5960x default hizi sanirim 3.0GHz (turbo 3.5GHz), overclockla 3.9GHz-4.0GHz yapabilmen lazim eger stock disinda sogutucun varsa.

bir de core'lara bak kasarken, LOAD esit dagiliyor mu diye...

edit:

CPU optimizasyonda skinti varsa, su bazen cozuyor: http://mion.faireal.net/BES/

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 17.04.2020 at 15:01, Namessar dedi ki:

siege lerde oyun bende slayt show a donuyor. ses kanalini 64 e dusunce duzeliyor. sadece siege lerde oluyor bu.  ustelik 64 ve 512 arasinda pek bir fark da duymadim.

şunu bi deniyim ya, gerçekten sıçıyor oyun bazen

bu arada herkese tavsiye ederim şu modu: https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/477

tam bir VER GAZI VERRRRR modu ❤️

Sosyal ağlarda paylaş

5uc1Kxe.png

abi çok saçma sapan eksikler var, yıldırdı yani artık. Kale benim, ben hükümdarım, kaleye girişiniz yasak diyo. What ya...

heh gel de çıldırma. çadırı kurdu geliyo dayı, kaleye giremiyorum savunma yapmak için.

oBZxNBG.png

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...