Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount&Blade II: Bannerlord

progamer

Öne çıkan mesajlar

ben daha kimseye katılmadan, bir yıl içerisinde vladina haritanın beşte üçünü filan aldı. tam charı hazır hale getirince yapacak birşey kalmayacak galiba lol. yeni yama değişikliği kartopunu azaltacaktı bugün güya ama bütün empire mekanlarını da almış vlandia bugünkü yamadan sonra her nasılsa.

bir de skiller maximum focusla bile çok yavaş geliyor, eski oyunda level up ile verdiklerimiz de destekliyordu. şimdi zaten level alınmıyor skill artmadığından. smithy ve tradingden geldi olan levelların çoğu da. bunlara da ayar lazım.

salladım realistici ya, oyundaki rakamlar ona göre ayarlı değil şu anda. bir hafta kastım ama ben combat skill yükseltemeden oyun kendini bitirecek neredeyse. sonra imbalaşırsam geri yükseltirim.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Uzakta bekleyince banditlerin bir kismi hideota girip cikabiliyormus, boylelikle daha az adamla yakalamak mumkun oluyor. Ben karanlik haritalarda oynamakta zorlaniyorum yine de, hic sevmiyorum o olayi.

Menzilli silahlar gercekten korkunc, AI acik ara benden daha iyi. Ben hareketli adamlari vurmayi birak menzili bile anlamiyorum, gezegene giden uzay gemisi gibi hedefe varana kadar kayboluyor attigim seyler.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, zipzip dedi ki:

şöyle 4nala piyadelerin içinden geçemiyorum çok üzüyor beni.

war horse, ona ağır barding, ağır zırh, üstüne de player dmg reduced easy veya very easy. o zaman yapılabilir hale geliyor. aksi takdirde taş vs couch bozuyor adamlara çarpmadan önce, pitchforkla atı, satırla da bacağı kesiyorlar.

spear içine yürümedikçe durduramıyorlar atı bu yazdığım şekilde. büyük dmg alınmayınca couch da bozulmuyor. bütün silah dmglerinin en az yarıya indirilmesi lazım.

sorunları yazdım hep ama oyun temel olarak gene şahane, yıl sonuna kadar bayağı toparlamış olur eminim ki.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

krallık muhabbetinde gördüğüm bikaç eksiği yazayım;

kralım abi, hala her şey için nüfuza ihtiyacım var. yine olsun da yarı yarıya daha az olsun bari. politika çıkarıcam çıkaramıyorum. herkesle barış halindeyim, doğal olarak nüfuz da kazanamıyorum. kaldı öyle. çapulcu kese kese nereye kadar.

ha, savaş ilan et tuşu kapalı mesela. neden? illa gidip bi ordusuna sinsice saldırmak mı gerekiyor?

bi de mesela şey var mı, pek sanmıyorum ama, şu an kuzaitlerle kuzey imparatorluğu savaş halinde, kuzaitler baya sıçık durumda, kuzey imp. ise haritayı domine etmeye doğru gidiyor. ben kuzeye savaş açmayı düşünüyorum ama kuzaitlerle alliance yapmak istiyorum mesela. var mı bu opsiyon? şu anki gidişata göre yok gibi duruyor, seçenekler o kadar kısıtlı ki imparatorluk mu yönetiyorum, boş boş takılıyo muyum belli değil.

mesela 1 tane kalem var, vali kendim gözüküyordum, bi değiştirme gafletinde bulundum, tekrar kendimi seçemiyorum artık. ya 2 companionumdan birini yapabiliyorum, ya da valisiz kalıyor. companionların da vali etkisi yok gözüküyor. esprisi ne anlamadım. kale geliştirme opsiyonları çok sınırlı. bi işe yaradıklarından da emin değilim. milis eğitim şeysi var, gidiyorum geliyorum, içne koyduğum acemi askerler hala acemi asker.

kral iken orduna farklı emirler veremiyosun mesela. atıyorum ben emrimdeki ordulardan birine "şuraya git şunla konuş, şunu şunu yapmaya çalışın" falan gibi şeyler diyebilmeliyim. çok fazla opsiyon var bu alanda, ama hiçbiri şu an oyunda yok.

lordlarla takasa giriyorum, para hediye ediyorum mesela, ne influence, ne başka bi şey hiçbi getirisi yok. Cazibe yeteneğinin altında geliştirmek için yapılması gerekenlerde takasa gir yazıyor, karşılıklı takas yapıyorum, adamdan 3 at alıyorum ben para veriyorum falan, gram yerinden oynamıyor yetenek.

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi birkaç sorum var:

smelter da niye gün içinde belirli bir imalat hakkımız var ve bunu nereden öğrenebiliyoruz?

Sadece silah mı imalatı var zırh yapma şansımız yok gibi ama asıl olması gereken o

bazı zırhların bacak koruması yok ve bacak için bir seçenekte yok, resmen baldırı çıplak dolaşıyoruz...

Turnuvalardan ve antreman maçmalarından skil kazanamıyoruz galiba oldukça saçma değil mi?

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Feamer dedi ki:

Şimdi birkaç sorum var:

smelter da niye gün içinde belirli bir imalat hakkımız var ve bunu nereden öğrenebiliyoruz?

Sadece silah mı imalatı var zırh yapma şansımız yok gibi ama asıl olması gereken o

bazı zırhların bacak koruması yok ve bacak için bir seçenekte yok, resmen baldırı çıplak dolaşıyoruz...

Turnuvalardan ve antreman maçmalarından skil kazanamıyoruz galiba oldukça saçma değil mi?

1- smithy'e girince sol alttaki portre üzerine hover yapınca stamina görünüyor.

2- bence de, steam forumunda "clipping sorunları yüzünden muhtemelen yapamamışlardır" yorumu gördüm ama hala ileride bekliyorum modeli değiştirmese bile.

3- bazı zırhlar sanırım set gibi düşünülünce ama set olarak giyilmeyince öyle bir sorun oluşuyor gibi.

4- bence de, azaltılarak da olsa gelse en azından belli bir seviyeye kadar. 380 gün sonra looter dövmeye çalışıyorum hala skill yükseltmek için. eskiden bu kadar sürede herşeyi maxlamıştım.

Sosyal ağlarda paylaş

Benim anladigim kadariyla party'de birileri iyilestikce o skillin hanesine yaziyor ama skilli en yuksek kimse ona yaziyor. Senin karakterinden daha yuksek skilli biri varsa ona yazar yani.

Bir de o skill arttikca mi bonus geliyor yoksa perk aldikca mi ondan emin degilim. Zira trade skillim arttikca urunler ucuzlamiyor mesela.

Sosyal ağlarda paylaş

8 dakika önce, Feamer dedi ki:

Heal skilli nasıl çalışıyor? Bilmemne healer diye npc aldım kadının alakası yok gibi

birde oyun içi zorluk ayarı değiştirme eskisi gibi yok galiba

klan penceresinden surgeonı seç role olarak. ama pek faydasını görmedim, npc level da alamadı bir tane bile bir yılda.

esc menüsünden campaign options.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...