Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount&Blade II: Bannerlord

progamer

Öne çıkan mesajlar

sonunda orduya benzer bişey yaptım ama aylık 600 altın yiyor etrafta bandit bulmakta zorlanıyorum düşman ordusu da hep gelmiyor, Bu Leadership nasıl yükselticez ya? bir de kendi krallığımızı kuramaz mıyız, ya da hizmet ettiğimiz krallığın gözünde influence ı nasıl bol bol yükseltiyoruz

Sosyal ağlarda paylaş

sen başkasının ordusuna değil, kendin diğer orduları kendi orduna çağırabiliyosun. kontrol sende oluyor yani. ama influence gerekiyor onun için, bi de boşta ordu olması gerekiyor. bazen tüm ordular başkasının ordusunda olabiliyor. biraz beklersen boşalır.

düzgün para akışı için kervan+dükkan satın alma işleri gerekiyor. ben ilk 20k'ya falan ulaştığımda bi dükkan aldım 15k'ya, nasıl oldu anlamadım, ilk 3-5 gün, günde 20k 30k kar geldi. sonra 300-500-1000'lerde gezinmeye başladı sürekli.

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, razzRaziel dedi ki:

of yok ya, encyclopedia'dan baktım kaçıyomuş, BAYA yüksek bi kaçma yüzdeleri var heralde. gün geçtiğinde veya sen bi savaşa girdiğinde uçup gidiyolar habersizce, log'a da düşmüyor sanırım çok saçma. kaçtığı gibi bi de taaaa haritanın öbür ucundan Lycaron'a ışınlanmış anında ?

save/load'da da trigger oluyo olabilir gerçi kaçma olasılığı. başlarım ya execute ettim, beni buna zorluyosunuz!!!

ilk kalemi aldım, hemen geri almaya 300 adam göndermişler onları da temizledim 4 tane noble prisoner oldu attım dungeon'a. dedim burdan da kaçmazlar heralde ama ilk gün 3'ü, sonraki gün de diğeri kaçtı. napacaz olm bu noble prisoner'ları, execute etsek ne zararı var?

Sosyal ağlarda paylaş

ya noble'lar öyle ayrı dert de bi de normal prisonerlar da sıkıntı, neye göre recruitable oluyo bunlar?

yanımda paso 5 tane imperial elite cataphract prisoner gezdiriyom adamlar 31 lvl, recruit ederim de orduya alırım beklentisiyle günlerdir yanımdalar. bi de sayıları da artıyo, mesela bazı prisonerlar recruit olabilecekken sayıları artınca durumları değişmesin kaynayıp, veya şunu sorayım adamları dungeon'a attık orda beklemeleri dirençlerini kırıyor mu? çünkü dungeon'daki adamlarda recruit butonu yok.

para sıkıntım yok 500 adam var prison'da sdf. bi de bunlar food tüketimini garrison gibi etkiliyor mu acaba settlement'ta?

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

auto-save’i devredışı bırakabilsek keşke, yanlış zamanlarda kaydettiği için vakit kaybettiriyor sadece. şimdiye kadar hiç auto-save load etmedim combat sonrası kaydettiği için. combat öncesi kaydetmesi lazım bir işe yaraması için.

Sosyal ağlarda paylaş

Savasa girmek icin neden 4 kere loading gerekiyor?
Haritada dusman ile cakisma – loading
Diyalog ekraninda savasmayi sec – loading
Haritaya geri donup tekrar savas secenegini sec -loading
Savas alanina gir – loading

Savasi kayip mi ettin? Ana menuye donmek icin loading
Devam edecegin savei sec – loading

Bunlari azaltmanin bir yolu yok mu?

Sosyal ağlarda paylaş

double tap w ve s olayını bilmiyodum iyi oldu. 

bi de şu army command olayı için aslında ayrı bi interface olsa, anlık ya zamanı çok yavaşlatıp ya da oyunu pauselayıp izometrik görsek battlefieldı, strateji oyunu gibi mouse dragle unitleri yönlendirebilsek. çok güzel olurdu böyle. küçük savaşlarda bu şekilde idare edebiliyoruz da, 500v500 olduğunda işler çığrından çıkıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Xenocide dedi ki:

bi de şu army command olayı için aslında ayrı bi interface olsa, anlık ya zamanı çok yavaşlatıp ya da oyunu pauselayıp izometrik görsek battlefieldı, strateji oyunu gibi mouse dragle unitleri yönlendirebilsek. çok güzel olurdu böyle. küçük savaşlarda bu şekilde idare edebiliyoruz da, 500v500 olduğunda işler çığrından çıkıyor.

tam istediğin şey mi bilmiyorum ama taktik 75 yapınca savaş öncesi yerleştirme var birlikleri.

Sosyal ağlarda paylaş

güzelmiş, savaş esnasında da anlık yönlendirme yapmak isterim de, pov'dan ve savaş devam ederken mikro management kasamıyosun abi. onun yerine gidip 5 adam öldürürüm daha karlı. slow time veya pause ile izometriğe çıkıp anlık sen şuraya git sen buraya git diyebilmek lazım. mesela okçularımı ikiye bölüp biriniz sağa biriniz sola gidin komutunu vermek için şu anda f1 f2 f3 bi sürü tuşa basıp zar zor yapabilirsin, benim dediğim şekilde olsa drag and click, tertemiz.

bu arada yeni bi bug oluştu sanırım, itemların üstüne geldiğimizde compare esnasında hangi özelliğin daha yüksek hangisinin daha düşük olduğunu yeşil-kırmızı renklerle görebiliyoduk da şu an göstermiyor. 1.0.4 ile mi oldu bu bilmiyorum yeni farkediyorum.

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

@Xeno çok güzel olur gerçekten, hatta sıralı komut verilebilecek bunu yaparken. Önce şuraya gidin, sonra şu formasyonu alın, sonra da düşmana saldırın gibi

Komut tek seferde verilip normal savaş ekranına dönülecek, birlikler de sıralı şekilde uygulayacaklar

Gizli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, razzRaziel dedi ki:

ya noble'lar öyle ayrı dert de bi de normal prisonerlar da sıkıntı, neye göre recruitable oluyo bunlar?

yanımda paso 5 tane imperial elite cataphract prisoner gezdiriyom adamlar 31 lvl, recruit ederim de orduya alırım beklentisiyle günlerdir yanımdalar. bi de sayıları da artıyo, mesela bazı prisonerlar recruit olabilecekken sayıları artınca durumları değişmesin kaynayıp, veya şunu sorayım adamları dungeon'a attık orda beklemeleri dirençlerini kırıyor mu? çünkü dungeon'daki adamlarda recruit butonu yok.

para sıkıntım yok 500 adam var prison'da sdf. bi de bunlar food tüketimini garrison gibi etkiliyor mu acaba settlement'ta?

of değiştirdim ya şunu sonunda. tamam şöyleymiş koduna baktım adamlar 5'li array tanımlamışlar prisoner recruit için o yüzden en üst 2 sınıf recruit edilemiyor şu anki haliyle.

sHds9t.png

array'i 7'ye çıkardım, denemek için de olasılık değerlerini 1'e dayadım oldu.

Uw2CtN.png

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, Xenocide dedi ki:

Kesinlikle böyle olmalı, en azından savaşın başında slitherine nin bazı oyunlarındaki gibi önceden yönlendirme gibide yapılanilir

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...