Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount&Blade II: Bannerlord

progamer

Öne çıkan mesajlar

2 saat önce, Goering dedi ki:

en sasirdigim sey burda "warhammer: vermintide 2" aldirmaya calisan dayilar, M&B fiyatini hakkediyor diyor ?

isim de veririm.

vermintide 2:

1 saat önce, Goering dedi ki:

L4D ile Vermintide2 kiyaslayan adam da daha cok yazmasin ? 

bayağı içinde ukde kalmış nedense, yazmasan hiç aklımda yok.

50 dakika önce, LethE dedi ki:

oyunun konusuna yapılan yazışmaları "arkadan konuşmak" olarak nitelendirmek nedir? sen başka oyunun konusunda wow oynayanların arkasından laf ediyorsun git tek tek mentionla hadi?

key istemek nere bu kararda hiçbir yetkisi olmayan adama hesap sormak nere? Sen cüceyi taleworlds patronu mu sanıyorsun?  kaldı ki olayı fiyat eksenine çeken de sensin, benim şikayetim early access çıkması.

kimsenin arkasından konuşmuyorum, dokundurduğum kişiler zaten burada. millet bir ay önce key dilenirken şimdi burada bir küfür edilmediği kaldı. boy boy laflar.

ea'dan ben de yakındım, fiyatı başkaları konuşuyor, sen niye sahiplendin o zaman ki?

45 dakika önce, applev0dka dedi ki:

konu oyunun Türk yapımı olması veya iskenderin kaç para olduğu değil bence.

TR dediğin oyun pazarının ne kadarını oluşturuyor %0.0005 i falan mı? Bu oyunun TR fiyatının 150 olması değil, global fiyatının 50$/€ olması facia..

bu oyunun fiyatını "bunları yapacağın başka oyun alternatifi yok" o yüzden kaç para olursa olsun hak ediyor mantığı ile açıklayamazsınız. Papers please 500 dolar o zaman. Gümrük memuru olabildiği kaç oyun var. Text base bile olsa AAA parası hak eder. ya da PS'e çıkan dreams'e kaç para bedel biçiyoruz ? içinde ayrı ayrı 484354854 oyun var.

Siz oyunun 150 lira olmasını konuşuyorsunuz ama önce $/€ fiyatı belirlenip ona göre TL fiyatını çekiyorlar bunu unutmayın. Şu oyunun ederi 30 $/€, o şekilde belirlenmiş olsa otomatik olarak TL fiyatı 100'ün altında olacaktı. Hala sadece TR'yi düşünerek tartışmanız anlamsız geliyor.

Ülkenin içinde bulunduğu şartlarda 150TL çok bir para değil artık. Ama oyun endüstrisi standartlarında oyunun ederinin üstünde olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

hiçbir şey kabul edilmezse gelinen nokta odur. "türksünüz be bi kıyak çekin" ile başlayıp "hem key dilenirim hem korsanlarım"a vardırıldı iş, bayağı mide bulandırıcı yani şurada dönen sohbet. forumdaki adam ekmek yiyor, öbürü çıkıp burada açıktan fütursuzca "çalarım emeğini banane" diyor. hiç bir dirhem utanma yok yani. ar damarı çatlamış.

TL fiyatını steam'in çektiğini hiç sanmıyorum çünkü şirket yerli zaten, steam fiyatları normalde buradan bihaber şirketler için. yurtdışı fiyatı da beni alakadar etmiyor, sizi de alakadar etmiyor o nedenle.

Sosyal ağlarda paylaş

42 dakika önce, Sam dedi ki:

bayağı içinde ukde kalmış nedense, yazmasan hiç aklımda yok.

ben kanmadim da en az boyle (bes para etmez) baya bos 3-4 oyun (1 senede demiyorum, uzun surecte) pohpohladin, ondan yazdim

bosuna neden yazayim

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

vermintide2'yi ben 66 saat oynamışım, oyun 50 lira. yukarıda wolcen için yazdığına bakalım:

Alıntı

wolcen 50 liraya 30-40hr gameplay verdi.

burada yazdığına bakıyoruz:

4 dakika önce, Goering dedi ki:

20-30hr icin oyuununa gore 40-50 lira / 150-200 lira herkes vermek istemiyor.

gamespot tarzi "pati reviewlar" bir yere kadar

yani senin anlatımına göre "beş para etmez bir oyunu pohpohla"mışsın.

Sosyal ağlarda paylaş

pohpohlamadim A-RPG yok, 50 tl verip gectim

isteyen oynasin, bir suru de sorun yazdim "oyunla ilgili" ayni konuda.

vermintide konusunu kabul ettirme sansin yok, bir kere daha acmayacagin bir oyun.

hala savunmuyorsundur dusunuyorum

en son ne zaman oynadin sormuyorum, vermintide oynamiyorsun kesinlikle.

library'de birbirinize bakarsiniz.

Sosyal ağlarda paylaş

oyunun topiginde, oyun ile alakali konusuluyor "arkadan konusmak" oluyor bir sekilde.

@Cuce isterse okur, forumsa yazilan kalir.

onceden yazdim kinguin closed beta key $17 (multi-only)

oyun 150tl.

open-beta olmadan benim gibi dusunen belki de potansiyel musterilerin cogu oyunu almayacak.

56ccdf083f64f753fdb3bdbc8e5a9b6b.gif

Sosyal ağlarda paylaş

ya sen ne anlatıyorsun, 20 saat oynadığın oyuna sen 50₺ verirken ok, ben 66 saat oynadığıma verince savaş suçlusu. sana mı hesap vereceğim hangi oyunu öveceğim diye? alıp da beğenmeyen varsa gelsin bana yazsın, sana ne? resmen içinde saklayıp büyütmüşsün, koyduğum video tam olmuş.

open beta bir yana da demo olsa iyi olur ilk oyundaki gibi. her oyuna lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

165 saat oynamış biri olarak Vermintide 2 bence de gayet güzel bir oyun. Tabii oyunların değerini saat üzerinden ölçmek baştan yanlış bir yaklaşım.

Bannerlord için 150 lira fazla değil ama Türk yapımı bir oyunun Türkiye piyasası düşünülerek bu fiyatın çok daha aşağısında satılması lazım.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Goering dedi ki:

bagnazlik sadece dindarlik degil ?

90'larin metalden baska bir sey dinlememekte israr eden bebeler gibisi...

bir sey anlatmak nafile

abi sen neyin kafasındasın. vermintide'ı biri aldırdı sanada sonra refundlayamadın, oyun elinde mi patladı sdsfese

yanlış anlama, sıkıntı ne onu anlamaya çalışıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...