Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount&Blade II: Bannerlord

progamer

Öne çıkan mesajlar

Örneğin, kıyasın hepsi saçmasapan, anlattım niye, hayır deyip kafana göre birşey söylüyorsun ve öyle olmadığı anlatılınca da kişisele bağlıyorsun ilginç bir şekilde. Alma abi alma yani zorla değil.

ille sert yazdırdın yani. Kusura bakma.

benim cebime girmiyor yani almayın bana ne.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Quixef sayfalarca konuşulan konuyla ilgili birşey söylemeden gelip bana sataşmış durduk yerde, (yüzüncü kere muhtemelen, takıntısı var) onunla bunu kıyaslayacak kadar konudan, ilişkilerden kopuksan ne diye araya giriyorsun? Üstüne mi vazife oldu? Mod filan mı oldun? Fahri zabıta filan mısın?

Sosyal ağlarda paylaş

19 dakika önce, Sam dedi ki:

Örneğin, kıyasın hepsi saçmasapan, anlattım niye, hayır deyip kafana göre birşey söylüyorsun ve öyle olmadığı anlatılınca da kişisele bağlıyorsun ilginç bir şekilde. Alma abi alma yani zorla değil.

ille sert yazdırdın yani. Kusura bakma.

benim cebime girmiyor yani almayın bana ne.

2 saat önce, Xenocide dedi ki:

Milletin WoW'uyla kıyaslayacağına, bana benzer yapıdaki başka bi oyunun fiyatıyla kıyaslama yap, o zaman diyeyim ki evet ya sam haklı. AAA - CCC örneği istemiyorum okey, aynı klasmanda BBB bi oyun göster bana, yeni çıkan-çıkmış, 150 tl veya üzeri.

Örneğimi beğenmiyosan, örnek ver demişim, bekliyoruz 2 sayfadır.

"M&B 2'ye benzeyen oyun yok" diyeceksin önceki sayfadaki gibi, öyle tahmin ediyorum. O zaman oyun 1000 lira da olabilir ya. Unique çünkü. 

İşte bu yüzden gameplay, oyun fiyatından bağımsızdır diyorum, fiyatı gameplay belirlemez diyorum, sonra gelip "kıyasın hepsi saçmasapan, anlattım niye, hayır deyip kafana göre birşey söylüyorsun" diyosun.

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle her defasında birisi üstüne vazife alınca kişilerin geçmiş ilişkileri hakkında bilgi sahibi olmadan moderatör rpsi yapmayı, tetikleniyorum evet. Bu duyarlılığı göremiyoruz nedense millet yeni üyeleri ezerken.

Xeno örnek olabilecek muadili bir oyun göster de kıyaslayalım dedim ben de.

Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi dipsiz kuyu, o yüzden şöyle sonuçlandıralım madem.

muadili bir oyun istiyor olmandan ben şu sonucu çıkartıyorum, yanlışsam söyle. Oyun, "prodüksiyon kalitesi" bakımından benzerlerinden daha pahalı, (senin söylediğin BBB class) ama daha pahalı olmasının sebebi, muadili bir oyun yok, türünün tek örneği, o yüzden daha pahalı olmayı hakediyor.

Eğer söylediğin buysa, önceki sayfada da demiştim, katıldığımı söyleyemem, ama makul bi argümandır. Ne olur söylediğin bu olsun da bitsin şu tartışma.

Sosyal ağlarda paylaş

Adamın suratına deyin işte bana dediğinizi, nahoş şeyleri ben söylemedim ki. Arkadan konuşmak yerine direkt sorarsınız. Key istemek için mention spamlerken sorun yoktu hatırladığım. Cevap vermez, bakmaz istemiyorsa da.

mordhau, chivalry filan single playerı olmayan oyunlar, içerikleri üçte biri filan ancak. O hesaba göre normal çıkıyor fiyat. Kenshinin animasyonlar, modeller filan eski mbden daha kötü gördüğüm, onun 10₺ filan olması lazım o yaklaşımla.

Sosyal ağlarda paylaş

15 dakika önce, Suark dedi ki:

150tl cok değil, biz çok fakiriz o ayrıda markete girion süt bal ekmek alıon 100 lirayla çıkıon abi

bira'nin tanesi 12 lira

laktozsuz sut 5 lira, ekmek 1.25, bal(parmak) 12 

bugun 5 bira aldim 60 lira verdim.

wolcen 50 liraya 30-40hr gameplay verdi.

150 liralik content sunmayacak bu oyun bana.

almayacagim.

kokteyl 50 lira agabey demeyeceksin herhalde.

olan hype'i da yok ettiler (bunu aciklamiyorum)

open multi beta da olmayacak.

neden alayim? 5-6 sene onceki combat mekanikleri tekrar gelicek onumuze...

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ya orda kaliteye bakıyor iş,

balparmak 60 lira falan, (12 ne abi kaçak mı alıonz napıonz sdfada 1 gr mı alıonz )

tire süt cam şişe 8 lira falan.

Radyasyonlu ekmek almıyorsan 1.25 e ekmek yok, 5 lira falan ekmek. 75 etti işte. normal rutin market alışverişi bu.

Pahalılık yüzünden alkol almıyorum zaten, geçen bir arkadaşa giderken rakı aldıydım, bira falan astornomik geliyor ki evde içmek açmıyor beni. En son normal bi yerde 25 falandı bira.

orta karar bi yerde yemek yemekte 40-50 bandında.

150 hiç para abi, ha biz fakiriz bak orası ayrı yani 3 liraya 50 paket makarna da alabilirim dersen haklısın derim ?

Steamdeki oynamışlığıma baktım, warbandi 53 saat oynamışım(ilaçlı da oynamışımdır kesin diğer oyunlarını bi 53 saat). Mod zart zurt muhtemelen bunu çok daha fazla oynayacağım ki oyun oynayamıyorum artık. Muhtemelen bu sene alacağım son oyun olur 2021 e onla girerim kıfkıfkıf.

Ha almasam ne olur, yıl sonu discounta girer 50 liraya alırım bak o da bişey.

Sosyal ağlarda paylaş

15 dakika önce, Sam dedi ki:

mordhau, chivalry filan single playerı olmayan oyunlar, içerikleri üçte biri filan ancak. O hesaba göre normal çıkıyor fiyat. Kenshinin animasyonlar, modeller filan eski mbden daha kötü gördüğüm, onun 10₺ filan olması lazım o yaklaşımla.

mordhau, for honor yeni seyler getiren oyunlar

bu oyun isitilmis yemek gibi gelicek hepimize.

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Suark dedi ki:

150 hiç para abi, ha biz fakiriz bak orası ayrı yani 3 liraya 50 paket makarna da alabilirim dersen haklısın derim ?

WTF eataly'den alisveris yapiyorum, taze makarna'yi ordan aliyorum. 

nerde yasiyorsun?

ayda 5$k kazansam da bu oyuna 150 lira vermem.

150 tl ile fulya veya besiktas pazarina gidelim, ziyafet cikaririm 4 kisiye.

Sosyal ağlarda paylaş

50-61tl gibi bir seydi, 2-3 gun oyalar.

end-game yok, senaryo yokumsu.

lvl 45 senaryo bitiyor, max lvl 90.

oyalar. matchmaking de duzeldi, 2-3 kisi random giriliyor.

karakoy'de 50 liraya BOL BUZLU kokteyl icecegime, wolcen mantikli ?

Sosyal ağlarda paylaş

en sasirdigim sey burda "warhammer: vermintide 2" aldirmaya calisan dayilar, M&B fiyatini hakkediyor diyor ?

isim de veririm.

vermintide 2:

On 03.09.2018 at 00:57, Sam dedi ki:

csgo'da da 1 saatlik content o hesaba göre.

On 03.09.2018 at 21:46, paradoksalkedi dedi ki:

oyunu bilmeden oyuna saldırıyorsunuz yine l4d ile kıyaslayıp versus var mı demek baya fail. oyunun gear trait sistemi var, item kasıyorsun. zaten güzelliği o.

yoksa bakarsan pvpsi dışında l4d çöp, hiçbir amacı yok. bunda en azından zorluk seviyeleri vs var, onları yapabilmen için gear toplaman build yapman gerekiyor. lol.

On 03.09.2018 at 18:04, Sam dedi ki:

l4d'i "content'i bitirip hikayeyi görmek için oynadım, kapattım, sildim" diyen bir insan modeli cidden varsa bunu da almasın zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Goering dedi ki:

WTF eataly'den alisveris yapiyorum, taze makarna'yi ordan aliyorum. 

nerde yasiyorsun?

ayda 5$k kazansam da bu oyuna 150 lira vermem.

150 tl ile fulya veya besiktas pazarina gidelim, ziyafet cikaririm 4 kisiye.

Ben izmirde yaşıyorum, bim migros ve şoktan alışveriş yapıyorum, 3 lira makarna migrosta, 50 tane alıon işte. Yani öyle bi kıyas yapıosan mesela pahalı denebilir.

150tl ye anca akşam yemek yersin işte. hadi 2 akşam olsun yav.

Piyasayı alıcı belirliyor tabi, muhtemelen bu fiyatlar $ veya € ya vurulduğunda bir şey değil, baktılar satışlar beklenenden az düşürürler. Hedef kitle TR bile olmayabilir, pazarlama tarafı ne düşündü bilmiyorum ama 150tl pahalı gelmedi benim gözüme.

aldığım bebek bezleri daha pahalı olm, allahın bezi.

Sosyal ağlarda paylaş

yani ben de 40-60tl arasi veriyorum aksam yemegine -her gun-, oglen de 30-40tl ama bunlar benim yasam masrafim.

150tl M&B'e vermek beni dusundurur, 2 saat icinde refund kovalarim.

alman kulturuyum ben gerci, ayni ayakkabiyi 5-6 sene giyerim...

son 3-4 isimde mobbing gordum, paranin degerini cok iyi bilirim ? 

L4D ile Vermintide2 kiyaslayan adam da daha cok yazmasin ? 

Sosyal ağlarda paylaş

oyunun konusuna yapılan yazışmaları "arkadan konuşmak" olarak nitelendirmek nedir? sen başka oyunun konusunda wow oynayanların arkasından laf ediyorsun git tek tek mentionla hadi?

key istemek nere bu kararda hiçbir yetkisi olmayan adama hesap sormak nere? Sen cüceyi taleworlds patronu mu sanıyorsun?  kaldı ki olayı fiyat eksenine çeken de sensin, benim şikayetim early access çıkması.

Sosyal ağlarda paylaş

konu oyunun Türk yapımı olması veya iskenderin kaç para olduğu değil bence.

TR dediğin oyun pazarının ne kadarını oluşturuyor %0.0005 i falan mı? Bu oyunun TR fiyatının 150 olması değil, global fiyatının 50$/€ olması facia..

bu oyunun fiyatını "bunları yapacağın başka oyun alternatifi yok" o yüzden kaç para olursa olsun hak ediyor mantığı ile açıklayamazsınız. Papers please 500 dolar o zaman. Gümrük memuru olabildiği kaç oyun var. Text base bile olsa AAA parası hak eder. ya da PS'e çıkan dreams'e kaç para bedel biçiyoruz ? içinde ayrı ayrı 484354854 oyun var.

Siz oyunun 150 lira olmasını konuşuyorsunuz ama önce $/€ fiyatı belirlenip ona göre TL fiyatını çekiyorlar bunu unutmayın. Şu oyunun ederi 30 $/€, o şekilde belirlenmiş olsa otomatik olarak TL fiyatı 100'ün altında olacaktı. Hala sadece TR'yi düşünerek tartışmanız anlamsız geliyor.

Ülkenin içinde bulunduğu şartlarda 150TL çok bir para değil artık. Ama oyun endüstrisi standartlarında oyunun ederinin üstünde olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...