Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Libya'da ABD Büyükelçisi öldürüldü

mani

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

basayev said:

son söz;bizim ölülerimiz cennete,kafirlerin ise cehenneme gidecektir... Allahın vaadi bu yöndedir.inandım,iman ettim...

Ağzından köpükler saçarak nefretle insanları kendi kafanda ölüme ve ağır cezalara layık görecek kadar kin dolmuş için. Kafirler cezalarını çekecek derken orgazm olmuşun resmen.

İslam doğruysa eninde sonunda cennete gidersin herhalde ama ondan önce baya bi yanarsın bu kafayla gibi geliyor bana :p sen ne biliyon islamı dersen bilmiyorum evet, "common sense" denen şeyi kullanıyorum sence. kendini bi nefret ve kinden arındır bence, önce anlayış ve huşu doldur ruhunu.

doğru demişin 1. o 2. zaten bu çekilmiş olan filmi islam alemi neden bukadar ciddiye alıyorki?
saçmasapan bişey...... komedi gibi çekimleri, ciddi bir sinema filmi değil birşey değil.Büyükelçi pisipisine öldü,.Manyağın tekinin yaptıgı ve youtuba a koyduğu bir amatör kamera çekimli film yüzünden dünya inliyor.... 15 20 kişi biraraya gelerek rahatça çekebilir bu kalitede bir saçmalığı .

o değilde oyuncuları tv programlarında hergün ağlıyorlar. sesimizin üzerine montaj yapıldı diye. Nasıl bir ölüm tehtidi alıyorlarsa hergün..
Sosyal ağlarda paylaş

basayev said:

konu dışı denilen bölümü sabahdan beri,islamla alakalı konuları kontrol ediyorum.hep bir dalga geçme,peygamber 9 yaşında bir kızla evlendi kafaları,gık çıkaranı v.s banlamalar,peki size şöyle bir şey söyliyeyim,ya gerçekten cennet-cehennem varsa ve ben değil de siz yanlış düşünüyorsanız?

bu dini,fethullahçı cemaat yapılanmaları,tarikat ve sufi geleneği,rayından çıkararak bu hale getirdi 1000 yılda,peygamberimin hadisi var,ahir zaman da iman;elde kor tutmak gibi olacaktır buyuruyor,tarikat ve histerik cemaatlerin davranış biçimleri,o koru ellerinde maşayla tutma zanaaatına dönmüş durumda,

gerçek islam bu değil diyenlere bir çift lafım var,şu anda dünya genelinde,emperyalizm karşıtı denilen,komünizm-sosyalizm ve ucundan azıcık da ırkçı düşünceler ne kadar emperyalizme karşı?
varsa yoksa emperyalizmin can damarı petrolün,emperyalizmin baş düşmanı islam medeniyetine canhıraş bir biçimde,kültürel,sosyal,savaş sanatının değişik dallarını kullanarak saldırmalarından oluşuyor.

bu dinde;zekat kavramı var,hiç bir zaman bir şahsın 100 dairesi olmaz...

bu dinde cihad var;zenginlerin yeri geldiğinde malının yarısını savaş kafilelerine bağışlaması var...

bu dinde insanın anarşizm boyutuna hatta anarşizm masum kalır,terörizm boyutuna varan,tecavüz,hırsızlık,yağma v.s yasaklanmış cezası ölüme varan hadler uygulanmıştır.

bu dinde,belli bir zümrenin,belli bir ailenin,çoğunluğun azınlığa,azınlığın çoğunluğa tahakkümü yoktur.bilgi ve birikim esas alınarak,devlet denilen sakız emanet edilmiştir insana,fırat kenarında bir kuzuyu kurt kapsa ömer sorumludur,veya bir misafir geldiğinde,devletin mumunu söndürüp,şahsi mumunu yakan ömer adaleti vardır.

bu yazdıklarımı uygulaması gereken insanlığın,illa başına müslüman ekini mi getirmesi gerekiyor? neden belirli bir insanlık paydası oluşmadı binlerce yıldır,din olmadan,dini kurallar düzenlemeden insan hayatını?

ha banlarsınız veya banlamazsınız,kimseye düşmanlığım yok,ben müslümanım,sözü eğip,bükmek,50 tane takla atmak,kürsülerde salya sümük ağlamak bana yakışmaz...

peygamber öldüğü gün hz ali aşırı tepki gösterince,hz ebubekir,oda hepimiz gibi insandı,o öldü onun değerleri ayakta dediğinde sakinleşmiştir koskoca ali...

çok güzel yazmışsın,etkilendim ve de duygulandım
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi yalan yok ateyist falan değilim. Müslümanım fakat siz ateyistlerin yüzünden buraya böyle arkadaşlar geliyor. Foruma mütemadiyen internetten irşat edilebileceğini sanan elemanlar geliyor. Sonra neye uğradığını anlamadan kaçıyor. Azıcık bu konuları az konuşsanız, şifreli falan yapsanız. Yazık bu adamlara da yazık. Ciddiyim. Ne umutlarla geliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış arkadaşım,suçlu da olsa,amerika denilen emperyalist kral'ın maşası da olsa,öyle bir şekilde öldürülmesi yanlış,mahkemesi var,cezası var gerekirse idamı var,fakat bu şekilde işkence edilmesi islam da yoktur.peki size şunu sorayım,burada mübarek,esad veya benzeri kralların,halkına adaletle hükmettiğine kesin kanaat eden varmıdır? ve bunların amerika ya katışıksız düşman olduğuna?

size şunu söyliyeyim o zaman,mübarek döneminde,amerikan köpeği ve firavun denilirdi mübarek'e ve 3 kişi bir arada gezmeye çıksa,gözaltına alınır ve en yakın mahkeme süreci 20 sene sürerdi.

bu şekilde baskı altına alınmış bir halkın,eline ilk fırsat geçtiğinde amerikan konsolosluğuna saldırması kadar doğal birşey yoktur.

ha bide kaddafiyi amerika devirdi,halk amerikayı destekledi diyenlere şunu sorayım arada,

e neden rusya büyükelçisi veya çin v.s değilde amerikan konsoloslukları kıytırıkdan bir film bahane edilerek yakıldı yıkıldı?

edit:kapıkulu zerre umurumda değil arkadaşım,buradakilerin irşad olması v.s kitap belli,metod belli,isteyen inanır isteyen inanmaz,ha bi de umutlarla gelmedim buraya,ümmetin şu anki durumu,çektiği zulüm yüzünden kahrolurken,bi de inanmayıp iftira atan aynı dili konuştuğum insanları görünce x2 üzülüyorum..inanmıyorsanız saygı duymayın,fakat hakaret de etmeyin...
Sosyal ağlarda paylaş

basayev said:

edit:kapıkulu zerre umurumda değil arkadaşım,buradakilerin irşad olması v.s kitap belli,metod belli,isteyen inanır isteyen inanmaz,ha bi de umutlarla gelmedim buraya,ümmetin şu anki durumu,çektiği zulüm yüzünden kahrolurken,bi de inanmayıp iftira atan aynı dili konuştuğum insanları görünce x2 üzülüyorum..inanmıyorsanız saygı duymayın,fakat hakaret de etmeyin...

Hiç kendini kandırma. Burada 3-5 mesajla birşey anlatabileceğini sanmıyorsan o zaman vaktini forumda israf etme. Git bir adam bul, çek bir kahveye anlat. Enerji, iştiyak var kabul. Lakin doğru yer değil.
Sosyal ağlarda paylaş

cehennemin ya da cennetin olup olmamasının islamın durumu ile alakası yok, kendi adıma vardır ya da yoktur demedim zaten yaşamımı ilgilendirmeyecek bir olay yani boş laf bu 1

din olmadan hani kurallar diyorsun, insan hakları tanrının dokunması ile meryemden çıkmadı bu 2

hiç bir zaman 100 dairesi olmaz tamamen yalan, islam ticaret yapan adamın malına karışmaz isterse 1500 dairesi olsun bu 3

islamın baş düşmanı dediğin petrol bugün islam beşiğinin hayatta kalma sebebi, arabistan yiyecek pilav bulamazken bugün gökyüzünde tenis oynuyor bu 4

kimsenin islam ile dalga geçtiği yok ama; inanan insan hiç bir bok yapmaz ve bütün hayatını bu safsata ile geçirerek dünya iqsunu düşürürse, dalganın kralını geçerim bu 5

şimdi fenerbahçe maçını izleyip volkanın trollük yapmasını bekleyeceğim bu 6
Sosyal ağlarda paylaş

şu filme protesto gösterisi düzenleyecek olan varsa o da sinema sektörüne emek vermiş insanlardır herhalde. Bukadar boktan iş yapılır mı diye.

Mizah böyle birşey. Bak müslüman kardeşlerimiz kuduruyor mu hiç bu videoyu izleyince hepsi katıla katıla gülüyorlar. Hoşgörülüler hepsi. Hoşgörülü olmasalar kendilerinin de peygamberi olan İsa ile böyle dalga geçilmesini hazmedememeleri lazım! Müslüman dediğin ikiyüzlü olamaz çünkü.

http://www.youtube.com/watch?v=8pUrsUORF4Y
Sosyal ağlarda paylaş

yok gerçek islam bu diyoruz. İslam barış ve kardeşlik dini değil. dinime küfredenin kafasını keserim dini bunu hepimiz biliyoruz. Medeniyet platformu, barış köprüsü, dinler arası diyalog falan yok yani islamın içinde. Tamamen aykırı şeyler. Modern kafalarla yapılmış dini günümüze uydurma çabaları bunlar. Ben çıkan olaylara kızmıyorum yani. Sen adamın peygamberine hakaret edeceksin ve yaşayacaksın mümkün mü bu ? Din öyle emrediyor, öyle buyuruyor. Adam dininin gerekliliklerini yerine getiriyor. Kendi elinle bu eğitimi verirken, verdirirken, destek olurken düşünecektin bu olanları.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu islamı küçük düşürücü yayınlar şeye benziyor. Adamın birinde tik vardır, uyarır yapmayın diye, illaki malın teki gelir dürter adamı. O hesap.

Sonucun bu olacağını bile bile bunu yapmak düşünce fikir özgürlüğü cart curt değil. Elinin sokulacağını bile bile arı kovanına elini sokmaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

yok gerçek islam bu diyoruz. İslam barış ve kardeşlik dini değil. dinime küfredenin kafasını keserim dini bunu hepimiz biliyoruz. Medeniyet platformu, barış köprüsü, dinler arası diyalog falan yok yani islamın içinde. Tamamen aykırı şeyler. Modern kafalarla yapılmış dini günümüze uydurma çabaları bunlar. Ben çıkan olaylara kızmıyorum yani. Sen adamın peygamberine hakaret edeceksin ve yaşayacaksın mümkün mü bu ? Din öyle emrediyor, öyle buyuruyor. Adam dininin gerekliliklerini yerine getiriyor. Kendi elinle bu eğitimi verirken, verdirirken, destek olurken düşünecektin bu olanları.

Ama bir laf var biliyorsun değilmi?

Gece ayazma ayaz ellerim ceplerimde...

Ne diyorum ben yahu ;$#@

Özet :dinime küfreden müslüman olsa

Ayrıca din değil , dünya üzerinde sistematik düşünce butunlerinin hangisi kendisine saldırıyı kabulekabul eder ?

Ya çok kurnazsin, ya da çok saf....
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

mani said:

İslam barış ve kardeşlik dini değil.

gökten indiği sanılan dinlerin hiçbiri barış ve kardeşlik dini değildir.

Kim söyledi de böyle şartlandın ,fethullah hocanmi?

İslamda müslüman kardeşliği vardır.hakaret ve savaş ilan etmediği müddetçe kafirler ve musriklerin dokunulmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahaha şaka mısın arkadaş, madem müslüman müslümana saldırmıyor Türkiye-Suriye savaşı ne, onu geçtim niye Suudi Arabistan İranı göçertmek istiyor.

Hatta onu geçtim ne diye müslümanlar gidip pazarda çarşıda canlı bomba olarak diğer müslümanları öldürüyor (neredeyse aralıksız her hafta).

Kafirlere gelmiyorum bile ahahaha.
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:

Ahahaha şaka mısın arkadaş, madem müslüman müslümana saldırmıyor Türkiye-Suriye savaşı ne, onu geçtim niye Suudi Arabistan İranı göçertmek istiyor.

Hatta onu geçtim ne diye müslümanlar gidip pazarda çarşıda canlı bomba olarak diğer müslümanları öldürüyor (neredeyse aralıksız her hafta).

Kafirlere gelmiyorum bile ahahaha.

Ben sana müslüman dedim , seçimle iş başına gelmiş veya babasından devralmış , tagut lara müslüman demedim, nereden çıkardın bunu?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...