Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ankara Ev Sorunsalı..

mdastar

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar Ekim ayından Ocak ayına 3 aylık ev bulmam lazım eşyalı. Bir kaç yer buldum 1+1 güzel yerler. Fakat 3 aylık diyince (daha uzun da olabilir ama henüz belli değil malesef) emlakçılar istemiyor ev sahibine sorayım diyorlar. Adamlar da haklı. Ocak ayında kim nerden bulsun ev kiralayacak insanı, hak da veriyorum fakat bi şekilde bulmam lazım evi. Bilkent-3'ten olumlu bir telefon konuşmam oldu bir bir de yine B-3'ten ev sorarken emlakçı hanım başka bir yer önerdi bana. Konutkent 2 diye bir yerden. Şimdi soracağım şu ki buranın 1+1'ini gören veya orada yaşayan eden var mı? Nasıl bir yerdir? Hani 1+1 evin yatak odasında bi dolap bi yataklık yeri olur eyvallah da salonu azcık geniş olur hani ne bileyim hep orda oturacağından ferah neyin olur.Bunda biraz küçük gibi geldi attığı fotoğraflarda. Bilkent ve Tunalı taraflarına ulaşım buradan nasıldır? Bu sorular aklımdayken bayanın istediğiniz gibi gelin ister 1 ay kalın ister 3 ay kalın ister 6 demesi mest eden tek olayı şimdilik. Ne yapayım ben yahu?

Bir diğer yer de Çukurambar (bi emlakçı Ç.ambar biri balgat biri 100.yıl yazmış beyin aktı çukurambar diyeyim bari oraya da)'da Akman Residence diye bir yer. Orası nasıldır ulaşımı zartı zurtu?

Yardım edin ev bulmam lazım böhü
Sosyal ağlarda paylaş

Bilkentte okuyorsan gidiş gelişin sıkıntı olmaz. Sabah servis okula bırakır, akşam servis evine bırakır.

Okula gitmeyeceksen otobüs/dolmuş neye binsen Bilkent köprüde iner; oradan aktarmanı yaparsın. Dönüşünde de odtü üstünden o tarafa giden otobüs/dolmuşa binersin.

Tunus için, gidişin sıkıntı olmaz. Dolmuşlar Sıhhiye'ye gidiyor, otobüsler Meşrutiyet'e. Sadece Tunus'a kadar yürürsün. Kızılay'dan dönüş için Meşrutiyet'ten son otobüs 23'te kalkar. Onu kaçırırsan taksicilerle pazarlık yaparsın. Pazarlık yemezse 50-60 lira arası bir para ödersin ki daha fazla da tutabilir(Tunus'tan pazarlıkla 25 liraya konutkente de gitmişliğim var 1 sene önce =)).
Sosyal ağlarda paylaş

Phoenixlin said:

Bilkentte okuyorsan gidiş gelişin sıkıntı olmaz. Sabah servis okula bırakır, akşam servis evine bırakır.

Okula gitmeyeceksen otobüs/dolmuş neye binsen Bilkent köprüde iner; oradan aktarmanı yaparsın. Dönüşünde de odtü üstünden o tarafa giden otobüs/dolmuşa binersin.

Tunus için, gidişin sıkıntı olmaz. Dolmuşlar Sıhhiye'ye gidiyor, otobüsler Meşrutiyet'e. Sadece Tunus'a kadar yürürsün. Kızılay'dan dönüş için Meşrutiyet'ten son otobüs 23'te kalkar. Onu kaçırırsan taksicilerle pazarlık yaparsın. Pazarlık yemezse 50-60 lira arası bir para ödersin ki daha fazla da tutabilir(Tunus'tan pazarlıkla 25 liraya konutkente de gitmişliğim var 1 sene önce =)).

hocam çok saol cevap için.sormak istediğim şey şu o halde. aktarımdı zarttı zurttu özellikle bilkent plazaların oraya kaç dakikada giderim kaç dakikada gelirim?bilkentte okumuyorum iş+kurs için geliyorum ankaraya. bir de mesela tunalıya ne kadar sürer gidiş?
Sosyal ağlarda paylaş

Phoenixlin said:

Konut2'den köprüye gidişin 15-20 dakika arası değişir. Dolmuş/otobüsün ne kadar oyalanacağına bağlı olarak. Ordan plazalara gidiş dolmuş/otobüsle 5 dakika. Vasıta bekleme süreleri hariç.

Tunalı'ya yürümeyi de hesaba katarsak trafiksiz bir günde 50-60 dakika arası.

abi 15 20 dakika istanbuldan sonra güzel rakammış JFJASFASDLAS
Sosyal ağlarda paylaş

ben 3 ay kalıcak olsam bu kadar kurcalamazdım şahsen mühit iyimi, salon geniş mi diye. en ekonomik ve ulaşımı kolayı seç gitsin.

araban varsa o söylediğin heryerden ulaşım kolay ama konutkent tarafından daha kolay çünkü trafik olmaz. onun dışında bilkentin servisi var zaten heryere.
Sosyal ağlarda paylaş

Okulda okumuyor, ama sabah takım elbise falan giymiyorsa; servise atlayıp üniversitenin girişinde inip yürüyebilir :D

Bilkent'e gidişlerinde trafik yaşamazsın hiç bu arada. Ama tunalıya gidiceksen sabah işe gidiş veya akşam iş çıkışlarında gitmemeye çalış. Melih Gökçek'in demir kafes hediyesi yüzünden o saatlerde çok sıkışıyor trafik. Bir de metro çalışmaları sebebiylen kimi yolları kapıyolar. Acı çekersin =)
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

ben 3 ay kalıcak olsam bu kadar kurcalamazdım şahsen mühit iyimi, salon geniş mi diye. en ekonomik ve ulaşımı kolayı seç gitsin.

araban varsa o söylediğin heryerden ulaşım kolay ama konutkent tarafından daha kolay çünkü trafik olmaz. onun dışında bilkentin servisi var zaten heryere.

ya kurcalama sebebim kız arkadaşımın sürekli bende kalacak gibi bişey olması. benim de kurs bilkent plazalarda işte.kıza çok eziyet çektirmek istemiyorum ondan yol olayını bu kadar taktım.yoksa dediğim gibi 6 senelik istanbul macerasından sonra ankara yolları bana pek etki etmez/etmiyor da zaten. arabam var ama alamıyorum anneme lazım o aylarda :/
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR said:

milli kütüphaneye yakın bi yerlerde de ev tutmayı düşünebilirsin, bilkent plazaya tek vasıta, tunus tunalıya tek vasıta. emek bahçeli de 2+1 pek iyi durumda olmayan ucuz daireler vardı en son.

emek bahçeli 2+1'lerine baktım abi.yanlış anlaşılmasın ama köpeğimi koymam o evlere ben.gördüğümde de gerçekten üzüldüm burada kalmak zorunda olan insanlar var yani. hakikaten üzücü bir durum.

milli kütüphane tam olarak ne diye geçiyor semt olarak peki hemen arastırayım bi? emek bahçeli falan mı oralar yoksa?

edit: evet oralarmış. dediğim gibi evler hep ama bulursam iyi güzel bişey düşünülür tabi ffdsf
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR said:

öğrenci milleti işte ne yaparsın =)
para sıkıntı değilse düzgün evler de var tabii aynı muhitte.

ya öğrenci milleti napsın da degil abi.ev sahiplerinin haltları bunlar.insan yaşadığını unutuyorlar orda sorun ondan kaynaklanıyor.böyle şeylerde çok sinirleniyorum neyse bu konuyu uzatmıyım ben. oralardan da bakıyorum su an cok saolasın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...