Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Neden olduğunu çözemediğim bir sorun...

Antimodes52

Öne çıkan mesajlar

Valla çözene öncelikle helal olsun sonra da çok saolsun...
Bu bana eski bilgisayarımda da oluyordu, nete bağlanıyorum surf yapıorum hede hödö derken kopuyorum, koptuktan sonra tekrar bağlanınca byte alıp göndermiyor modemim, öyle kitleniyor bir süre sonra da byte alıp gönderiyor ve iptal ediyor mesela icq'ya girmeye çalışıyorum ilk 15 sxaniye falan hiç byte alıp gööndermiyor sonra 50 byte gibi komik bi rakam deişio ve disconnected'ım... Aynı şekilde bilgisayarımı açıp bilgisayar oyunu oynuyorum kapatıyorum oyunu nete girmeye çalışıyorum nete girme sesinin arkasından hat meşgul sesi geliyor, yada bağlansa da netten koptuumda olan olayın aynısı oluyor. Bu sorun bende 1-2 yıldır var neden olabilir ya delirtiyhor beni ha bir de bu olunca bilgisayarı rebootlamam gerekiyor reboot diyince de Windows Kapanıyor ekranı vardır ya tam kapanmadan önce pencere resmi çıkar, orda takılıyor kendim restarta basmak zorunda kalıyorum... Nedendir?[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
UIN: 123455555
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de anlamadığım bir şey daha var.... Aynı sorunu tam olarak eski bilgisayarımda da yaşıyordum, yeni bilgisayar aldım bunda da yaşadım, ikisinin özellikleri TAMAMEN birbirinden farklı, tek ortak noktaları kullandıım telefon hattı...
Aslında düşününce mantıklı geliyor digital diil benim hat (hat almam gerekiyor yane) bu yüzden olabilir mi ya?
Delirtiyor çünkü birt noktadan sonra ama hat olması da mantıksız geliyor reboot'lamam gerekiyor makineyi kitlendi mi bir modem.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Antimodes52, 18 May 2003 19:26 tarihinde demiş ki:
İyi de anlamadığım bir şey daha var.... Aynı sorunu tam olarak eski bilgisayarımda da yaşıyordum, yeni bilgisayar aldım bunda da yaşadım, ikisinin özellikleri TAMAMEN birbirinden farklı, tek ortak noktaları kullandıım telefon hattı...
Aslında düşününce mantıklı geliyor digital diil benim hat (hat almam gerekiyor yane) bu yüzden olabilir mi ya?
Delirtiyor çünkü birt noktadan sonra ama hat olması da mantıksız geliyor reboot'lamam gerekiyor makineyi kitlendi mi bir modem.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.

zaten hattın dicitıl deilse kopma muhtemelen ondan kaynaklanıyordur yada dosya gidip gelmemesi
yanlız bilg in restartlanamaması falan ilginç bi olay[hline]eeh eytere be!
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bağlandığımda normal hiç bir yavaşlık sorunu çekmiyorum UO falan oynarken eskiden Sylveria'da falan paso speedci falan die laf atıolardı ama bir koptum mu deli oluorum tekrar bağlanmaya çalış et bazen bağlanabiliyorum tekrar kopuyor bazen bağlanamıyor bazen de bağlanınca byte alıp göndermeme oluyor işte, byte alıp gönderememe oldu mu illaha reboot atmalıyım yoksa her reconnectte aynı sorunu yaşıyorum restart diince de windows kapanıyor ekranında kitleniyor restart düğmesine basmam gerekiyor annadınız?[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

Modemin ne markaydı. Bilgisayarını ilk açtığında bağlanıp sonra bağlanmıosa belkide modem driverlarında bişi vardır.

Yani bilgisayarı açtıktan sonra her zaman ilk aramada normal bağlanıomu ?

Modem'i kendi driverları deilde windows'un standart 56600 k56flex driverları ile denedinmi.

Odada bilgisayara gelen kabloda da sorun olabilir. Bizim dükkanda öyle bi olay olmuştu. Kabloyu değiştirdik düzeldi.[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok odam normalde aşağıdaydı abim yurt dışına gittiğinden beri 2 katlı odadayım çatı katında bilgisayar...
İlk çevirdiğimde %90 bağlanıyor zaten ilk girişimde hiç bir zaman byte alıp göndermemesi olmuyor hep çalışıyor ama sonra kopuyor bağlantım tekrar bağlanınca da böyle oluyor... Her olayda format taraftarı değilim her ne kadar ayda 1 format atsam da düzelmedi bu kadar zamandır?[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı sorunu bende yaşıyordum. 56k rockwell kullanırken. Şimdi 56k apache external var o problemi hiç yaşamadım. Büyük ihtimalle modeminden kaynaklıdır. Hattanda olabilir ama ben aynı hattı kullanıyorum. Ayrıca zaten analog hat çok kötü geçebilirsen bir an önce dijital yaptır.[hline]Hick!Memur bey ben alkollüyüm, siz nerelisiniz ehi ehi

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...