Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gold Exploit - Kripparian Suspended?

kucuktim

Öne çıkan mesajlar

bu arada eleman videoya cekip internete koymuyor. Kripparian bildigin streaming celebrity ortalama 10k izleyicisi falan var adamın. Adam normal oyununu oynayıp(craft yapmak satmak bunun yasak oldugunu bilemez bir insan) stream yaparken 30dk sonra ucuruyorlar.

arenanet fanboylugu gereksiz kısaca inanılmaz haksızlar. İsim banları olsun bu banlar olsun. Itemları rollback atıcaksın bulduklarına bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

streaming celeb. olması bir şeyi değiştirmez. Bulduğu şey anetin hatası olsa bile , craft legal olsa bile sonuç exploit.
İnsanlar credit filan alıp golda çeviriyolar bu öyle bi oyun.
Şuda anet fanboi liği değil.
Ben şöyle adamlarla oyun oynamak istemem açıkcası buda ayrı bi mevzu.
Akşama kadar çalışıcam eve gelicem 1-2 eğlenmek için oyuna giricem sonra aa şöle bişi varmış exploit edilmişmiş.

Bu anet yetersizliğidir ama ban doğru karar sonuna kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

anet fanboyluğu değil ki olay. Her görüş bildiren birşeyin fanboy u mu olmak zorunda bunu anlayabilmiş değilim.

interperez e katılıyorum ben de. yani bir EULA var ortada. exploit edersen sen bunu banı yersin. perma ban biraz abartı geldi bana da ama sonuçta daha önce de açıkladığım arkadaşında değindiği gibi ekonmiyi ve doğal olarak diğer oyuncuları da etkileyen bir husus söz konusu olunca herhalde perma ban yaptılar. Yine de saçma birşey perma ban. ama sonuçta verilmiş bir karar var. Beğenmeyedebilirisiniz kararı hani ama EULA var ortada ve bir exploit var. Adamlar bunu yapabilirler ve birçok oyunda da oluyor. Eve Online en hardcore oyunlardan birisidir ekonomisi neredeyse gerçek ekonomi gibidir çoluk çocuk da oynamaz onu bunlar gibi orada da bir exploit durumunda açıktan faydalanma durumunda çotank diye banı yersin. Yani hem açıktan faydalanıp aa niye banladılar çok saçma demek yersiz. Perma ban olayını ben saçma buldum sadece o kadar. heralde göz dağı vermek istiyorlar. Sırf bunu söylediğim için de anet fanboi hede hödö demeye gerek yok, Hiçbirşeyin fanboy u falan değilim hukuki açıdan değerlendirip bakış açımı söylüyorum size beyler. Saygılar.

EDIT: benim dediğimde doğrudur mutlaka demiyorum. Kendi görüşüm bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Interprez arenanet bu konuda oyuncuları uyardı mı şu şu exploittir diye? Çünkü gayet oyun mekanikleriyle yapılan ve herhangi bir kötü kullanımı akla getirmeyen bir durum. Ha aynı değerdeki silah 90a ve 900e satılıyorsa o bariz hatadır, herkes bunu görür anlar ve kötüye kullanım yorumu yapar. Ama oyun içindeki farklı para birimlerinin emtia üzerinden birbirine çevrilmesini banlamak baya baya aptallık. Hayır exploit bile değil yapılan, kötüye kullanılan bişey yok ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

Biz belli belirsiz hatalar yaptıysak, siz de yanlışlıkla bu hataları fark eder ve kullanırsanız sizi banlarız. Böyle mi yazıyor eulada?

Yarın öbürgün class balancetan da adam banlar bunlar. Ya warriorın 2hander kullanınca dimajı çok oldu haksız rekabet, o yüzden 2hand kullananları banlıyoruz... =) =)
Sosyal ağlarda paylaş

Birincisi onların çalıntı kredi kartlarıyla alındığı şüphesi vardı, ikincisi yine de baya bi tepki geldi bu duruma.

Üçüncüsü için şu anda Bingöl'de görevli olan Yüzbaşı Aşikar'a bağlanıyoruz.

"Yüzbaşı Aşikar" said:

Elmalarla armutları karıştırmamak lazım. Birisi account management sorunu ve özellikle oyun dışı hırsızlık gibi bir konuyu içeriyorken, diğeri in-game developer aptallığının şanssız oyunculara sirayet etmesi ve arena netin sırf göz dağı vermek adına stream yapan bir adamı banlaması.

Baya bildiğin blizzin RMAH için D3ü bok etmesi gibi bişey bu. Oyun içi yaptıklarınız bizim gerçek parayla malzeme satma planlarımızı bozuyor mu? O zaman al sana BAN!
Sosyal ağlarda paylaş

Peki blizzardın banlarda geç kalmış olması arenanetin PARACIKLARIMSSSS GİDİYOR PARACIKLARIMSSS diye hileye hurdaya başvurmayan, tek hatası aylarca süren betada kimsenin fark etmediği ve aslında exploit bile olmayan bir exchange metodunu streamleyen oyuncuların hesabını banlamasını haklı mı çıkarıyor?

Şeye benzemiş bu, yeaaa işerim tabi yatağıma kerem de işiyor çünküüeeaaaaaa...

D3le GW2 para ile oyuncuya başarı satması açısından benzeşiyor. Oyun türlerinin farklı olması bu konuda irrelevant.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu olayı biyover swtorda yapsaydı 4chan, reddit, internet yıkılırdı. Şuanda oyun çok sağlam bence kredileri de çok fazla. Banhammerı ağır bi şekilde indirseler bile herkes alkış tutuyor. Eleştiren çatlak ses olarak kalıyor. Bu cooking olayında oyunculara perm ban geldiyse çok saçma. Ama sanırım sadece Kripp perm ban almış. Onun case de bi trolleme de var sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Peki blizzardın banlarda geç kalmış olması arenanetin PARACIKLARIMSSSS GİDİYOR PARACIKLARIMSSS diye hileye hurdaya başvurmayan, tek hatası aylarca süren betada kimsenin fark etmediği ve aslında exploit bile olmayan bir exchange metodunu streamleyen oyuncuların hesabını banlamasını haklı mı çıkarıyor?

Abi nasıl oscarlık ajitasyon yaptın yannız:D

gören kripparian şimdide axedice ın pati hesabını exploit etti sancak şimdi sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

vendordan item almayı veya satmayı exploit olarak görüyorsanız lütfen vendor kullanmayın. böyle bir saçmalık mı olur???

exploit şöyle olur: dungeona girersin oyun sonu; boss'u buglayıp üstüste kesersin. bu hem exploit hem bug abuse'dur. vendor'dan a itemini alıp craft'da kullanıp veya scavange yapmak için exploit denemez.

başka bir durum ise.. bu itemlerin değerlerini aşırı yükselttiler bu olaydan sonra. 2-3 level kullanılacak item için 20k karma mantıklı mı sizce? veya 9k? 21 karma az olabilir ama 9k'dan daha mantıklı.
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw bisi sorucam bu adamlara paragoz diosunuzda su ana kadar kac sirket mmo oyuna sold out dedi ve satisi durdurdu kapasite dolunca kac tane var boyle.

Siz adamlarin para kazanmamasinimi istiyorsunuz yoksa oyunu bedavami oynamak istiyorsunuz ki zaten adamlar onun icin cabaliolar pay 2 win bir icerik olmasin diye 3-5 kozmetik esyayida satsinlar meraklisina bi zahmet.

Bu arada oyunu birakmak icin banlanmayi beklemenize gerek yok hala vaktiniz var.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...