Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Matrixle ilgili anlamadigim bir nokta

THARKAS

Öne çıkan mesajlar

Simdi bu adamlar insanlari matrixden cikarmaya yani kurtarmaya calisiyorlar peki milyarlarlarca insani barindiracak yerleri varmi arti o insanlar 100 yil sonraya nasil ayak uyduracak?
Hem matrix olsun olmasin hersey gayet guzel yuruyor normal bir dunyadan farkı yok niye kasiyolarki robotlarin inasna zarari yok insanında robotlara beraberce yasiyorlar neden morp ve dierleri bu nu deistirmek icin bu kadar kasiyor?[hline]
With each kill I grow wiser... with every added wisdom I grow stronger -Artemis Entreri
Sosyal ağlarda paylaş

Pil olarak kullaniliyorsun ama bunun farkinda deilsin hersey normaş bir bicimde ilerliyor o zaman ne gerek var atraksiyona?
Su an ayni durumda olsam umrumda olmazdi acikcasi bence hayat o bicimdede normal otekindede.[hline]
With each kill I grow wiser... with every added wisdom I grow stronger -Artemis Entreri
Sosyal ağlarda paylaş

filmin olayi bu zaten, tutsak olmamak, ozgur olmak.
vazgecelim bu sevdadan, tutsak olalim matrixte pasa pasa yasayalim deseler bile gelecekte ne olacagindan emin olamazlar, alternatif enerji kaynagi bulan makineler butun insanlari bir tusa basarak oldurebilirler. veya baska cesitli senin pek de mutlu olamayacagin bir standarda getirebilirler matrixi islerine geldigi sekilde.
her ihtimalde insanlari matrixten kurtarmak icin ugrasmak zorundalar yani.

bahsettigin adaptasyon sorunu ise zaten var ve birinci filmde irdelenmis. neo kurtarildiktan sonra morpheus ona sistemi anlattiginda panik atak geciriyor, kusup bayiliyor hatirlarsaniz. morpheus da gelip `belli bi yasi gecenleri kurtarmiyoruz aslinda, kusura bakma` diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

evet soylediklerinizden sonra ilk filmin bir iki kismini bastan izledim
morp bir yerde cogu insanin hazir olmadigini ve bunu istemeyeceklerini belirtiyor ayni zamanda kabul etmeyen kesimide potensiyel dusman olarak adlandiriyor.
Burada sunu goruyorum morp kurtulmak istemeyen herkese dusman gozuyle bakıyor buda baska bır topıcte soylendıgı gıbı morpun baya yobaz oldugunu gosterıyor.
Ben genede mavi hapi alirdim.[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Bak birde su acidan bak.
Su an yasiyorsun ve hayatından memnunsun maddi durumun iyi guzel bir kiz arkadasin cok sevdigin bir ailen var.
Uyanmaktan bahsediyorsun ve uyandigin yer savas altinda olan bir sehir umut cok az sehirde hayalperestler var heran yokolabilirsin teknoloji senin geldigin yerdeki teknolojiden cok ote o yuzden uyum saglama sorununu dusun.
Hangisini secersin?
Ben pil olmayi secerim hem farkinda degilim hemde hayatim devam ediyor..[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Morpheus yobaz degil. Eger bir seye inanmak karakteri yobaz yapiyorsa tanriya inan kisiler de yobazdir. Morpheus un inandigi sey kehanetin dogru oldugu ve Neo nun kurtarici olusu, bunun icin savasiyor. Bunu kabul etmeyen uyanmak istemyen kisilere de dusman gozu ile bakmiyor, yoksa mavi hapi degil olum sevenegini koyardi sol eline.[hline]In me forever and ever and ever forever,
Wanderlust!
Sosyal ağlarda paylaş

volfied farkindaysan morp kendini bu olaya asiri derecede kaptirmis tek bir sey dusunuyor oda Neo nun herseyi deistireecgi baska bir seye inanmiyor bakmiyor.
Herkes makınalar gelıyor derken onun soyledıgı makınalar asla o kadar yaklasamayacak oluyor yobaz yalnıs bır tanım belkıde ancak hayalperest denılebılır sanırım.
Fizban matrixde de kendi kararini kendin veriyorsun hic bir farki yok normal dunyadan orada kahin varsa buradada kader var.[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

gelecekte insanların yapabileceklerinin hayalgücüyle sınırlı olduğu yapay dünyalarda yaşayacağını düşünüyorum (matrix'ten yıllar önce hayal ederdim) ama makinelerin dark'ın dediği gibi ihtiyaçtan kaynaklanan ve geleceği belirsiz dünyasında köle olmayı istemem kesinlikle.

kaldı ki o dünyada yaşasan da birgün evden işe giderken arabanın üstüne çullanan bir ajan yüzünden ölebilirsin.. :-p[hline]Agent Thompson: You!
Agent Smith: Yes, me.
[turns Thompson into another Smith]
Agent Smith: Me... me... me...
Agent Smith Clone: Me too.
Sosyal ağlarda paylaş

Oncelikle herseyi kenara birka ve Matrix in bir film oldugunu dusun. Wachowski kardesler oturup hmm evet Neo aslinda doner huzurlu yasar biz de film yapamyiz para kazanamayiz salagiz biz demediler. Asmis bi hikaye yapicaz, karizmatik felsefi yaklasimlib ri film olacak dediler ve yaptilar.

Sen kolelige hemen boyun egiyorsan yapabilcegimiz bir sey yok, ama ben ve eminim pek cok kisi de Neo yerinde olsa ozgurlugu icin savasmayi secerdi.[hline]In me forever and ever and ever forever,
Wanderlust!
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun bir film oldugunu biliyorum ve filmin tadini filmden sonraki tartismalardan dusuncelerden paylasimlardan ve fikirlerden aliyorum.
Ben kendi dusuncelerimi soyledim seninkine saygı duydugum gibi seninde benimkine saygı duymani beklerim.[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

var, özgür dünyada annen bakkaldan domateslerle dönerken rahip cübbeli bir salağı gördü diye makineye dönüşmez..[hline]Agent Thompson: You!
Agent Smith: Yes, me.
[turns Thompson into another Smith]
Agent Smith: Me... me... me...
Agent Smith Clone: Me too.
Sosyal ağlarda paylaş

matrix te gerçeklik zaten ayvayı yemiş durumda gökyüzü siyah güneş yok bu varimli toprakta yok demek her yer harap olmuş dağılmış heriler hala bu dandik dünyada yaşıyıcaz diye çırpınıp duruyorlar bu kurtulan adamları hepsi bu gerçeği bilerek
kurtulsalar %80 geri döner mis gibi matrix varken mahvolmuş bir dünyada niye kasar insan ?? robotlar zulüm yapmıyor karşılıklı menfat söz konusu bir çeşit mutalizim olayı sen pilsin ama o adam senin yaşaman için seni besliyor yani o ajannın atlaması olayıda bu hıyarlar olmasa bir sorun diyil.

[Bu mesaj TheSilver tarafından 24 May 2003 22:47 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj TheSilver tarafından 24 May 2003 22:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Tharkas sanirim animatrixleri izlemedin. BI izledikten sonra tekrar yazdiklarini yazmaya calis.

Gokyuzunun kararmasinin nedeni makinelerin en basta, daha matrix kurulmadan, 01 sehrinde yasarken insanlarin orayi yoketmeyi istemeleriyle, makinelerin tek enrji kaynagi olan gunesi gokyuzune binlerce sis bombasi atarak kapatmalari yuzunden oyle siyah.

Ve insanoglunun dusuncesi tekrar herseye teknolojii kullanmadan baslayabilecek olmalari. Ve hayir, orda domates goturen kadin en basta Smtih olmuyor, once Upgrade elrden biri oluyor, sonra Smith gelip bunu ele geciriyor.[hline]In me forever and ever and ever forever,
Wanderlust!
Sosyal ağlarda paylaş

arkadasim pil olmak diyoruz ben pil olmayi secerdim diyosun??anlamadim yani nasi pil olmayi kabul edersin yaw?ailen kız arkadasim var ben mavi hapi alirim diyosun da sen evlenmeyecek misin cocugun olmayacak mi?gelecekte makinalarin senini cocuklarini pil olarka kullanmasi seni eglendirir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi gerçek dünyaya bakıyoruz. Amerikada zenciler köle olarak kalmayı seçseydi ne olurdu? Özgürlükleri için çatışmalara girmediler mi?
Dedelerimiz bizler özgür bir ülke olalım diye savaşmadılar mı? bunca özgürlük savaşının üstüne kendi ürettiğin ve kontrolünü yitirdiğin makinelerin -ki kendi ürettiğin kısmı çok önemli- elinde köle olmayı tercih ediyorsun. Aynı şey bu dünya için geçerli olsa bende çoğumuzun yapacağı gibi özgürlük için savaşmayı seçerdim. Belki kendi huzurun olmayacak ama en azından insan soyunun devamını garanti altına alacaksın ve çocuklarım torunlarım köle olarak yaşamayacak.[hline]What if the prophecy is true.
Isn't it worth to fighting for?
Isn't it worth to dying for?
Sosyal ağlarda paylaş

heheh
ama adamların insanların kafasında oluşturmaya çalıştıkları asıl soru işareti şu: Biz ne kadar özgürüz? Gerçekte hangi sisteme bağlı olarak hayatlarımızı sürdürüyoruz? Bizi kontrol altında tutanların kullandıkları kontrol mekanizması ne? 5 duyumuzu birden esir edemeseler de görme ve duyma duyularımız TV vs. gibi medyalarda gösterilen ilüzyonlarla (an ve an gösterilen savaş gibi, ya da insanları öldürme eylemini son derece estetik bir halde gösterip çekici ve sevimli kılan aksiyon filmleri gibi...) kontrol altında tutulmuyor mu?

ps:cevap beklemiyorum ve aslında istemiyorum da. herkes kendi ilüzyonunda takılsın...[hline]Endure. In enduring, grow strong...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...