Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilkent Üniversitesi

kami

Öne çıkan mesajlar

GERGE said:

paradoksalkedi said:

Ya durumun salaklığı kaldığım ders yok. Verdim yani hepsini. De mal gibi ne bileyim ben 1.78 geleceğini? Ulan D+ aldığın zaman geçtin diyorsun da ortalamada niye bırakıyorsun? Geçme notunu C yap biz de rahatlayıp ona göre kasalım o zaman? Derslerden geç ama ortalamada ovvv.

Yonetmelikde yaziyor, 2,00 ustu ogreniciler D ile gecebilir, 2,00 alti ortalamayi 2,00 yapmalidir once diyor. Bu uygulamanin nedeni derslerinde hep C, B alan ogrenciler bir dersde C tutturamaz da D alirsa gecirelim, basarili ogrenci bu zaten denmesi. D gecer not degil, zaten ortalamayi 2,00'in altina dusurur kendisi. Yani cogunluk D ve C aldiysan basarili bir ogrenci sayilmiyorsun. Mantikli da yani. D ile gecme basarili ogrenciler icin taninmis bir hak, kolaylik.

D'nin katsayasi 1,00, D+'nin katsayisi 1,30, C- 1,70.

Sen bu arada sinamali bile degilsin, 1,80'in altina dusmussun, basarisizsin. Hepsini verdiysen de hep D ile filan verdim diyorsun. Eger okula baslamadan once yonetmeligi okusaydin zaten D ile gecmek icin ortalamanin iyi olmasi gerektigini gorurdun.

Istersen ofkelen dediklerime ama durum bu.

PS. Dun ogrenci islerimdeydim, bahar doneminden tek dersi kalmis bir kizi 49 ile birakmis hocasi, vermem not diyor. Agliyordu orada bir yil daha para verecegim, mezun olamayacagim diye. O hakli bak. Ortalamasi da 3'mus zaten. 20-30 alsaydim bari diyordu en son.

nice try hocam.

keşke uzun uzun yazmak yerine not vereydiniz 3-5 :( neyse aldım onu zaten başka hocadan. ama sağolun yine de.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
paradoksalkedi said:

Ya durumun salaklığı kaldığım ders yok. Verdim yani hepsini. De mal gibi ne bileyim ben 1.78 geleceğini? Ulan D+ aldığın zaman geçtin diyorsun da ortalamada niye bırakıyorsun? Geçme notunu C yap biz de rahatlayıp ona göre kasalım o zaman? Derslerden geç ama ortalamada ovvv.
starsa bosuna koymuolar ama o gpa calculator i =)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
paradoksalkedi said:

3 hocayla konuştum. biri aynı şeyleri yaşamış benle anne baba ayrı baba ödüyor ama çok sorunlu falan filan. lan karı o kadar feels yaptı benle. mail atmış şimdi yapamam diye. böyle okulun ben. 0.02 lan. ayıp olm.

bilkent'in güzelliği bu. kural kuraldır. uygulanmayacaksa neden koyuluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...