Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Xp sorunu

Invulon

Öne çıkan mesajlar

Simdi ben Windows XP Professional kullaniyorum Service pack 1 de yuklu durumda

simdi su sekilde bir sorun cikdi ortaya :) agdan cd den harddiskime kopyaladigim bir klasor var
klasor kendi kendine nasil oluyorsa acmaya calisdigimda

Access Denied diyip duruyor :)
simdi özelliklerden bazi degisiklikler yaparak buundan kurtuldum ama hala dosyalari read only olarak görüyor
read onlyden cikarmaya calisdigimda access denied diye basliyor tekrar,

mesela diablo II nin oldugu klasordede ayni sorun oldu
oyunu calistirdigimda 1 dosyayi kullanamadigi icin
oyundan cikiyor.

Simdi makinedeki tek kullanici benim baska user olmadigindan permissionlarla ilgili bir sorun degil ama bunun sebebini hala cozemedim bir fikri olan varsa her tur yardima acigim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Cd'den kopyaladığın herşey salt okunur olarak kopyalanır çünki kaynak medyada (cd'de yani) dosyalar salt okunur yapıdadır. Adı üstünde compact disc "read only" memory. XP bu tarz kopyalamalar için seçenek sunuyordu salt okunur olarak mı kopyalıyayım yoksa normal mi gibi. Sunmasa bile sabit diskten klasörü seçip özelliklerinden salt okunuru kaldırıp tüm yapıya yaymasını istersen tüm dosyalardan salt okunur özelliğini kaldırır.

Access Denied olayında ise paylaşım ayarlarına dikkat et. Büyük bir olasılıkla orada bir hata yapıyorsun. Sonuçta salt okunur dosyalar da salt okunur bir şekilde paylaşılabilir.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zegna, 26 May 2003 07:47 tarihinde demiş ki:
buna benzer bısı de bana oldu yaf , bazı dosyalar var null gozukuo 0mgb ama sılemıorum kullanılıo fılan dıo , rename olmuo vs vs.. bu da onun gıbı bısı sanırım..[hline]`zegna lvl 50 Infiltrator of alb/exc

Zegna bahsettiğin dosyalar eğer temporary files klasörü altında ise ve/veya çalışan bir programın klasörü altında ise sistem bu dosyaları kullandığı için sana silme yada düzenleme hakkını vermez.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

Dosya'nın properties'inde Attribute'ların orda advanced altında Encrypted olup olmadığına bakarmısın, yeni moda çıktı XP'lerde fln bazı dosyaları kopyaladığın zaman kendince encryption certificate atıyor dosyaya sonra da açamıyorsun. O şekilde pekçok filmi silmek zorunda kaldım.. Farklı bir bilgisayar üzerinden aldığın için o bilgisayarın kendi güvenlik sertifikaları ile encrypt ederek alıyor dosyayı sonra da açamıyor kendisi üzerinde.. Sorun encryption olabilir..

Encrypted ise ticki kaldır, ama kuvvetle muhtemel yemeyecek bunu, bende yememişti, encryption'ı kaldırmak için de sertifika istiyor, bir bug'da olabilir, kopya yazılıma vs. karşı alınan bir güvenlik önlemi de olabilirm MS sitelerinde bu konu ile ilgili herhangi bir kaynak bulamamıştım..[hline]
Baban zengin değilse bu senin suçun değildir ama kayınpeder'in fakirse, bak işte bu senin suçundur !!
( Ünlü zenginlerimizden birisi demiş / yorumsuz.. )

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...